אש
 
 שם בעברית / אנגלית  שם ביפנית
אש קטצ'אם / Ash Ketchum סאטושי
 מקום מגורים  הופעה ראשונה
העיירה פאלט, קנטו אש בוחר את הפוקימון שלו

 

 הישגים


ליגת אינדיגושמינית גמר (16) ליגת תפוזאלוף (1) ליגת ג'וטורבע גמר (8) ליגת הואןרבע גמר (8)
מתחם הקרבותאלוף (1) ליגת סינוחצי גמר (4) ליגת יונובהרבע גמר (8) ליגת קאלוסגמר (2)

 

 מידע


אש קטצ'אם הוא מאמן מהעיירה פאלט וגיבור האנימה. הוא התחיל את מסע הפוקימונים שלו בגיל 10 במטרה להיות מאסטר פוקימון. פרופסור אוק נתן לו פוקימון מיוחד, פיקאצ'ו. בהתחלה, הוא לא התיידד עם פיאקצ'ו, אך לאחר שהראה לו את הנאמנות שלו אליו, התחברו השניים והפכו לחברים הטובים ביותר. אש מטייל במחוזות רבים כשהוא תמיד מוצא שותפים למסע. בקנטו ובג'וטו טייל אש עם מיסטי וברוק, באיי תפוז הוא טייל עם טרייסי ביחד עם מיסטי. במחוז הואן ובקנטו, ברוק התלווה אל אש ביחד עם מיי ומקס. אש טייל בסינו עם ברוק ועם דון, במחוז יונובה יצא למסע עם סיילן ואייריס, ובמחוז קאלוס הצטרפו אליו סרינה, קלמונט ובוני. בכל מחוז מכוון אש להגיע כמה שיותר רחוק בליגה כשבמסע הוא צובר חברים ויריבים. אש הוא נער מאוד נלהב, שאכפת לו מאוד מפוקימונים. הוא מתאמן איתם, אך גם דואג להם, ולא מקשה עליהם. הוא אוהב להילחם, והוא תמיד שמח לקבל כל אתגר.

 

 פוקימונים בצוות


 

פיקאצ'ו

ניתן לאש כפוקימון מתחיל בפרק: אש בוחר את הפוקימון שלו

הפוקימון המתחיל של אש, אותו קיבל מפרופסור אוק, לא היה בהתחלה חברו הטוב של אש. לאחר שאש הגן על פיקאצ'ו, השניים הפכו לחברים הטובים ביותר, כשפיקאצ'ו מתלווה לאש בכל מסע, ונמצא על הכתף שלו. פיקאצ'ו נאמן לאש ותמיד מוכן להילחם עבורו ולעזור לו.

       
 

רולט

 נתפס בפרק: רולט מופיע! לוכד פוקימון באלולה!!

רולט נמצא ע"י אש כשהוא חיפש אוכל עבור טאקנון. אחרי שאש הציל אותו מנפילה ונתן לו אוכל, רולט התחיל להביע חיבה עבור אש, ואפילו הציל את פיקאצ'ו ממימיקו. אחרי שקיבל אישור מטאקנון, רולט החליט להצטרף לצוות של אש, בתור פוקימון האלולה הראשון שלו.

       
 

רוקראף

 נתפס בפרק: Scratchmark Hill, Rockruff and Lycanroc!!

רוקראף היה פוקימון פראי אבל היה בהשגחת פרופסור קוקוי. הוא התחבר עם אש והפרופסור החליט שכדאי לו להסתובב עם אש באלולה.

       
 

ליטן

 נתפס בפרק: It is Time for Litten to Set Off!

 

 

 פוקימונים במעבדת פרופסור אוק


 

טאלונפליים

התפתח מפלצ'ינדר בפרק: מיקוד על מולטרס! לצלם את האגדה!!

טאלונפליים התפתח מפלצ'ינדר במהלך קרב נגד מולטרס. הפוקימון המפותח לא הצליח לעמוד מול המתקפות של מולטרס ואש זינק אל הר הגעש על מנת להציל את טאלונפליים, מעשה שהרשים את מולטרס וגרם לו לסגת.

