XY080: אש קופץ בזמן! המשאלה של רוטום!!
תאריך: 09.07.2015

הרשמה | שכחת סיסמא?

אש

 שם בעברית / אנגלית  שם ביפנית
אש קטצ'אם / Ash Ketchum סאטושי / サトシ
 מקום מגורים  הופעה ראשונה
העיירה פאלט, קנטו אש בוחר את הפוקימון שלו

 

 הישגים


ליגת אינדיגושמינית גמר (16) ליגת תפוזאלוף (1) ליגת ג'וטורבע גמר (8) ליגת הואןרבע גמר (8)
Coral Eye Badge Sea Ruby Badge SpikeShell Badge Jade Star Badge
מתחם הקרבותאלוף (1) ליגת סינוחצי גמר (4) ליגת יונובהרבע גמר (8) ליגת קאלוס???
Knowledge Symbol Guts Symbol Tactics Symbol Luck Symbol Spirit Symbol Ability Symbol Brave Symbol

 

 מידע


אש קטצ'אם הוא מאמן מהעיירה פאלט וגיבור האנימה. יש לו אמא ששמה דיליה קטצ'אם. הוא התחיל את מסע הפוקימונים הראשון שלו בגיל 10, במטרה להיות מאסטר פוקימון. כשהגיע למעבדת פרופסור אוק לבחור את הפוקימון שלו, הוא גילה שכל הפוקימונים נלקחו. אך פרופסור אוק נתן לו פוקימון מיוחד, פיקאצ'ו. בתחילה, אש לא התיידד עם פיאקצ'ו, אך לאחר שהראה לו את הנאמנות שלו אליו, התחברו השניים והפכו לחברים הטובים ביותר. היריב הראשון שלו היה גרי, שהיה יריב הילדות שלו. בתחילת המסע הוא חבר למיסטי, שלאחר מכן התגלה שהיא מנהיגת מכון סרוליאן. לאחר מכן, הצטרף אליו גם ברוק, מנהיג מכון פיוטר, שרצה גם להיות מגדל פוקימונים. לאחר ליגת אינדיגו, החליט אש להמשיך לאיי תפוז. כשהגיעו לשם, ברוק החליט להישאר עם פרופסור איבי, ולכן רק אש ומיסטי יצאו לאיי תפוז, ובדרך פגשו את טרייסי שמצייר פוקימונים וחוקר אותם. לאחר ניצחון בליגת תפוז, הוא המשיך למחוז ג'וטו, ביחד עם מיסטי, ועם ברוק, שהצטרף אליו שוב, וטרייסי נשאר עם פרופסור אוק. לאחר מסע ארוך ומפרך, הצליח אש לזכות בכל תגי ג'וטו, ולהכנס לליגת ג'וטו. שם, הוא הצליח להביס את יריבו במשך זמן-מה, גרי. לאחר מכן, החליט גרי לוותר על היותו מאמן פוקימונים, ולהפוך לחוקר פוקימונים כמו אביו, ובכך, הפכו אש וגרי לחברים. לאחר ליגת ג'וטו, החליט אש לטייל במחוז הואן. אליו הצטרפו ברוק ומיי, מתאמת מתחילה שאש פגש כשהגיע להואן. אליהם הצטרף גם מקס, אחיה של מיי. בתום ליגת הואן, המשיך עם מיי, ברוק ומקס למחוז קנטו, כדי להביס את שבעת מוחות החזית, לאחר שסקוט הסביר לו עליהם. לאחר שניצח את כל שבעת מוחות החזית, הציעו לו להיות מוח חזית, אך אש סירב. הוא פגש שוב בגרי, שהראה לו פוקימון חדש ממחוז סינו, והסביר לו על המחוז. אש, שהיה כל כך נלהב, הסכים ללכת למחוז סינו. במחוז סינו, הוא טייל עם ברוק, ועם מתאמת חדשה, דון. לאחר שחזר ממסעו בסינו, הוא הלך עם אימו ועם פרופסור אוק לחופשה במחוז יונובה, שם, בגלל הפוקימונים החדשים שראה, הוא החליט לצאת למסע חדש. הוא פגש בסיילן ובאייריס, שהתלוו אליו למסע. לאחר ליגת יונובה, אש וחבריו טיילו בכדי להגיע לחורבות הלבנות, שם ניצחו את צוות פלזמה. לאחר מכן, הם עשו את דרכם חזרה לקנטו דרך איי דקולור. כשאש חזר לביתו, הוא שמע מאלכסה על מחוז קאלוס והחליט לצאת לשם למסע. בקאלוס, הוא פגש את קלמונט, בוני וסרינה שהצטרפו אליו למסע. אש הוא נער מאוד נלהב, שאכפת לו מאוד מפוקימונים. הוא מתאמן איתם, אך גם דואג להם, ולא מקשה עליהם. הוא אוהב מאוד להילחם, והוא שמח מאוד לקבל כל אתגר.

 פוקימונים בשישייה


פיקאצ'ו הוא הפוקימון המתחיל של אש, אותו קיבל מפרופסור אוק לאחר שאש איחר להגיע אליו ולא נותרו לו פוקימונים אחרים. בתחילת המסע, פיקאצ'ו סירב לציית לאש והשניים רבו. אך לאחר שהגנו האחד על השני, פיקאצ'ו ואש בנו קשר חזק מאוד והם החברים הטובים ביותר. פיקאצ'ו תמיד נמצא מחוץ לפוכדור ומוכן לעזור לאש ולחבריו בכל עת שצריך. פיקאצ'ו לרוב הוא זה שמעיף את צוות רוקט לשמיים. הוא השתתף בקרבות רבים של אש. מספר פעמים תהה אש אם לפתח את פיקאצ'ו, אך לבסוף החליט שלא.

פיקאצ'ו

 ניתן לאש כפוקימון מתחיל בפרק: אש בוחר את הפוקימון שלו

פרוגאדיר התפתח מפרוקי במהלך קרב נגד בארבארקל בו נלחם ביחד עם הגרנינג'ה של סאנפיי. עם התפתחותו, למד פרוגאדיר את המתקפה אס אווירי. פרוגאדיר שמר על אישיותו והמשיך להיות נחוש להשתתף בקרבות. בקרב מכון קומארין, הוא ניצח את הגוגוט של ראמוס על אף שגוגוט היה בעל היתרון. פרוגאדיר פיתח יריבות עם הגרובייל של סקוטי לאחר שניצח את גרובייל בקרב הראשון שלהם.
פרוגאדיר

 התפתח מפרוקי בפרק: !A Stealthy Challenge

פלצ'ינדר התפתח מפלצ'לינג במהלך קרב שמיים נגד הטאלונפליים של מוריה. לאחר ההתפתחות, למד פלצ'ינדר את המתקפה מטען להבה שסייעה לו לנצח את טאלונפליים. אש משתמש לרוב בפלצ'ינדר לשם חיפושים בשמיים. היכולת של פלצ'ינדר היא גוף להבה, בה השתמש כדי להאיץ את הבקיעה של ביצת הנויבאט.
פלצ'ינדר

 התפתח מפלצ'לינג בפרק: !Battles in the Sky

הולוצ'ה חי ביער בו היה האלוף ששמר על השלום והשקט. כשאש פגש אותו, הוא עזר להולוצ'ה להתאמן על מתקפת לחיצה מעופפת כדי להילחם בפוקימונים הפראיים שניסו להמריד את הפוקימונים האחרים ביער נגדו. לאחר שהוכחה חפותו, פרוקי נלחם נגד הולוצ'ה. השניים סיימו את הקרב בתיקו, ואש לכד את הולוצ'ה. להולוצ'ה חשוב מאוד סגנון הלחימה שלו והגאווה העצמית שלו ולכן הוא אוהב להשתתף בקרבות.
הולוצ'ה

 נלכד בפרק: !The Forest Champion

נויבאט בקע מביצה אותה מצא הולוצ'ה. נויבאט היה לחוץ מאוד לאחר שבקע, אבל אש הצליח להרגיע אותו. הוא הסכים להצטרף לאש אחרי שהציל אותו מצוות רוקט. נויבאט בעל אופי ילדותי מאוד, וכשהוא לחוץ הוא משתמש במתקפת על קולי. הוא מאוד התקשה לעוף ולכן אש התאמן איתו ביחד עם פלצ'ינדר והולוצ'ה שלימדו אותו ועזרו לו להשתפר בתעופה.
נויבאט

 נלכד בפרק: הרוח, הביצה ונויבאט!

