שחור ולבן

שם המשחק תאריכי יציאה קונסולה

פוקימון שחור ולבן
Pokemon Black and White

יפן;
ארה"ב;
אירופה;

18.09.2010
06.03.2011
04.03.2011

Nintendo DS

 

 

על המשחקים

פוקימון שחור ולבן הם משחקי הדור החמישי הראשונים של פוקימון. בדומה למשחקי הדור הרביעי, גם שחור ולבן יצאו לקונסולת ה-DS. במשחקים הללו כמה שיפורים ושינויים מהמשחקים הקודמים; גראפיקה תלת מימדית משופרת, מערכת קרב משופרת ועוד דברים נוספים.

 

עלילת המשחקים

אתם מתחילים את מסעכם במחוז יונובה, במטרה להיות מאסטר פוקימון. אך תצטרכו להילחם בשמונת מנהיגי המכון שביונובה, ברביעיית העלית ובאלוף. בנוסף, אתם תפגשו גם בצוות רשע, צוות פלזמה, שיש לו תוכניות משלו, ואתם תצטרכו לעצור את צוות פלזמה מלהגשים את תוכניותיהם. ביחד אתכם, יוצאים למסע שני חברי ילדות שלכם, צ'רן וביאנקה, שאותם תפגשו מדי פעם במסע, ותלחמו נגדם.

 

אפשרויות וחידושים

בדומה לכל משחק ראשון של דור חדש, גם בשחור ולבן ישנן אופציות רבות וחדשות.
מחוז יונובה הוא מחוז מרוחק ביותר משאר המחוזות הקיימים (קנטו, ג'וטו, הואן וסינו), ורק פוקימונים מהדור החמישי נמצאים בו. פוקימונים מהדורות האחרים לא נמצאים שם, וניתן יהיה להשיגם רק לאחר סיום המשחק. מבחינת גראפיקה, המשחק שופר בצורה רבה. גראפיקת התלת מימד שופרה גם היא מאוד, ודוגמא לכך היא בעיר קאסטיליה. במהלך הקרב, ניתן לראות כעת את כל גופו של הפוקימון בו אתם משתמשים, וגם אנימציות של מתקפות ישנות חודשו. כעת, הפוקימונים זזים במהלך כל הקרב, שלא כמו במשחקי הדורות הקודמים. כמו כן, התווספו אופציות קרב חדשות; קרב משולש, בו משתמשים בשלושה פוקימונים, וקרב סיבוב, בו ישנם גם שלושה פוקימונים ואותם מסובבים במהלך הקרב בעזרת אסטרטגיה שונה.
דבר חדש שיש במשחק הוא העונות. במשחקים ישנן ארבע עונות; סתיו, חורף, אביב וקיץ. כל חודש הוא עונה, ולאחר חודש שלם, מתחלפת העונה. אך העונות הן לא רק ליופי, אלא הן גם חלק מהמשחקים. לדוגמא, דירלינג וסוסבאק משנים את צורתם לפי העונה. בנוסף, ישנם פוקימונים מסוימים שיותר מצויים בחורף מאשר שאר העונות. תוכלו גם להגיע למקומות מסוימים רק בעונה מסוימת.
אופציה חדשה, שהיא מחליפה את תחרויות הפוקימונים מהדור השלישי והרביעי, היא מחזמר פוקימונים. באולם גדול שבעיר נימבאסה, מתקיים מחזמר פוקימונים, שזהו מעין תחרות בין ארבעה פוקימונים. אתם יכולים להלביש את הפוקימון שלכם באביזרים שונים, ואז, הוא עולה לבמה עם פוקימונים אחרים והם רוקדים על הבמה.
בנוסף לכל האופציות שבתוך המשחקים, ישנן גם אופציות שקשורות ל-WIFI. במקום GTS, שהיה בדור הרביעי, כעת ישנו אתר חדש, הנקרא גלובאל לינק. בגלובאל לינק ישנן אותן אופציות כמו שהיו ב-GTS, עם כמה תוספות חדשות. תוכלו להוריד משם תוספות מיוחדות למשחקים, כמו רקעים ל-C-Gear, לפוקידע ושירים למחזמר הפוקימונים. כמו כן, ישנו גם את עולם החלום, מקום אליו ניתן להגיע בעזרת ערפל החלום של מושארנה. עולם החלום נמצא באתר הגלובאל לינק, ולשם תוכלו לשלוח את אחד מהפוקימונים שלכם. תוכלו שם לעצב בית משלכם, לגדל גרגירים, להחליף חפצים, וללכוד פוקימונים עם יכולות מיוחדות שאין במשחקים הרגילים. כמו כן, במהלך המשחק ניתן להשיג את ה-C-Gear, תוסף במשחק שמאפשר לכם להתחבר בעזרת Wi-Fi, חיבור אלחוטי ואינפרא אדום. כמו כן, ישנה תוספת של 156 פוקימונים חדשים, שאלו הם הפוקימונים של הדור החמישי. אל המשחקים מתווספות גם מתקפות ויכולות חדשות רבות.