       
 

הולוצ'ה

נלכד בפרק: !The Forest Champion

הולוצ'ה שמר על יער בו נחשב לאלוף. כשאש פגש אותו, הוא התרשם מיכולות הלחימה של הולוצ'ה. פוקימונים אחרים ביער ניסו לקחת ממנו את התואר, אבל בעזרתו של אש, הולוצ'ה הוכיח את חפותו וניצח בקרב את האלוף הקודם. אחרי שעזר לו, הולוצ'ה החליט להצטרף לאש.

       
 

נויברן

התפתח מנויבאט בפרק: An Electrifying Rage

נויבאט בקע מביצה אותה מצא הולוצ'ה. הוא בעל אופי ילדותי ונוהג להילחץ בקלות. התינוק התקשה ללמוד לעוף, ואש עזר לו ביחד עם הפוקימונים שלו. אחרי שהציל אותו מצוות רוקט, אש לכד את נויבאט. הוא התפתח כדי להגן על הולוצ'ה שנקלע לקרב עם הפוקימון האגדי זפדוס. אחרי ההתפתחות הוא הרגיש יותר בטוח בעצמו ואז הוא נלחם בזפדוס בעצמו.

       
  צ'אריזארד התפתח מצ'ארמיליון בפרק: מתקפת הפוקימונים הפרה היסטוריים

צ'אריזארד התפתח מצ'ארמיליון לאחר שנלחם בארודאקטיל. הוא לא ציית לאש, וגרם לו להפסיד בליגת אינדיגו. אחרי שאש עזר לו, הוא החל לציית לו. צ'אריזארד נלחם בהרבה קרבות חשובים; בקרבות מכון, בקרבות בליגת ג'וטו וגם בחזית הקרב. צ'אריזארד התאמן בעמק צ'ריסיפיק אצל ליזה. מאוחר יותר, אש קרא לו במהלך מסעו ביונובה, והוא הצטרף אליו. בתום המסע, צ'אריזארד נשאר במעבדת פרופסור אוק.

       
  אושאוואט  נלכד בפרק: !A Sandile Gusher of Change

אש קיבל את אושאואוט מפרופסור ג'וניפר לאחר שאושאוואט עקב אחריו זמן מה. אושאוואט הוא פוקימון נלהב מאוד שתמיד רוצה למשוך אליו את תשומת הלב של כולם. הוא נוטה לעמוד על עקרונותיו, וזה מוביל אותו לריבים רבים. אש מתאמן איתו הרבה על המתקפות השונות שלו. בקרב נגד הבליטזל של סטפן, אושאוואט למד שאין לו צורך להשתמש תמיד בקונכייה שלו כדי לנצח והביס אותו.

       
  פיגנייט  התפתח מטפיג בפרק: !Evolution by Fire

פיגנייט התפתח מטפיג במהלך קרב כפול נגד המאמן הקודם שלו, שיימוס. פיגנייט הצליח להביס את שני הפוקימונים בהם נלחם, אמבור והיטמור, באמצעות מטען להבה. לאחר שניצח בקרב, שיימוס הציע לו להצטרף אליו שוב, אך פיגנייט סירב, ושמח להיות עם אש.

       
  סנאיבי  נלכדה בפרק: !Snivy Plays Hard to Catch

אש לכד את סנאיבי לאחר שרדף אחריה הרבה. סנאיבי מאוד רגועה ובוגרת, אך למרות זאת, היא יריבתה של האימולגה של אייריס. אש נוהג להשתמש במתקפת המשיכה שלה בקרבות, אך זה לא תמיד עובד. בקרב היריב השני של אש נגד טריפ, החלה להתפתח יריבות בין הסנאיבי של אש לסרביין של טריפ, אותו הצליחה סנאיבי לנצח.

       
  סקרגי  בקע מהביצה בפרק: !Scraggy-Hatched to be Wild

סקרגי בקע מביצה אותה קיבל אש מגננת בגן ילדים שבו עזר. היות וסקרגי הוא צעיר, הוא חסר ניסיון בקרבות ולכן אש מתאמן איתו הרבה, במיוחד נגד האקסיו של אייריס. סקרגי נוהג לנגוח בראשו בפוקימונים ובאנשים שהוא פוגש. אש השתמש בסקרגי בטורניר הקלאבספלוז'ן, בו הצליח סקרגי לנצח בשני קרבות, נגד סימיסייג' וסימיפור.