 

 פוקימונים במעבדת פרופסור אוק


צ'אריזארד התפתח מצ'ארמיליון לאחר שנלחם בארודאקטיל. הוא לא ציית לאש, וגרם לו להפסיד בליגת אינדיגו. אחרי שאש עזר לו, הוא החל לציית לו. צ'אריזארד נלחם בהרבה קרבות חשובים; בקרבות מכון, בקרבות בליגת ג'וטו וגם בחזית הקרב. צ'אריזארד התאמן בעמק צ'ריסיפיק אצל ליזה. מאוחר יותר, אש קרא לו במהלך מסעו ביונובה, והוא הצטרף אליו. בתום המסע, צ'אריזארד נשאר במעבדת פרופסור אוק.
צ'אריזארד

 התפתח מצ'ארמיליון בפרק: מתקפת הפוקימונים הפרה היסטוריים

אש קיבל את אושאואוט מפרופסור ג'וניפר לאחר שאושאוואט עקב אחריו זמן מה. אושאוואט הוא פוקימון נלהב מאוד שתמיד רוצה למשוך אליו את תשומת הלב של כולם. הוא נוטה לעמוד על עקרונותיו, וזה מוביל אותו לריבים רבים. אש מתאמן איתו הרבה על המתקפות השונות שלו. בקרב נגד הבליטזל של סטפן, אושאוואט למד שאין לו צורך להשתמש תמיד בקונכייה שלו כדי לנצח והביס אותו.
אושאוואט

 נלכד בפרק: !A Sandile Gusher of Change

פיגנייט התפתח מטפיג במהלך קרב כפול נגד המאמן הקודם שלו, שיימוס. פיגנייט הצליח להביס את שני הפוקימונים בהם נלחם, אמבור והיטמור, באמצעות מטען להבה. לאחר שניצח בקרב, שיימוס הציע לו להצטרף אליו שוב, אך פיגנייט סירב, ושמח להיות עם אש.
פיגנייט

 התפתח מטפיג בפרק: !Evolution by Fire

אש לכד את סנאיבי לאחר שרדף אחריה הרבה. סנאיבי מאוד רגועה ובוגרת, אך למרות זאת, היא יריבתה של האימולגה של אייריס. אש נוהג להשתמש במתקפת המשיכה שלה בקרבות, אך זה לא תמיד עובד. בקרב היריב השני של אש נגד טריפ, החלה להתפתח יריבות בין הסנאיבי של אש לסרביין של טריפ, אותו הצליחה סנאיבי לנצח.
סנאיבי

 נלכדה בפרק: !Snivy Plays Hard to Catch

סקרגי בקע מביצה אותה קיבל אש מגננת בגן ילדים שבו עזר. היות וסקרגי הוא צעיר, הוא חסר ניסיון בקרבות ולכן אש מתאמן איתו הרבה, במיוחד נגד האקסיו של אייריס. סקרגי נוהג לנגוח בראשו בפוקימונים ובאנשים שהוא פוגש. אש השתמש בסקרגי בטורניר הקלאבספלוז'ן, בו הצליח סקרגי לנצח בשני קרבות, נגד סימיסייג' וסימיפור.
סקרגי

 בקע מהביצה בפרק: !Scraggy-Hatched to be Wild

אנפזאנט התפתחה מטרנקוויל במהלך הקרב נגד הסוואנה של סקאילה. סוואנה ניסה להביס את אנפזאנט עם מתקפת ציפור אמיצה, והוא החל לרדוף אחרי אנפזאנט בכדי לפגוע בה. אנפזאנט הצליחה להתחמק מהמתקפה, ולהביס את סוואנה בעזרת המתקפה החדשה שלמדה, אס אווירי. מאוחר יותר, אש החליף את אנפזאנט בצ'אריזארד, והיא נשארה במעבדת פרופסור אוק.
אנפזאנט

 התפתחה מטרנקוויל בפרק: !An Amazing Aerial Battle

ליבני התפתח מסוואדלון במהלך קרב אימון נגד האימולגה של אייריס. התנהגותו של ליבני שונה מזו של סוואדלון, כשכעת הוא שמח יותר ועוזר לפוקימונים. אש השתמש בליבני בקרב המכון נגד רוקסי, בו הצליח ליבני להביס את הקופינג של רוקסי בעזרת שילוב של יריית חוט וכדור אנרגיה.
ליבני

 התפתח מסוואדלון בפרק: !Battling the Leaf Thieves

פלפיטוד היה המנהיג של חבורת טימפול פראיים. לאחר שראה את אש ואושאוואט באגם, הוא חשב שהם פולשים, וביחד עם סטאנפיסק פראי, הוא תקף אותם. אש נלחם בפלפיטוד עם אושאוואט, ואושאוואט הצליח להביס אותו. לאחר מכן, אש לכד אותו. אש השתמש בו בסיבוב הראשון של טורניר קרב המועדון, בו הצליח להביס את הסטאוטלנד של בורגאנדי, ואחר כך, הוא גם נלחם במכון נימבאסה, שם ניצח את זבסטראיקה.
פלפיטוד

 נלכד בפרק: !Facing Fear With Eyes Wide Open

בולדור התפתח מרוגנרולה במהלך קרב המכון נגד האקסקדריל של קליי. לאחר שהתפתח בולדור, הוא השתמש במתקפות החדשות שלמד, פיצוץ אבנים וריסוק אבנים. בולדור ואקסקדריל תקפו זה את זה, עד שמתקפות ריסוק האבנים שלהם התנגשו, ובולדור גבר על אקסקדריל והביס אותו בקרב. בולדור נשאר עם אותה ההתנהגות, שנראתה בסיום קרב המכון, כשהוא קופץ על אש משמחה.
בולדור

 התפתח מרוגנרולה בפרק: !Battling the King of the Mines

קרוקודייל התפתח במהלך קרב נגד הדרגונייט של אייריס בטורניר גביע הצעירים. עם התפתחותו, למד קרוקודייל את המתקפה טופר דרקון, שסייעה לו לנצח את דרגונייט בקרב. קרוקודייל השתתף גם בקרב נגד סטפן בליגת יונובה. קרוקודייל הצליח לגבור על הלאיפרד של סטפן ולנצח אותו. לאחר מכן, הוא גם הביס את הסוק של סטפן באמצעות אס אווירי, ובכך הביא לאש את הניצחון בקרב.
קרוקודייל

 התפתח מקרוקורוק בפרק: !Ash, Iris and Trip: Then There Were Three

כאשר אש השתמש בסטארביה בתחרות הפוקירינגר, הגיעו השניים לשלב הגמר נגד הונצ'קרוו של פול. בקרב הגמר, השניים נלחמו, כשלבסוף, התפתח סטארביה לסטאראפטור, וניצח. אש משתמש בסטאראפטור כדי לחפש דברים מסוימים מעל האוויר, וכדי לתקוף באוויר. בליגת סינו נלחם סטאראפטור נגד הגאסטרודון של פול, אך אש החליף אותו באמצע. אחר כך, הוא הובס על ידי הדרפיון של פול.
סטאראפטור

 התפתח מסטארביה בפרק: מרדף אחרי מטרה נעלה

כאשר אש השתמש בגרוטל כדי להילחם נגד צוות רוקט, התפתח גרוטל לטורטרה. לאחר שהתפתח, הוא למד את המתקפה סופת עלים. לאחר התפתחותו, הפך טורטרה לפוקימון עוצמתי וחזק בצוות של אש. מאוחר יותר, נלחם נגד טורטרה נגד ההיפאודון של ברתה. לאחר קרב מותח, הפסיד טורטרה להיפאודון. בליגת סינו, הובס טורטרה במהירות על ידי הדרפיון של פול.
טורטרה