 

תמונות


בתאריך: 2 בפברואר 2011 מחבר: Noctowl
1 כוכב2 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים 9 הצבעות
141 תגובות 11,249 צפיות

 1. Squirtle

  אני לא מוצא חנות באף עיר.

 2. ho-oh

  אני ראיתי מדריך ביוטיוב וראיתי שיש אישה שנותנת לך את פנסייג' פנפור או פנסיר לפי התחלתי שבחרת

 3. ho-oh

  אם בחרתי באושווט, אז אני יכול להשיג את סנאיבי וטפיג באותו משחק בלי להשתמש בצ׳יטים או החלפות?    

 4. ho-oh

  גם במשחקים של הדורות האחרים אי אפשר

 5. איך מורידים את כל המשחקים האלה

 6. הגעתי ליער הלבן ואין שם כלום איך אני עושה שיהיו שם פוקימונים???

 7. אז איך אני גורם לעוד אנשים לבוא?

 8. אז איך אני גורם לעוד אנשים לבוא??

 9. אבל לכל החברים  שלי שמשחקים יש לבן אחד או 2 אז איך אני מזמין אם אפשר בכלל?

 10. אז מה אני צריך לעשות כדי לפגוש אותם?

  • Noctowl

   אני מתנצל על הבלבול, הנה ההסבר השלם;
   ישנן שתי דרכים להגדיל את מספר האנשים ביער הלבן – הראשונה היא לפי מספר הימים שלקח לך להגיע ליער הלבן לראשונה. הדרך השנייה היא באמצעות ה-Entralink להתחבר לעולמות של שחקנים אחרים, המשחקים בפוקימון שחור, ולהגיע לעיר השחורה שלהם. שם, עליך להזמין את אחד האנשים שנמצאים שם ליער הלבן, וככל שנמצאים ביער הלבן יותר אנשים כך היער שלך יגדל.

 11. שלוש שאלות:

  1) מה ההבדל בין פוקימון שחור ל שחור 2

  2) איך מפעילים את האינטרנט דרך המחשב

  3) והאם אפשר למשל העביר/להליף פוקמונים מ יהלום לשחור

 12. האניטרנט של האימולטור במחשב לא של האימולטור הרגיל נייד

 13. Ash

  avraham – פעם הבאה פשוט תלחץ על EDIT ליד הזמן שפורסמה ההודעה. אם לא מופיע תכתוב בפעמיים לא בשלוש.

  לגבי השאלות שלך

  1. שני משחקים שונים לחלוטין שיצאו בשנים אחרות, העלילה של שחור 2 שונה משל שחור. מידע נוסף תוכל לקבל כשתיכנס לעמודי המשחקים באתר.

  2. אין אינטרנט באימולטור במחשב.. זה לא עובד ככה.. תהיה חייב מכשיר 3DS בשביל זה.

  3. אפשרי להעביר פוקימונים אך ורק אם יש לך מכשיר 3DS ולא דרך המחשב.

 14. itaybnmr

  (בשחור) מישהו יודע איפה אפשר להשיג/לקנות אבן אופל? 

 15. itaybnmr

  למישהו יש קוד שעובד לrare candies??

השאר תגובה