       
  אנפזאנט  התפתחה מטרנקוויל בפרק: !An Amazing Aerial Battle

אנפזאנט התפתחה מטרנקוויל במהלך הקרב נגד הסוואנה של סקאילה. סוואנה ניסה להביס את אנפזאנט עם מתקפת ציפור אמיצה, והוא החל לרדוף אחרי אנפזאנט בכדי לפגוע בה. אנפזאנט הצליחה להתחמק מהמתקפה, ולהביס את סוואנה בעזרת המתקפה החדשה שלמדה, אס אווירי. מאוחר יותר, אש החליף את אנפזאנט בצ'אריזארד, והיא נשארה במעבדת פרופסור אוק.

       
  ליבני  התפתח מסוואדלון בפרק: !Battling the Leaf Thieves

ליבני התפתח מסוואדלון במהלך קרב אימון נגד האימולגה של אייריס. התנהגותו של ליבני שונה מזו של סוואדלון, כשכעת הוא שמח יותר ועוזר לפוקימונים. אש השתמש בליבני בקרב המכון נגד רוקסי, בו הצליח ליבני להביס את הקופינג של רוקסי בעזרת שילוב של יריית חוט וכדור אנרגיה.

       
  פלפיטוד  נלכד בפרק: !Facing Fear With Eyes Wide Open

פלפיטוד היה המנהיג של חבורת טימפול פראיים. לאחר שראה את אש ואושאוואט באגם, הוא חשב שהם פולשים, וביחד עם סטאנפיסק פראי, הוא תקף אותם. אש נלחם בפלפיטוד עם אושאוואט, ואושאוואט הצליח להביס אותו. לאחר מכן, אש לכד אותו. אש השתמש בו בסיבוב הראשון של טורניר קרב המועדון, בו הצליח להביס את הסטאוטלנד של בורגאנדי, ואחר כך, הוא גם נלחם במכון נימבאסה, שם ניצח את זבסטראיקה.

       
  בולדור  התפתח מרוגנרולה בפרק: !Battling the King of the Mines

בולדור התפתח מרוגנרולה במהלך קרב המכון נגד האקסקדריל של קליי. לאחר שהתפתח בולדור, הוא השתמש במתקפות החדשות שלמד, פיצוץ אבנים וריסוק אבנים. בולדור ואקסקדריל תקפו זה את זה, עד שמתקפות ריסוק האבנים שלהם התנגשו, ובולדור גבר על אקסקדריל והביס אותו בקרב. בולדור נשאר עם אותה ההתנהגות, שנראתה בסיום קרב המכון, כשהוא קופץ על אש משמחה.

       
  קרוקודייל  התפתח מקרוקורוק בפרק: !Ash, Iris and Trip: Then There Were Three

קרוקודייל התפתח במהלך קרב נגד הדרגונייט של אייריס בטורניר גביע הצעירים. עם התפתחותו, למד קרוקודייל את המתקפה טופר דרקון, שסייעה לו לנצח את דרגונייט בקרב. קרוקודייל השתתף גם בקרב נגד סטפן בליגת יונובה. קרוקודייל הצליח לגבור על הלאיפרד של סטפן ולנצח אותו. לאחר מכן, הוא גם הביס את הסוק של סטפן באמצעות אס אווירי, ובכך הביא לאש את הניצחון בקרב.

       
  סטאראפטור  התפתח מסטארביה בפרק: מרדף אחרי מטרה נעלה

כאשר אש השתמש בסטארביה בתחרות הפוקירינגר, הגיעו השניים לשלב הגמר נגד הונצ'קרוו של פול. בקרב הגמר, השניים נלחמו, כשלבסוף, התפתח סטארביה לסטאראפטור, וניצח. אש משתמש בסטאראפטור כדי לחפש דברים מסוימים מעל האוויר, וכדי לתקוף באוויר. בליגת סינו נלחם סטאראפטור נגד הגאסטרודון של פול, אך אש החליף אותו באמצע. אחר כך, הוא הובס על ידי הדרפיון של פול.

       
  טורטרה  התפתח מגרוטל בפרק: !The Fleeing Tower of Sunyshore

כאשר אש השתמש בגרוטל כדי להילחם נגד צוות רוקט, התפתח גרוטל לטורטרה. לאחר שהתפתח, הוא למד את המתקפה סופת עלים. לאחר התפתחותו, הפך טורטרה לפוקימון עוצמתי וחזק בצוות של אש. מאוחר יותר, נלחם נגד טורטרה נגד ההיפאודון של ברתה. לאחר קרב מותח, הפסיד טורטרה להיפאודון. בליגת סינו, הובס טורטרה במהירות על ידי הדרפיון של פול.