 התפתח מגרוטל בפרק: !The Fleeing Tower of Sunyshore

לאחר שנלחם נגד אמפוליאון של ברי, הופעלה היכולת של מונפרנו, והוא התחיל לאבד שליטה.  כאשר צוות רוקט תפס את אש וחבריו, מונפרנו תקף את כולם, אך אש הגן עליו, ואז הוא התפתח לאינפרנייפ. בקרב המכון של אש נגד וולקנר, הפעיל אינפרנייפ את היכולת שלו שוב, אך הפעם, הוא הצליח לשלוט בה. מאוחר יותר, הוא למד עוד מספר מתקפות. בליגת סינו, נלחם אינפרנייפ נגד הנינג'אסק של פול, והביס אותו. לאחר מכן, נלחם בקרב קשה ואכזרי נגד האלקטיבייר של פול, אותו ניצח לבסוף.
אינפרנייפ

 התפתח ממונפרנו בפרק: !Fighting Ire With Fire

לאחר שזואי הציעה לאש ולדון להחליף בין אייפום לבוויזל, השניים עשו זאת, היות ובוויזל התעניין יותר בקרבות. בוויזל מאוד קשוח, ותמיד מוכן להילחם בקרב. הוא נלחם בכמה קרבות מכון, ביניהם, במכון ויילסטון, שם הצליח לנצח את הלוקאריו של מיילין. מאוחר יותר, אש עזר לו ללמוד את המתקפה אגרוף קרח. בקרב רבע הגמר בליגת סינו, הצליח בוויזל להביס את הגאסטרודון של פול, אך הובס ע"י הדראפיון שלו לאחר מכן.
בוויזל

 התקבל בהחלפה תמורת אייפום בפרק: אייפום ובוויזל! דרכים נפרדות!

גלאיגאר התפתח לגלאיסקור לאחר שאש נתן לו את ניב התער שקיבל מגרי, על מנת שיתגבר על הפחד שלו. אחד מקרבותיו החשובים היה קרב המכון נגד ביירון, בו הביס את באסטיאודון. בקרב המלא נגד פול, הובס גלאיסקור על ידי הטורטרה שלו. מאוחר יותר, אש נתן אותו למקאן, כדי שישפר את התנגשות הג'יגה שלו. אש קרא לו בליגת סינו, בה נלחם נגד פול, והביס את הדראפיון שלו, אך הובס ע"י האלקטיבייר שלו.
גלאיסקור

 התפתח מגלאיגאר בפרק: נלחמים בפחד בעזרת פחד!

אש פגש בגיבל הפראי לראשונה, כאשר רצה ללמד אותו את המתקפה מטאור דרקון. אש לא הצליח ללמד אותו, אך גיבל עקב אחריו, ואש החליט להילחם איתו נגד ברי. לאחר שהקרב נקטע, החליט אש ללכוד את גיבל. גיבל הוא פוקימון מאוד שובב, שאוהב לנגוס בראשו של אש. בקרב נגד קונוויי בליגת סינו, הצליח גיבל לשלוט במטאור דרקון באופן מושלם. הוא נלחם גם בחצי הגמר נגד הדארקראי של טוביאס, אך הובס במהירות.
גיבל

 נלכד בפרק: חייב להשיג גיבל

אש קרא לכמה מהפוקימונים שלו לפני ליגת סינו. לאחר שמספר פוקימונים של אש ברחו, נשאר סינדקוויל לבד. צוות רוקט ניסה לגנוב אותו, כשהוא חסר אונים. אך במהלך קרב נגדם, התפתח סינדקוויל לקווילאבה. אש לאחר מכן השתמש בו בקרב נגד נאנדו בליגת סינו, שם הוא נלחם נגד הארמאלדו שלו, והקרב ביניהם נגמר בתיקו.
קווילאבה

 התפתח מסינדקוויל בפרק: !An Old Family Blend

ספטייל התפתח מגרובייל לאחר שניסה להציל מגאניום בה התאהב. לאחר שמגאניום שברה את ליבו, איבד ספטייל את היכולת להשתמש במתקפות. לאחר שהיה צריך להציל את אש מצוות רוקט, הוא הצליח לתקוף שוב. הוא נלחם נגד ספנסר, שם הביס את השיפטרי שלו. בתחרות טראקוטה, הוא נלחם נגד הבלייזיקן של מיי, והקרב ביניהם נגמר בתיקו. הוא נלחם בחצי גמר ליגת סינו, שם הביס את הדארקראי של טוביאס, אך הובס ע"י לאטיאוס.
ספטייל

 התפתח מגרובייל בפרק: לב שבור

טיילו התפתח לסוולו במהלך קרב הגמר בתחרות הפוקירינגר שבהואן, נגד ג'יימס ודאסטוקס. סוולו נלחם בשלושה קרבות מכון: נגד ווינונה, שהביס את הסוולו שלה; נגד טייט וליזה, שם נלחם עם פיקאצ'ו, והשניים הביסו את לונטון וסולרוק, ונגד חואן, שהביס את וויסקאש, אך הובס נגד מיילוטיק. הוא נלחם בשלושה קרבות בליגת הואן, ובהם ניצח לפחות פוקימון אחד בכל קרב. הוא נלחם גם נגד טאקר, ביחד עם קורפיש, והשניים ניצחו. הוא נלחם בחצי גמר ליגת סינו, אך הובס ע"י הלאטיאוס של טוביאס.
סוולו

 התפתח מטיילו בפרק: תחרות בשמיים

אש פגש בטורקול בעמק ברזל, בו תקפו את טורקול פוקימונים פראיים, שעליהם שלט סטיליקס. לאחר שאש עזר לו להביס את סטיליקס, הוא החליט להצטרף אליו. טורקול מאוד רגיש, והוא נוטה לבכות. הוא נלחם בקרב המכון נגד נורמן, בו הוא הביס את הסלקות שלו, אך הובס נגד ויגורות. הוא נלחם בארבעה קרבות בליגת הואן, אך ברובם הפסיד. אש השתמש בו בקרב נגד ברנדון, אך הוא הפסיד לרג'יסטיל שלו. מאוחר יותר, טורקול נלחם בחצי גמר ליגת סינו, בו הובס ע"י הדארקראי של טוביאס.
טורקול

 נלכד בפרק: עמק ברזל

סנוראנט התפתח לגליילי במהלך קרב נגד צוות רוקט, במהלך הפסטיבל הגדול. לאחר שהתפתח, הצליח גליילי לשלוט בקרן הקרח שלו בצורה מושלמת. בליגת הואן, הוא ניצח בקרב זוגות ביחד עם גרובייל, ובקרב נגד קטי, הוא הביס שני פוקימונים. נגד מוריסון הוא הצליח להביס גם כן שני פוקימונים, אך נגד טייסון הובס ע"י הספטייל שלו. מאוחר יותר, אש נעזר בגליילי כדי להתאמן עם טורטרה לקראת ליגת סינו.
גליילי

 התפתח מסנוראנט בפרק: קרב הסיום

כשאש וחבריו שהו בחוף, קורפיש תקף אותם מתחת למים, מבלי שידעו מי תקף אותם. רק לאחר שאש גילה כי זהו קורפיש, הוא הצליח ללכוד אותו. קורפיש ניצח במספר קרבות; נגד בראולי, הוא הביס את מאצ'ופ; נגד פלאנרי, הוא הביס את מגקארגו וטורקול; נגד חואן, הוא הביס את סיליאו, סיקינג ואת לאבדיסק; בליגת הואן, הוא ניצח בקרב עם טורקול; ניצח את הגולדאק של קטי; ניצח את הג'יראפריג והגראוליט של מוריסון, ונגד טאקר, הוא ניצח עם סוולו. קורפיש הוא פוקימון מאוד עליז ושמח.
קורפיש