       
  אינפרנייפ  התפתח ממונפרנו בפרק: !Fighting Ire With Fire

לאחר שנלחם נגד אמפוליאון של ברי, הופעלה היכולת של מונפרנו, והוא התחיל לאבד שליטה.  כאשר צוות רוקט תפס את אש וחבריו, מונפרנו תקף את כולם, אך אש הגן עליו, ואז הוא התפתח לאינפרנייפ. בקרב המכון של אש נגד וולקנר, הפעיל אינפרנייפ את היכולת שלו שוב, אך הפעם, הוא הצליח לשלוט בה. מאוחר יותר, הוא למד עוד מספר מתקפות. בליגת סינו, נלחם אינפרנייפ נגד הנינג'אסק של פול, והביס אותו. לאחר מכן, נלחם בקרב קשה ואכזרי נגד האלקטיבייר של פול, אותו ניצח לבסוף.

       
  בוויזל  התקבל בהחלפה תמורת אייפום בפרק: אייפום ובוויזל! דרכים נפרדות!

לאחר שזואי הציעה לאש ולדון להחליף בין אייפום לבוויזל, השניים עשו זאת, היות ובוויזל התעניין יותר בקרבות. בוויזל מאוד קשוח, ותמיד מוכן להילחם בקרב. הוא נלחם בכמה קרבות מכון, ביניהם, במכון ויילסטון, שם הצליח לנצח את הלוקאריו של מיילין. מאוחר יותר, אש עזר לו ללמוד את המתקפה אגרוף קרח. בקרב רבע הגמר בליגת סינו, הצליח בוויזל להביס את הגאסטרודון של פול, אך הובס ע"י הדראפיון שלו לאחר מכן.

       
  גלאיסקור  התפתח מגלאיגאר בפרק: נלחמים בפחד בעזרת פחד!

גלאיגאר התפתח לגלאיסקור לאחר שאש נתן לו את ניב התער שקיבל מגרי, על מנת שיתגבר על הפחד שלו. אחד מקרבותיו החשובים היה קרב המכון נגד ביירון, בו הביס את באסטיאודון. בקרב המלא נגד פול, הובס גלאיסקור על ידי הטורטרה שלו. מאוחר יותר, אש נתן אותו למקאן, כדי שישפר את התנגשות הג'יגה שלו. אש קרא לו בליגת סינו, בה נלחם נגד פול, והביס את הדראפיון שלו, אך הובס ע"י האלקטיבייר שלו.

       
  גיבל  נלכד בפרק: חייב להשיג גיבל

אש פגש בגיבל הפראי לראשונה, כאשר רצה ללמד אותו את המתקפה מטאור דרקון. אש לא הצליח ללמד אותו, אך גיבל עקב אחריו, ואש החליט להילחם איתו נגד ברי. לאחר שהקרב נקטע, החליט אש ללכוד את גיבל. גיבל הוא פוקימון מאוד שובב, שאוהב לנגוס בראשו של אש. בקרב נגד קונוויי בליגת סינו, הצליח גיבל לשלוט במטאור דרקון באופן מושלם. הוא נלחם גם בחצי הגמר נגד הדארקראי של טוביאס, אך הובס במהירות.

       
  קווילאבה  התפתח מסינדקוויל בפרק: !An Old Family Blend

אש קרא לכמה מהפוקימונים שלו לפני ליגת סינו. לאחר שמספר פוקימונים של אש ברחו, נשאר סינדקוויל לבד. צוות רוקט ניסה לגנוב אותו, כשהוא חסר אונים. אך במהלך קרב נגדם, התפתח סינדקוויל לקווילאבה. אש לאחר מכן השתמש בו בקרב נגד נאנדו בליגת סינו, שם הוא נלחם נגד הארמאלדו שלו, והקרב ביניהם נגמר בתיקו.

       
  ספטייל  התפתח מגרובייל בפרק: לב שבור

ספטייל התפתח מגרובייל לאחר שניסה להציל מגאניום בה התאהב. לאחר שמגאניום שברה את ליבו, איבד ספטייל את היכולת להשתמש במתקפות. לאחר שהיה צריך להציל את אש מצוות רוקט, הוא הצליח לתקוף שוב. הוא נלחם נגד ספנסר, שם הביס את השיפטרי שלו. בתחרות טראקוטה, הוא נלחם נגד הבלייזיקן של מיי, והקרב ביניהם נגמר בתיקו. הוא נלחם בחצי גמר ליגת סינו, שם הביס את הדארקראי של טוביאס, אך הובס ע"י לאטיאוס.

       
  סוולו  התפתח מטיילו בפרק: תחרות בשמיים

טיילו התפתח לסוולו במהלך קרב הגמר בתחרות הפוקירינגר שבהואן, נגד ג'יימס ודאסטוקס. סוולו נלחם בשלושה קרבות מכון: נגד ווינונה, שהביס את הסוולו שלה; נגד טייט וליזה, שם נלחם עם פיקאצ'ו, והשניים הביסו את לונטון וסולרוק, ונגד חואן, שהביס את וויסקאש, אך הובס נגד מיילוטיק. הוא נלחם בשלושה קרבות בליגת הואן, ובהם ניצח לפחות פוקימון אחד בכל קרב. הוא נלחם גם נגד טאקר, ביחד עם קורפיש, והשניים ניצחו. הוא נלחם בחצי גמר ליגת סינו, אך הובס ע"י הלאטיאוס של טוביאס.

       
  טורקול  נלכד בפרק: עמק ברזל

אש פגש בטורקול בעמק ברזל, בו תקפו את טורקול פוקימונים פראיים, שעליהם שלט סטיליקס. לאחר שאש עזר לו להביס את סטיליקס, הוא החליט להצטרף אליו. טורקול מאוד רגיש, והוא נוטה לבכות. הוא נלחם בקרב המכון נגד נורמן, בו הוא הביס את הסלקות שלו, אך הובס נגד ויגורות. הוא נלחם בארבעה קרבות בליגת הואן, אך ברובם הפסיד. אש השתמש בו בקרב נגד ברנדון, אך הוא הפסיד לרג'יסטיל שלו. מאוחר יותר, טורקול נלחם בחצי גמר ליגת סינו, בו הובס ע"י הדארקראי של טוביאס.

       
  גליילי  התפתח מסנוראנט בפרק: קרב הסיום

סנוראנט התפתח לגליילי במהלך קרב נגד צוות רוקט, במהלך הפסטיבל הגדול. לאחר שהתפתח, הצליח גליילי לשלוט בקרן הקרח שלו בצורה מושלמת. בליגת הואן, הוא ניצח בקרב זוגות ביחד עם גרובייל, ובקרב נגד קטי, הוא הביס שני פוקימונים. נגד מוריסון הוא הצליח להביס גם כן שני פוקימונים, אך נגד טייסון הובס ע"י הספטייל שלו. מאוחר יותר, אש נעזר בגליילי כדי להתאמן עם טורטרה לקראת ליגת סינו.

       
  קורפיש  נלכד בפרק: הקרב על קורפיש

כשאש וחבריו שהו בחוף, קורפיש תקף אותם מתחת למים, מבלי שידעו מי תקף אותם. רק לאחר שאש גילה כי זהו קורפיש, הוא הצליח ללכוד אותו. קורפיש ניצח במספר קרבות; נגד בראולי, הוא הביס את מאצ'ופ; נגד פלאנרי, הוא הביס את מגקארגו וטורקול; נגד חואן, הוא הביס את סיליאו, סיקינג ואת לאבדיסק; בליגת הואן, הוא ניצח בקרב עם טורקול; ניצח את הגולדאק של קטי; ניצח את הג'יראפריג והגראוליט של מוריסון, ונגד טאקר, הוא ניצח עם סוולו. קורפיש הוא פוקימון מאוד עליז ושמח.

       
  נוקטאול  נלכד בפרק: קרב מוחות

הנוקטאול הזוהר היה מטרתו של ד"ר וויזמן, שניסה ללכוד אותו היות והוא זוהר, אך הוא נכשל. אש הציל את נוקטאול מצוות רוקט, ולאחר שנלחם נגד נוקטאול בקרב, הוא ניצח ולכד אותו. אש השתמש בנוקטאול כדי לחפש אנשים ופוקימונים באוויר. הוא השתמש בו גם בגלל המתקפות העל-חושיות שלו. בליגת ג'וטו, הוא נלחם נגד הסטיליקס של האריסון, אך הפסיד. אש השתמש בו בליגת סינו, שם הצליח להביס את השאקל והליקיליקי של קונוויי.