 נלכד בפרק: הקרב על קורפיש

הנוקטאול הזוהר היה מטרתו של ד"ר וויזמן, שניסה ללכוד אותו היות והוא זוהר, אך הוא נכשל. אש הציל את נוקטאול מצוות רוקט, ולאחר שנלחם נגד נוקטאול בקרב, הוא ניצח ולכד אותו. אש השתמש בנוקטאול כדי לחפש אנשים ופוקימונים באוויר. הוא השתמש בו גם בגלל המתקפות העל-חושיות שלו. בליגת ג'וטו, הוא נלחם נגד הסטיליקס של האריסון, אך הפסיד. אש השתמש בו בליגת סינו, שם הצליח להביס את השאקל והליקיליקי של קונוויי.
נוקטאול

 נלכד בפרק: קרב מוחות

פנפי התפתח לדונפן לאחר שנלחם במכונה של צוות רוקט. למרות שהתפתח, האישיות הילדותית שלו, עוד מהיותו פנפי, עדיין נשארה. דונפן נלחם רק בקרב חשוב אחד, נגד לוסי, וניצח את הסוייפר שלה. אש השתמש בו שוב בליגת סינו, שם נלחם נגד השאקל של קונוויי, הוחזר, ונלחם נגד הדאסקנואר שלו, אך הפסיד לו.
דונפן

 התפתח מפנפי בפרק: מטען חורג

אש פגש בהראקרוס ביער של הראקרוס, שעליו השתלטו פינסיר. לאחר שאש עזר לפוקימונים, רצה אחד ההראקרוס להצטרף אליו, ואש הסכים. הוא נלחם נגד המגמאר של גרי בליגת ג'וטו, אותו הביס, אך לאחר מוכן הובס ע"י הבלאסטויז שלו. אש השתמש בו בקרב נגד ספנסר, אך הפסיד לוינאזור שלו. הוא נלחם בליגת סינו, שם הביס את הקריקטון של נאנדו. הוא גם נלחם נגד הדארקראי של טוביאס בחצי הגמר, אך הפסיד לו. הוא מאוד אוהב לשאוב את הצוף שבפקעת של הבלבאזור של אש.
הראקרוס

 נלכד בפרק: השרף הנכסף

אש ומיסטי דגו טוטודייל, שלאחר מכן ברח לשיחים. כל אחד מהם זרק עליו פוכדור, ורק באחד מהם הוא נלכד. הם החליטו לערוך קרב, שבסופו אש ניצח, וקיבל את טוטודייל. טוטודייל הוא פוקימון שמח ועליז מאוד, שתמיד רוקד. הוא סייע לאש בקרב נגד ווייטני. הוא נלחם בגביע המערבולת, שם ניצח בקרב אחד, אך בקרב נגד מיסטי, הובס ע"י הפוליוורל שלה. בליגת ג'וטו, הביס את הסניזל של האריסון. מאוחר יותר, אש קרא לו לפני ליגת סינו, שם הוא עזר לסינדקוויל להביס את צוות רוקט.
טוטודייל

 נלכד בפרק: הקרב על טוטודייל

צ'יקוריטה התפתחה לבייליף כאשר צוות רוקט תקף את אש, בעוד שהיא הייתה כלואה בכלוב, והיא רצתה לעזור לו. בייליף מאוד אוהבת את אש. כשהיא רואה שמישהו אחר מושך את תשומת ליבו, היא מתעצבנת. בייליף נלחמה בקרב המכון נגד צ'אק, שם הביסה את הפוליראת והמאצ'וק שלו. בליגת ג'וטו, היא הפסידה בקרב נגד גרי לבלסטויז, אך ניצחה את ההאונדום של האריסון. לפני ליגת סינו, קרא אש לבייליף, וגם לעוד פוקימונים שלו, שם היא פגשה את אש שוב.
בייליף

 התפתחה מצ'יקוריטה בפרק: ללכת עם הזרם

אש פגש בסנורלאקס באיי תפוז, כשהוא תקף פרדס של ענבים. אש וחבריו הצליחו לעצור אותו, ואש החליט ללכוד אותו. סנורלאקס ידוע בתור ישנוני ופוקימון שאוהב לאכול. הוא השתמש בו נגד הקינגדרה של קלייר, שאותו הביס. הוא נלחם נגד גרי בליגת ג'וטו, והביס את הנידוקווין והארקניין שלו. נגד האירסון, הוא הביס את היפנו וסטיליקס. אש השתמש בו בזירת הקרב, שם הביס את ההאריאמה והמדיצ'אם של גרטה. הוא גם נלחם נגד מאמנת בליגת סינו, והביס את הגראמפיג שלה.
סנורלאקס

 נלכד בפרק: התקפת ארוחה

מאק היה המנהיג של חבורת גריימר שפלשה לתחנת כוח. אש ניסה לעצור אותם, החליש את מאק, ולכד אותו. הוא בדרך כלל נמרח על אנשים, כמו פרופסור אוק ואש. הקרב הראשון שלו היה בליגת אינדיגו בסיבוב הרביעי. הוא הצליח להביס את הבלספראוט החזק של ג'נט, וגרם לאש לנצח בקרב. הוא נלחם נגד הסיזור והבלסטויז של גרי בליגת ג'וטו, אך הובס ללא ניצחון.
מאק

 נלכד בפרק: מגנמייט מתאהב

בלבאזור טופל וגודל ע"י מלאני בכפר הנסתר. לאחר שאש הגן על הכפר, הציעה מלאני שבלבאזור יצטרף אל אש, והוא הסכים. הוא נלחם נגד הטאנגלה של אריקה, אך הפסיד, ונגד הקינגלר של ג'סי, שניהלה את מכון ורידיאן, ואותו הוא הביס. הוא המשיך גם לג'וטו, אך לא נלחם בקרבות מכון. הוא נשלח לאוק, כדי שישמור שהפוקימונים שבמעבדה לא יריבו. אש קרא לו לקרב מול ברנדון. כשנלחם מולו, הוא הצליח להביס את סולרוק ודאסקלופס. בלבאזור החליט, ביחד עם אש שהוא לא יתפתח.
בלבאזור

 נלכד בפרק: בלבזאור והכפר הנסתר

כשאש היה באזור הספארי, הוא לכד 30 טורוס, בעזרת הפוכדורים שהיו לו. כל הטורוס הועברו לפרופסור אוק. הוא השתמש באחד מהם נגד דרייק בליגת תפוז, שם הביס את הוינאזור שלו. הוא גם נלחם נגד גרי בליגת ג'וטו, אך הובס ע"י הנידוקווין שלו. טורוס נלחם נגד אנאבל, אך הפסיד בקרב. בקרב החוזר נגד אנאבל, הצליח טורוס להביס את המטאגרוס שלה.
טורוס (30)

 נלכדו בפרק: EP035

קינגלר התפתח במהלך הסיבוב הראשון של ליגת אינדיגו. הוא הצליח לנצח את שני הפוקימונים הנוספים של מנדי באותו סיבוב. הוא נלחם גם בסיבוב השלישי, שם ניצח קלויסטר של מאמן, אך הובס ע"י הארקניין שלו. קינגלר השתתף בטורניר המערבולת, בו ניצח את הפוליוורל של מיסטי, אך הובס ע"י הסיידאק שלה. אש תיכנן להשתמש בו בליגת ג'וטו, אך נפצע ולא יכל להשתתף.
קינגלר

 התפתח מקרבי בפרק: סיבוב ראשון

 

 פוקימונים באימונים


סקווירטל היה המנהיג של חבורת סקווירטל שהייתה מציקה למאמנים. הוא סייע לצוות רוקט, ולכד את אש וחבריו. אך לאחר שצוות רוקט ניסו לתקוף אותו, הוא הבין שאש לצידו. לאחר מכן,הוא החליט להצטרף לאש. הוא נלחם כמה קרבות; נגד בליין, הוא הפסיד, אך הוא הביס את מאצ'אמפ במכון ורידיאן. בליגת אינדיגו, הוא ניצח נידורינו בקרב. מאוחר יותר, הוא חזר לחבורת הסקווירטל, והוא נשאר עם השוטרת ג'ני. בליגת ג'וטו, הוא הביס את האלקטאבאז של מייסי. אש גם קרא לו לקרב נגד ברנדון, שבו הוא הביס את נינג'אסק.
סקווירטל

 נלכד בפרק: כוח סקווירטל
 חזר לחבורת סקווירטל בפרק: מכבים את האש

אש פגש בפריימיפ כשהיה מנקי. הוא היה לוקח לאש את הכובע פעמים רבות. לאחר שנלחם בצוות רוקט, התפתח מנקי לפריימיפ. אש ניסה ללכוד אותו כמה מספרים, אך רק לאחר שצ'ארמנדר תקף אותו, הצליח אש ללכוד אותו. לאחר מכן, אש השתתף איתו בטורניר לפוקימוני לחימה, בו פריימיפ ניצח. אחד המשתתפים, אנתוני, הציע לו לאמן את פריימיפ, ואש נתן אותו לאנתוני כדי שיאמן אותו.
פריימיפ

 נלכד בפרק: פריימיפ משתולל
 ניתן לאנתוני לאימונים בפרק: הפוקימון המתאגרף

 

 פוקימונים ששיחרר


אש ראה שלושה נערים תוקפים לפרס תינוקת. לאחר שהבריח אותם, הסביר לו טרייסי כי היא פצועה. האחות ג'וי אמרה לו שהיא מפחדת מבני אדם. אך לאחר שהציל אותה מצוות רוקט, היה נתנה בו אמון, והחליטה להצטרף אליו. אש השתמש בלפרס כדי להגיע ממקום למקום. היא עזרה לו לנצח בקרב נגד קיסי, וגם את הגנגר של דרייק. לאחר מכן, הם מצאו את הלהקה ממנו נפרדה לפרס. אש החליט להיפרד ממנה, כדי שתוכל לשוב אל חבריה. מאוחר יותר, הוא פגש שוב את לפרס, כשהיא התבגרה, והיא מנהיגה את הלהקה של הלפרס.

לפרס

 נלכדה בפרק: הלפרס האבודה
 שוחררה בפרק: היי שלום לפרס

פידג'יוטו התפתח לפידג'יוט לאחר שהגן על חבורה של פידג'י מפני חבורה של ספירו. לאחר שהתפתח, הוא עזר לפידג'י ולפידג'יוט להביס את פירו וחבורת הספירו. אש החליט להשאיר את פידג'יוט ביער ורידיאן כדי שימשיך להגן עליהם, והבטיח לו שיחזור לפגוש אותו שוב.

פידג'יוט

 התפתח מפידג'יוטו בפרק: המסיבה בפאלט
 שוחרר בפרק: המסיבה בפאלט

בטרפרי התפתח ממטפוד כשהגן על אש מבידריל. אש השתמש בבטרפרי בקרב המכון נגד מיסטי. כשהיה על הספינה בדרך לעיר ורמיליון, החליף אש את בטרפרי תמורת רטיקייט של מאמן שהיה על הספינה. לאחר מכן, התחרט אש על שהחליף אותו, והחזיר את בטרפרי בחזרה אליו. מאוחר יותר, ראה בטרפרי בטרפרי ורודה, שבה התאהב. אש החליט שכדאי שבטרפרי יעזוב, כדי שיוכל להקים משפחה עם הבטרפרי הורודה, ולכן, בטרפרי נפרד מאש.

בטרפרי

 התפתח ממטפוד בפרק: אתגר הסמוראי
 שוחרר בפרק: להתראות בטרפרי

 

 פוקימונים שכבר אין לו


בדרכו לעיר קומארין, אש נתקל בגומי שנפל עליו מהשמיים. גומי, שנחשב לפוקימון הדרקון החלש ביותר, היה פצוע, ובעזרת מידע מהפוקידע, אש לקח אותו לאגם כדי שיתרפא. גומי התיידד עם אש ופיקאצ'ו לאחר שנחטף על ידי צוות רוקט והסכים להצטרף לאש. הוא פוקימון לחוץ ומפוחד מאוד. גומי התפתח לסליגו לאחר שראה את אש מגן עליו מפני גראמפיג שניסה לתקוף אותו.
גומי

 נלכד בפרק: הדרקון החלש ביותר! גומי מופיע!!
 התפתח לסליגו בפרק: קרב מכריע בבתרונות! הילחם, גומי!!

פרוקי היה שייך למאמנים רבים בעבר, אך כולם ויתרו עליו היות והוא לא ציית להם. אש פגש את פרוקי כשהוא עזר לו להילחם נגד צוות רוקט ונפצע. אש הביא אותו לפרופסור סיקאמור, שהכיר אותו וטיפל בו. לאחר שעזר לאש לעצור את גארצ'ומפ, פרוקי ביקש מאש להצטרף אליו והוא הסכים. פרוקי אוהב להילחם ולעזור לאש ולחבריו כשהם צריכים עזרה. פרוקי התפתח לפרוגאדיר לאחר שנלחם נגד הבארבראקל של מאמן נינג'ה שניסה לעצור את סאנפיי מלמלא את המשימה שלו.
פרוקי

 נלכד בפרק: !Lumiose City Pursuit
 התפתח לפרוגאדיר בפרק: עימות מכריע של אומנות נינג'ה! פרוגאדיר נגד בארבארקל!!

אש נלחם בפלצ'לינג פראי בתחילת מסעו בקאלוס בעזרת הפרוקי שלו, לאחר שהוא גנב אוכל שנועד לדדנה פראי. אחרי שאש רדף אחריו, פרוקי הצליח להביס אותו בקרב ואז אש לכד אותו. אש משתמש בפלצ'לינג כדי לנצל את התעופה שלו לשם חיפוש אחר פוקימון אבוד בעיקר. פלצ'לינג השתתף בקרב שמיים נגד טאלונפליים, ובמהלך הקרב, כאשר ספג את מתקפת פיצוץ האש של טאלונפליים, הוא התפתח לפלצ'ינדר.
פלצ'לינג

 נלכד בפרק: !A Battle of Aerial Mobility
 התפתח לפלצ'ינדר בפרק: !Battles in the Sky

אש פגש בקרוקורוק כשהיה סנדאיל. בפעם הראשונה, עזר אש לסנדאיל ולחבריו, ולאחר מכן, הוא החל לעקוב אחרי אש ולהילחם בפיקאצ'ו. בקרב השני שלו עם פיקאצ'ו, הוא התפתח לקרוקורוק. מאוחר יותר, קרוקורוק נלחם שוב עם פיקאצ'ו, ולאחר שפיקאצ'ו ניצח אותו, הציע אש לקרוקורוק להצטרף אליו, והוא הסכים. לקרוקורוק יש משקפי שמש, וכשהוא מאבד אותם, הוא מתחיל לדאוג ולבכות. קרוקורוק התפתח לקרוקודייל במהלך קרב נגד הדרגונייט של אייריס בטורניר גביע הצעירים.
קרוקורוק

 נלכד בפרק: !Battling the Bully
 התפתח לקרוקודייל בפרק: !Ash, Iris and Trip: Then There Were Three

אש פגש בטפיג ליד מועדון הקרב. טפיג היה מלוכלך ורעב, כשפיו קשור. אש עזר לו ונתן לו אוכל. לאחר מכן, הוא גילה שהמאמן של טפיג נטש אותו לאחר שהפסיד בקרב. אייריס רצתה ללכוד אותו, אך הוא רצה להצטרף לאש, ואש לכד אותו. טפיג רוצה לנצח בקרבות כדי להוכיח לאש שהוא חזק, והוא מתאכזב כאשר הוא מפסיד בקרבות. מאוחר יותר, אש פגש במאמן הקודם של טפיג, סוואמה, שנטש אותו, והחליט לאתגר אותו לקרב. בקרב, טפיג נלחם עם סנאיבי נגד האמבור וההיטמור של סוואמה, ובמהלך הקרב התפתח.
טפיג

 נלכד בפרק: !The Battle Club and Tepig's Choice
 התפתח לפיגנייט בפרק: !Evolution by Fire