       
  דונפן  התפתח מפנפי בפרק: מטען חורג

פנפי התפתח לדונפן לאחר שנלחם במכונה של צוות רוקט. למרות שהתפתח, האישיות הילדותית שלו, עוד מהיותו פנפי, עדיין נשארה. דונפן נלחם רק בקרב חשוב אחד, נגד לוסי, וניצח את הסוייפר שלה. אש השתמש בו שוב בליגת סינו, שם נלחם נגד השאקל של קונוויי, הוחזר, ונלחם נגד הדאסקנואר שלו, אך הפסיד לו.

       
  הראקרוס  נלכד בפרק: השרף הנכסף

אש פגש בהראקרוס ביער של הראקרוס, שעליו השתלטו פינסיר. לאחר שאש עזר לפוקימונים, רצה אחד ההראקרוס להצטרף אליו, ואש הסכים. הוא נלחם נגד המגמאר של גרי בליגת ג'וטו, אותו הביס, אך לאחר מוכן הובס ע"י הבלאסטויז שלו. אש השתמש בו בקרב נגד ספנסר, אך הפסיד לוינאזור שלו. הוא נלחם בליגת סינו, שם הביס את הקריקטון של נאנדו. הוא גם נלחם נגד הדארקראי של טוביאס בחצי הגמר, אך הפסיד לו. הוא מאוד אוהב לשאוב את הצוף שבפקעת של הבלבאזור של אש.

       
  טוטודייל  נלכד בפרק: הקרב על טוטודייל

אש ומיסטי דגו טוטודייל, שלאחר מכן ברח לשיחים. כל אחד מהם זרק עליו פוכדור, ורק באחד מהם הוא נלכד. הם החליטו לערוך קרב, שבסופו אש ניצח, וקיבל את טוטודייל. טוטודייל הוא פוקימון שמח ועליז מאוד, שתמיד רוקד. הוא סייע לאש בקרב נגד ווייטני. הוא נלחם בגביע המערבולת, שם ניצח בקרב אחד, אך בקרב נגד מיסטי, הובס ע"י הפוליוורל שלה. בליגת ג'וטו, הביס את הסניזל של האריסון. מאוחר יותר, אש קרא לו לפני ליגת סינו, שם הוא עזר לסינדקוויל להביס את צוות רוקט.

       
  בייליף  התפתחה מצ'יקוריטה בפרק: ללכת עם הזרם

צ'יקוריטה התפתחה לבייליף כאשר צוות רוקט תקף את אש, בעוד שהיא הייתה כלואה בכלוב, והיא רצתה לעזור לו. בייליף מאוד אוהבת את אש. כשהיא רואה שמישהו אחר מושך את תשומת ליבו, היא מתעצבנת. בייליף נלחמה בקרב המכון נגד צ'אק, שם הביסה את הפוליראת והמאצ'וק שלו. בליגת ג'וטו, היא הפסידה בקרב נגד גרי לבלסטויז, אך ניצחה את ההאונדום של האריסון. לפני ליגת סינו, קרא אש לבייליף, וגם לעוד פוקימונים שלו, שם היא פגשה את אש שוב.

       
  סנורלאקס  נלכד בפרק: התקפת ארוחה

אש פגש בסנורלאקס באיי תפוז, כשהוא תקף פרדס של ענבים. אש וחבריו הצליחו לעצור אותו, ואש החליט ללכוד אותו. סנורלאקס ידוע בתור ישנוני ופוקימון שאוהב לאכול. הוא השתמש בו נגד הקינגדרה של קלייר, שאותו הביס. הוא נלחם נגד גרי בליגת ג'וטו, והביס את הנידוקווין והארקניין שלו. נגד האירסון, הוא הביס את היפנו וסטיליקס. אש השתמש בו בזירת הקרב, שם הביס את ההאריאמה והמדיצ'אם של גרטה. הוא גם נלחם נגד מאמנת בליגת סינו, והביס את הגראמפיג שלה.