סוואדלון התפתח מסוואדל במהלך הקרב נגד הווירליפיד של בורג. לאחר שהתפתח, הוא למד מתקפת בלימה וכדור אנרגיה. בעזרתן, הוא הצליח להביס את הווירליפיד של בורג. לאחר מכן, הוא נלחם נגד הליבאני של בורג, אך ליבאני הצליח לחסום את מתקפותיו ולהביסו בעזרת קרן על. מאוחר יותר, סוואדלון התפתח לליבני במהלך קרב אימון נגד אימולגה.
סוואדלון

 התפתח מסוואדל בפרק: !Battling For The Love of Bug-Types
 התפתח לליבני בפרק: !Battling the Leaf Thieves

טרנקוויל התפתחה מפידוב לאחר שנלחמה בוניפיד פראיים, וראתה את כוחו של הטרנקוויל של טריפ. מאז שהתפתחה, אש משתמש בה בעיקר בזכות היכולת שלה לעוף, והיא עוזרת לו כאשר יש צורך בחיפוש אווירי. אש השתמש בטרנקוויל בקרב המכון נגד סקאילה. טרנקוויל תחילה נלחמה בסוובאט, והצליחה להביס אותו תוך זמן קצר. אחר כך, היא נלחמה נגד אנפזאנט, אבל נקראה בחזרה. לבסוף, היא נלחמה נגד סוואנה, ובמהלך הקרב היא ספגה נזק רב. אז, היא התפתחה לאנפזאנט.
טרנקוויל

 התפתחה מפידוב בפרק: !A Venipede Stampede
 
התפתחה לאנפזאנט בפרק: !An Amazing Aerial Battle

רוגנרולה הגיע אל אש וחבריו כשהם אכלו, שם, ניסה אש ללכוד אותו, אבל הוא ניצח את האושאוואט והטפיג שלו. מאוחר יותר, הוא עזר לרוגנרולה להציל את שאר חבריו מצוות רוקט, שגנבו אותם. לאחר מכן, רוגנרולה רצה להילחם באש. בקרב, בו אש השתמש בטפיג, הצליח טפיג לנצח אותו. לאחר שהובס, אש לכד את רוגנרולה. אש השתמש בו בקרב המכון נגד קליי, ורוגנרולה נלחם נגד אקסקדריל. אקסקדריל פגע בו כמה פעמים, כשלפתע, התפתח רוגנרולה לבולדור.
רוגנרולה

 נלכד בפרק: !Gotta Catch a Roggenrola
 התפתח לבולדור בפרק: !Battling the King of the Mines

אש פגש בסוואדל ביער פינוויל. סוואדל ניסה לתקוף אותו ואת פיקאצ'ו בהתחלה, אך לאחר מכן התיידד איתם. לאחר שאש הציל את סוואדל מסכנה בה היה נתון, רצה סוואדל להצטרף לאש, ואש לכד אותו. סוואדל הוא פוקימון שאוהב להתיידד עם כולם, אך הוא גם חזק. בקרב המכון נגד בורג, במהלך הקרב נגד ווירליפיד, התפתח סוואדל לסוואדלון.
סוואדל

 נלכד בפרק: !Sewaddle and Burgh in Pinwheel Forest
 התפתח לסוואדלון בפרק: !Battling For The Love of Bug-Types

אש פגש בפידוב זמן קצר לאחר יציאתו למסעו ביונובה. הוא הצליח להחליש אותה עם פיקאצ'ו, ואז אש לכד אותה. אחר כך, היא נלחמה בוובאט של ג'סי, אך הובסה. היא עזרה לאש ללכוד את סנאיבי, היות והיא נקבה גם כן, ומתקפת המשיכה שלה לא עבדה. לאחר שאש לכד סוואדל, הוא שלח את פידוב לפרופסור ג'וניפר. כאשר אש נעזר בה להילחם בוניפיד פראיים, היא ראתה את כוחו של הטרנקוויל של טריפ, והתפתחה.
פידוב

 נלכדה בפרק: !Enter Iris and Axew
 התפתחה לטרנקוויל בפרק: !A Venipede Stampede

אש שמע על סינדקוויל שנמצא במערה. אש החליט לחפש אותו. צוות רוקט, והמאמן רצו גם להם לתפוס אותו, אך אש זכה ללכוד אותו. סינדקוויל היה ביישן, ולא הצליח בקרבות הראשונים שלו לשלוט בלהבות. אך לאחר שאש התאמן איתו, הוא התחזק. הוא ניצח את הסייטר של באגסי, את הנידורינה וקלפרי של וויטני, את הגסטלי של מורטי, את הסטיליקס של ג'סמין ואת הדיוגונג של פרייס. כשאש קרא לסינדקוויל לפני ליגת סינו, הוא נלחם נגד מכונה של צוות רוקט, שרדפו אחריו, והתפתח לקווילאבה.
סינדקוויל

 נלכד בפרק: המצוד אחר סינדקוויל
 התפתח לקווילאבה בפרק: !An Old Family Blend

גרוטל התפתח מטרטוויג באמצע קרב נגד ההונצ'קרוו של פול. לאחר שהתפתח, התקשה גרוטל לשמור על אותה מהירות שהייתה לו כשהיה טרטוויג. טורטרה של פול עזר לו בכך. לאחר מכן, למד גרוטל טיפוס סלעים, שבה השתמש הרבה. בקרב המכון נגד קנדיס, הביס גרוטל את הסניזל שלה, אך הובס על ידי האבומאסנו שלה. בקרב נגד וולקנר, גרוטל נלחם נגד הלאקסריי שלו, אך הקרב נפסק באמצע. לאחר שגילו כי צוות רוקט אחראי לכך, בקרב נגדם, התפתח גרוטל לטורטרה.
גרוטל

 התפתח מטרטוויג בפרק: עוזרים לאויב
 התפתח לטורטרה בפרק: !The Fleeing Tower of Sunyshore

מונפרנו התפתח מצ'ימצ'אר בקרב המלא נגד פול. כשהתפתח, למד אגרוף מאך, אך הובס על ידי האלקטאבאז של פול. בקרב הזוגות שערך ביחד עם דון, נגד קורי ולאירה, הביס מונפרנו, ביחד עם הסינדאקוויל של דון את הקרוקאנו והצ'יקוריטה של השניים. במהלך קרב נגד האמפוליאון של ברי, הועף מונפרנו ליער קרוב. כשחזר אל אש, היכולת שלו הופעלה, ולאחר שאש הרגיע אותו, הוא הצליח לשלוט ביכולת, בזמן שצוות רוקט גנב כמה מהפוקימונים. במהלך הקרב נגדם, התפתח מונפרנו לאינפרנייפ.
מונפרנו

 התפתח מצ'ימצ'אר בפרק: אסטרטגיות מתפתחות
 התפתח לאינפרנייפ בפרק:
!Fighting Ire WIth Fire

אש אימץ את צ'ימצ'אר לאחר שפול נטש אותו במהלך תחרות הזוגות. אש הראה לצ'ימצ'אר צד אחר שהוא לא הכיר, היות ופול התאכזר אליו. בעזרת אש, הוא התגבר על הפחד שלו מפני זאנגוס, והציל את אש וחבריו. כשנלחם נגד האורסארינג של פול, היכולת שלו הופעלה, ואש הצליח להרגיע אותו. צ'ימ'צאר נלחם במספר קרבות מכון; נגד מיילין הוא נלחם במדיטייט, אך הוחזר, והובס נגד לוקאריו. נגד פאנטינה, הוא נלחם והביס את מיסמאגיוס ודריפבלים. נגד ביירון הוא נלחם בסטיליקס ובברונזור, והביס את שניהם, אך הפסיד נגד באסטיודון. בקרב המלא נגד פול, כשנלחם נגד אלקטאבאז, התפתח צ'ימצ'אר למונפרנו.
צ'ימצ'אר

 נלכד בפרק: להבות התהילה
 התפתח למונפרנו בפרק: אסטרטגיות מתפתחות

סטארביה התפתח מסטארלי לאחר קרב עם צוות רוקט. אש השתמש בו כדי שיחפש אנשים או פוקימונים מהאוויר. בנוסף, הוא השתמש בו בקרבות מכון; בקרב נגד גארדיניה, הביס סטארביה את הצ'רובי שלה, ובקרב נגד מיילין, הוא הביס את המאצ'וק והמדיטייט שלה. בעזרת הסטאראפטור של רג'י, סטארביה למד את המתקפה ציפור אמיצה. מאוחר יותר, בגמר תחרות פוקרינגר, נלחם סטארביה נגד ההונצ'קרוו של פול, ובזמן התחרות התפתח סטארביה לסטאראפטור.
סטארביה