       
  מאק  נלכד בפרק: מגנמייט מתאהב

מאק היה המנהיג של חבורת גריימר שפלשה לתחנת כוח. אש ניסה לעצור אותם, החליש את מאק, ולכד אותו. הוא בדרך כלל נמרח על אנשים, כמו פרופסור אוק ואש. הקרב הראשון שלו היה בליגת אינדיגו בסיבוב הרביעי. הוא הצליח להביס את הבלספראוט החזק של ג'נט, וגרם לאש לנצח בקרב. הוא נלחם נגד הסיזור והבלסטויז של גרי בליגת ג'וטו, אך הובס ללא ניצחון.

       
  בלבאזור  נלכד בפרק: בלבזאור והכפר הנסתר

בלבאזור טופל וגודל ע"י מלאני בכפר הנסתר. לאחר שאש הגן על הכפר, הציעה מלאני שבלבאזור יצטרף אל אש, והוא הסכים. הוא נלחם נגד הטאנגלה של אריקה, אך הפסיד, ונגד הקינגלר של ג'סי, שניהלה את מכון ורידיאן, ואותו הוא הביס. הוא המשיך גם לג'וטו, אך לא נלחם בקרבות מכון. הוא נשלח לאוק, כדי שישמור שהפוקימונים שבמעבדה לא יריבו. אש קרא לו לקרב מול ברנדון. כשנלחם מולו, הוא הצליח להביס את סולרוק ודאסקלופס. בלבאזור החליט, ביחד עם אש שהוא לא יתפתח.

       
  טורוס (30)  נלכדו בפרק: EP035

כשאש היה באזור הספארי, הוא לכד 30 טורוס, בעזרת הפוכדורים שהיו לו. כל הטורוס הועברו לפרופסור אוק. הוא השתמש באחד מהם נגד דרייק בליגת תפוז, שם הביס את הוינאזור שלו. הוא גם נלחם נגד גרי בליגת ג'וטו, אך הובס ע"י הנידוקווין שלו. טורוס נלחם נגד אנאבל, אך הפסיד בקרב. בקרב החוזר נגד אנאבל, הצליח טורוס להביס את המטאגרוס שלה.

       
  קינגלר  התפתח מקרבי בפרק: סיבוב ראשון

קינגלר התפתח במהלך הסיבוב הראשון של ליגת אינדיגו. הוא הצליח לנצח את שני הפוקימונים הנוספים של מנדי באותו סיבוב. הוא נלחם גם בסיבוב השלישי, שם ניצח קלויסטר של מאמן, אך הובס ע"י הארקניין שלו. קינגלר השתתף בטורניר המערבולת, בו ניצח את הפוליוורל של מיסטי, אך הובס ע"י הסיידאק שלה. אש תיכנן להשתמש בו בליגת ג'וטו, אך נפצע ולא יכל להשתתף.

 

 פוקימונים באימונים


  גודרה  התפתח מסליגו בפרק: !Good Friends, Great Training

גודרה התפתח מסליגו במהלך קרב נגד צוות רוקט כאשר ירד גשם ממתקפת ריקוד הגשם שלו. גודרה התחזק מאוד לאחר ההתפתחות, ונלחם בקרב המכון נגד קלמונט בו הצליח לנצח את הלאקסריי של קלמונט. מאוחר יותר, שב גודרה לביצה בה גדל ואחרי שנלחם בפלורגס וסייע לה לנצח את צוות רוקט.

       
  סקווירטל

 נלכד בפרק: כוח סקווירטל

 חזר לחבורת סקווירטל בפרק: מכבים את האש

סקווירטל היה המנהיג של חבורת סקווירטל שהייתה מציקה למאמנים. הוא סייע לצוות רוקט, ולכד את אש וחבריו. אך לאחר שצוות רוקט ניסו לתקוף אותו, הוא הבין שאש לצידו. לאחר מכן,הוא החליט להצטרף לאש. הוא נלחם כמה קרבות; נגד בליין, הוא הפסיד, אך הוא הביס את מאצ'אמפ במכון ורידיאן. בליגת אינדיגו, הוא ניצח נידורינו בקרב. מאוחר יותר, הוא חזר לחבורת הסקווירטל, והוא נשאר עם השוטרת ג'ני. בליגת ג'וטו, הוא הביס את האלקטאבאז של מייסי. אש גם קרא לו לקרב נגד ברנדון, שבו הוא הביס את נינג'אסק.