 התפתח מסטארלי בפרק: סטארביה נולד
 התפתח לסטאראפטור בפרק: מרדף אחרי מטרה נעלה

אש פגש בטרטוויג, כשהיה ביער ועזר לפוקימונים שהיו זקוקים לאוכל. הוא חשב שאש רוצה לגנוב את פיקאצ'ו, אך הם הסבירו לו שזה לא כך. לאחר מכן, נלחם אש נגד טרטוויג, ולכד אותו. טרטוויג הוא פוקימון מהיר, והוא ניצל זאת בקרבות המכון; נגד הרמפארדוס של רורק והטרטוויג של גארדיניה, שאת שניהם הביס. הוא למד מברלום של קני את המתקפה כדור אנרגיה. בקרב המכון נגד ווייק, נלחם טרטוויג נגד קווגסייר, אך הוחזר באמצע. בקרב נגד ההונצ'קרוו של פול, התפתח טרטוויג לגרוטל.
טרטוויג

 נלכד בפרק: משתוללים בין העצים
 התפתח לגרוטל בפרק: עוזרים לאויב

גלאיגאר, שהיה חלק מחבורת גלאיגאר שנלכדה בעיר בגלל רוח חזקה, התרסק על אש מספר פעמים, היות והוא לא הצליח לשלוט בתעופה שלו. לאחר שאש וחבריו עזרו לחבורת הגלאיגאר, רצה גלאיגאר להצטרף אל אש, והוא הסכים. גלאיגאר מדי פעם בכה מפחד, והיה נוהג לנחות על ראשו של אש. כאשר צוות רוקט לכדו את אש וגלאיגאר, היה עליו להתגבר על הפחד שלו מגבהים. אש נתן לו את ניב התער שקיבל מגרי, וגלאיגאר התפתח לגלאיסקור והתגבר על הפחד.
גלאיגאר

 נלכד בפרק: רוכבים על רוחות השינוי
 התפתח לגלייסקור בפרק:
נלחמים בפחד בעזרת פחד!

אש פגש באייפום במהלך הפסטיבל הגדול, שם היא גנבה את הכובע שלו. לאחר זמן מה שהיא המשיכה בתעלולים, אש הצליח ללכוד אותה. אש המשיך איתה גם במחוז סינו. שם, היא התעניינה יותר בתחרויות. למרות זאת, היא נלחמה בקריינידוס של רורק, אך הפסידה. בקרב החוזר, היא ניצחה את הג'יאודוד שלו. היא גם ניצחה את הרוזרייד של גארדיניה. זואי הבחינה כי הבוויזל של דון מתעניין בקרבות ואייפום בתחרויות, והיא הציעה להחליף ביניהם. לכן, אש החליף את אייפום תמורת הבוויזל של דון.
אייפום

 נלכדה בפרק: הקרב נגמר
 הוחלפה תמורת בוויזל בפרק: אייפום ובוויזל! דרכים נפרדות!

בחיפושיו של אש אחר הפיקאצ'ו שלו בסינו, נתקלה האייפום שלו בסטארלי, שזעם עליה, והחל להילחם נגדה. אייפום הביסה את סטארלי, ואש לכד אותו. הוא השתמש בו כדי לחפש אחר פיקאצ'ו, ומאוחר, יותר, הוא השתמש בו מספר פעמים כדי לעשות זאת. בקרב הראשון נגד פול, הפסיד הסטארלי שלו לסטארלי של פול. לאחר קרב עם צוות רוקט, התפתח סטארלי לסטארביה.
סטארלי

 נלכד בפרק: שתי דרגות של הפרדה
 התפתח לסטארביה בפרק: סטארביה נולד

גרובייל התפתח מטריקו במהלך קרב נגד לאודרד של מאמן בשם גיא. גם לאחר ההתפתחות, גרובייל נשאר אדיש והעדיף להיות לבד. הוא נלחם במספר קרבות; נגד נורמן, בו ניצח את סלקינג; נגד ווינונה, בו ניצח את אלטריה; ונגד חואן, שבו הפסיד ללאבדיסק. בליגת הואן הוא נלחם עם גליילי, אך הובס; הוא ניצח את הוולריין של קאטי, וגם את הסטיליקס של מוריסון, אך הפסיד למטאגרוס של טייסון. בחזית הקרב, נלחם גרובייל נגד ההאריאמה של גרטה, אך הפסיד. מאוחר יותר, הוא התאהב במגניום של האחות ג'וי, וכשהציל אותה מצוות רוקט, הוא התפתח.
גרובייל

 התפתח מטריקו בפרק: התפתחות כפולה
 התפתח לספטייל בפרק: לב שבור

אש קיבל ביצת פוקימון, ובה פנפי, לאחר שזכה במירוץ פוקימונים. לאחר מכן, בקע פנפי מהביצה. הוא אוהב לשחק, והתנהגותו ילדותית. הוא נלחם בקרב המכון נגד פרייס, אך הפסיד לדיוגונג שלו. בליגת ג'וטו, הצליח להביס את הסלאגמה של מייסי. מאוחר יותר, רצה פנפי להצטרף לאש במסעו בחזית הקרב בקנטו. בקנטו, פנפי נלחם במכונה של צוות רוקט והתפתח לדונפן.
פנפי

 בקע מהביצה בפרק: מי נמצא בתוך הביצה
 התפתח לדונפן בפרק: מטען חורג

אש פגש בסנוראנט במרכז הפוקימונים, כשהוא גנב לו את קופסת התגים וברח. אש רדף אחריו, בזמן שהתחוללה סופת שלגים, ושמר על סנוראנט, והגן עליו מצוות רוקט. לאחר מכן, אש נלחם נגדו ולכד אותו. סנוראנט נוהג להקפיא את אש, והיו לו בעיות עם קרן הקרח. הוא נלחם בקרב נגד חואן, אך הפסיד. בזמן הפסטיבל הגדול, הוא נלחם נגד צוות רוקט, התפתח לגליילי, והצליח לשלוט בקרן הקרח.
סנוראנט

 נלכד בפרק: משתובבים בשלג
 התפתח לגליילי בפרק:
קרב הסיום

טיילו היה המנהיג של להקת טיילו פראיים, והוא גנב למקס את השוקולד. אש נלחם נגדו עם פיקאצ'ו, ולכד אותו. אש ניצל את היכולת שלו לעוף כדי לחפש אנשים או פוקימונים. הוא נלחם נגד בראולי בקרב המכון, אך הפסיד למאצ'ופ. הוא גם נלחם נגד הרוזליה של דרו, אך הפסיד לה. כשהשתתף בתחרות הפוקירינגר בהואן, בשלב הגמר נגד ג'יימס ודאסטוקס, התפתח טיילו לסוולו.
טיילו

 נלכד בפרק: אף אחד לא יכול לגבור על טיילו
 התפתח לסוולו בפרק: תחרות בשמיים

טריקו היה חלק מחבורת טריקו, שניסו להגן על עץ ישן. לאחר שאש עזר לו, הוא נלחם נגדו, והפיקאצ'ו של אש ניצח אותו, ואש לכד אותו. טריקו הוא מאוד קשוח ואדיש, שחשוב לו להיות חזק. הוא תמיד מחזיק בפיו ענף. הוא נלחם במספר קרבות מכון; נגד רוקסן, בו הפסיד לג'יאודוד, נגד בראולי, שם ניצח את מאצ'ופ, בקרב החוזר נגד בראולי, בו ניצח את האריאמה ונגד פלאנרי, שם הפסיד לטורקול. טריקו התפתח לגרובייל במהלך קרב נגד לאודרד של מאמן בשם גיא.
טריקו

 נלכד בפרק: להציל את העץ
 התפתח לגרובייל בפרק: התפתחות כפולה

אש קיבל ביצת פוקימון שהיה עליו להעביר לפרופסור אלם. מהביצה בקע לרביטר, שהתחבר מאוד לאש. בכל פעם שמישהו אחר התקרב אליו, הוא נהיה נבוך והתקשח. לאחר מכן, גילו אש וחבריו על עברו של לרביטר, בו שמעו אותו בוכה, ומספר ציידים תקפו את אימו. אחר כך, הם פגשו בציידים האלו, שניסו לתקוף את אימו של לרביטר, טיירניטאר, אך אש עצר אותם. הוא החזיר לטיירניטאר את לרביטר, והוא חזר לאימו.
לרביטר

 בקע מהביצה בפרק: צאו מהביצה
 הוחזר לאמו בפרק: אם כל הקרבות

אש פגש בצ'יקוריטה, ורצה ללכוד אותה. היא נלחמה נגד צ'אריזארד ובלבאזור של אש, והצליחה לפגוע בהם מאוד. לאחר שאש דאג לה והציל אותה מצוות רוקט, רצתה צ'יקוריטה להצטרף אליו. היא מאוד אוהבת את אש, ונלחמת על תשומת ליבו. היא נלחמה נגד ההוטהוט של פאלקנר, אך הפסידה לו, אבל ניצחה את הספינראק של באגסי. מאוחר יותר, צוות רוקט לכד אותה בכלוב, בעוד שהם תקפו את אש. צ'יקוריטה התפתחה באותו זמן, והצליחה לעצור את צוות רוקט.
צ'יקוריטה

 נלכדה בפרק: להציל את צ'יקוריטה
 התפתחה לבייליף בפרק: ללכת עם הזרם

אש לכד בידריל בתחרות לכידת חרקים שבאזליה, שבה השתתף עם קייסי. לאחר שניצח עם הבידריל, הוא קיבל אותו כפרס. אש ידע שקייסי אוהבת פוקימונים צהובים עם פסים שחורים, ולכן, הוא נתן לה אותו.
בידריל

 נלכד בפרק: תחרות פוקימוני החרק
 ניתן לקייסי בפרק: תחרות פוקימוני החרק

אש לכד את פידג'יוט ביער ורידיאן, בכך שהשתמש בקטרפי בתור פיתיון. אש השתמש בפידג'יוט כדי לפגוע בצוות רוקט באוויר, או כדי לחפש אחר דברים מלמעלה. הוא נלחם במספר קרבות מכון; נגד ברוק, מיסטי, קוגה, ונגד ג'סי, שניהלה אז את מכון ורידיאן. כשאש חזר לפאלט, חבורה של ספירו המונהגת ע"י פירו, הפריעה לחבורה של פידג'י. פידג'יוטו ניסה להגן עליהם, ובאותו הזמן, התפתח לפידג'יוט.
פידג'יוטו

 נלכד בפרק: אש לוכד פוקימון
 התפתח לפידג'יוט בפרק: המסיבה בפאלט

לאחר שהתפתח מצ'ארמנדר לצ'ארמיליון, החל צ'ארמיליון שלא לציית לאש. כשנלחם נגד פרס של מאמנת, תקף צ'ארמיליון מבלי להקשיב לאש. לאחר זמן קצר, כשנלחם צ'ארמיליון נגד ארודאקטיל, הוא התפתח לצ'אריזארד.
צ'ארמיליון

 התפתח מצ'ארמנדר בפרק: שעטת האקסקיוטורים
 התפתח לצ'אריזארד בפרק: מתקפת הפוקימונים הפרה היסטוריים

צ'ארמנדר היה שייך למאמן בשם דמיאן, שנטש אותו. אש שראה את צ'ארמנדר, לקח אותו למרכז הפוקימונים כדי שיטופל. לאחר מכן, החליט לאמץ אותו. צ'ארמנדר השתתף במספר קרבות; הוא נלחם נגד הגלום של אריקה, אותו הצליח להביס, וגם נגד הגולבאט של קוגה, שגם אותו הביס. מאוחר יותר, כשנלחם צ'ארמנדר נגד האקזגיוטור של מלבין, התפתח צ'ארמנדר לצ'ארמיליון.
צ'ארמנדר

 נלכד בפרק: הפוקימון הנטוש
 התפתח לצ'ארמיליון בפרק: שעטת האקסקיוטורים

אש לכד את קרבי כדי להוכיח למיסטי שהוא לא לכד את שאר הפוקימונים שלו בעזרת מזל. לאחר שלכד אותו, הוא הועבר לפורפסור אוק, היות והיו כבר לאש שישה פוקימונים. מאוחר יותר, השתמש אש לראשונה בקרבי בסיבוב הראשון של ליגת אינדיגו. לאחר שניצח את האקזגיוטור של מנדי, התפתח קרבי לקינגלר.
קרבי

 נלכד בפרק: מסתרי המגדלור
 התפתח לקינגלר בפרק: סיבוב ראשון

לאחר שאש הפסיד לסברינה, אביה של סברינה יעץ לו ללכוד פוקימון רוח. אש הלך למגדל הפוקימונים, ופגש בכמה, אך לא לכד אף אחד מהם. האנטר אחד עקב אחרי אש, והתיידד איתו. כשהגיע הזמן לקרב, נעלם האנטר. לכן, אש נלחם שוב עם פיקאצ'ו, ושוב הפסיד. אך פתאום, האנטר הופיע מול סברינה, והצחיק אותה. סברינה העניקה לאש, למרות ההפסד, את התג, והאנטר החליט להישאר עם סברינה.
האנטר

 התיידד עם אש בפרק: מגדל האימה
 ניתן לסברינה בפרק: הונטר נגד קדברה

רטיקייט היה במקור פוקימון של מאמן שהיה על ספינה בדרך לעיר ורמיליון. אש נלחם נגד הרטיקייט עם הבאטרפרי שלו, והאדון התרשם ממנו, והציע להחליף את הפוקימונים. אש הסכים, והחליף את באטרפרי תמורת הרטקיייט. מאוחר יותר, רצה להשתמש בבאטרפרי נגד צוות רוקט, אך הבין שאין לו אותו, ואש התגעגע אליו. לאחר מכן, הוא החליף איתו שוב את הפוקימונים, והאדון קיבל בחזרה את רטיקייט.
רטיקייט

 התקבל בהחלפה תמורת בטרפרי בפרק: קרב על הסיפון
 הוחלף בחזרה תמורת בטרפרי בפרק: קרב על הסיפון

מטפוד התפתח מקטרפי לאחר שהביס את צוות רוקט. אש השתמש בו בקרב נגד סמוראי. המטפוד של אש הצליח להביס את הפינסיר של הסמוראי באמצעות מתקפת התקשחות בלבד. לאחר מכן, נחיל של בידריל הגיע לאזור, ואש ברח ושכח את מטפוד. לאחר שחזר ולקח אותו בחזרה, נשבע שלא ינטוש אותו. כשהבידריל התכוננו לתקוף את אש, ניצב מולם מטפוד, וספג את הנזק, והתפתח לבטרפרי.
מטפוד

 התפתח מקטרפי בפרק: אש לוכד פוקימון
 התפתח לבטרפרי בפרק: אתגר הסמוראי

קטרפי היה הפוקימון הראשון שאש לכד. מיסטי פחדה ממנו, היות והוא היה פוקימון מסוג חרק. הוא רצה להתפתח לבאטרפרי, אך לא היה בטוח שיוכל. לאחר מכן, אש השתמש בו נגד צוות רוקט, וקטרפי הצליח, במפתיע, להביס את האקנס והקופינג שלהם. לאחר הקרב, התפתח קטרפי למטאפוד.
קטרפי

 נלכד בפרק: אש לוכד פוקימון
 התפתח למטפוד בפרק: אש לוכד פוקימון


מחבר: Noctowl

1 כוכב2 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
0 תגובות 52 צפיות

תגובות

תהיה הראשון להגיב!


 

55 שאילתות ב 0.466 שניות | קודד והותאם ע"י: Dipisx | מבוסס על עיצוב שנוצר ע"י: מתן וקנין

eXTReMe Tracker