       
  פריימיפ

 נלכד בפרק: פריימיפ משתולל

 ניתן לאנתוני לאימונים בפרק: הפוקימון המתאגרף

אש פגש בפריימיפ כשהיה מנקי. הוא היה לוקח לאש את הכובע פעמים רבות. לאחר שנלחם בצוות רוקט, התפתח מנקי לפריימיפ. אש ניסה ללכוד אותו כמה מספרים, אך רק לאחר שצ'ארמנדר תקף אותו, הצליח אש ללכוד אותו. לאחר מכן, אש השתתף איתו בטורניר לפוקימוני לחימה, בו פריימיפ ניצח. אחד המשתתפים, אנתוני, הציע לו לאמן את פריימיפ, ואש נתן אותו לאנתוני כדי שיאמן אותו.

 

 פוקימונים ששחרר


  לפרס נלכדה בפרק: הלפרס האבודה שוחררה בפרק: היי שלום לפרס

אש ראה שלושה נערים תוקפים לפרס תינוקת. לאחר שהבריח אותם, הסביר לו טרייסי כי היא פצועה. האחות ג'וי אמרה לו שהיא מפחדת מבני אדם. אך לאחר שהציל אותה מצוות רוקט, היה נתנה בו אמון, והחליטה להצטרף אליו. אש השתמש בלפרס כדי להגיע ממקום למקום. היא עזרה לו לנצח בקרב נגד קיסי, וגם את הגנגר של דרייק. לאחר מכן, הם מצאו את הלהקה ממנו נפרדה לפרס. אש החליט להיפרד ממנה, כדי שתוכל לשוב אל חבריה. מאוחר יותר, הוא פגש שוב את לפרס, כשהיא התבגרה, והיא מנהיגה את הלהקה של הלפרס.

       
  פידג'יוט התפתח מפידג'יוטו בפרק: המסיבה בפאלט שוחרר בפרק: המסיבה בפאלט

פידג'יוטו התפתח לפידג'יוט לאחר שהגן על חבורה של פידג'י מפני חבורה של ספירו. לאחר שהתפתח, הוא עזר לפידג'י ולפידג'יוט להביס את פירו וחבורת הספירו. אש החליט להשאיר את פידג'יוט ביער ורידיאן כדי שימשיך להגן עליהם, והבטיח לו שיחזור לפגוש אותו שוב.

       
  בטרפרי התפתח ממטפוד בפרק: אתגר הסמוראי שוחרר בפרק: להתראות בטרפרי

בטרפרי התפתח ממטפוד כשהגן על אש מבידריל. אש השתמש בבטרפרי בקרב המכון נגד מיסטי. כשהיה על הספינה בדרך לעיר ורמיליון, החליף אש את בטרפרי תמורת רטיקייט של מאמן שהיה על הספינה. לאחר מכן, התחרט אש על שהחליף אותו, והחזיר את בטרפרי בחזרה אליו. מאוחר יותר, ראה בטרפרי בטרפרי ורודה, שבה התאהב. אש החליט שכדאי שבטרפרי יעזוב, כדי שיוכל להקים משפחה עם הבטרפרי הורודה, ולכן, בטרפרי נפרד מאש.

 

 פוקימונים שכבר אין לו


       
 

גרנינג'ה

התפתח מפרוגאדיר בפרק: Decisive Battle in the Ninja Village! Frogadier VS Bisharp!!

פרוגאדיר התפתח מפרוקי במהלך קרב נגד המנטור של סאנפיי. פרוגאדיר נלחם לצידו של הגרנינג'ה של סאנפי והם היוו יריב שקול לבארבראקל היריב. עם התפתחותו, למד פרוגאדיר את המתקפה אס אווירי. פרוגאדיר התפתח סוף סוף לגרנינג'ה במהלך ההגנה על כפר הנינג'ה מתוקפים, לאחר זמן קצר הקשר שלו עם אש התחזק לרמה המקסימלית והוא השיג את האפשרות להגיע ליכולת שהופכת אותו לאש-גרנינג'ה. אחרי ההתפתחות הוא התחזק עם מתקפות כמו שוריקן מים.

       
 

נויבאט

נלכד בפרק: !A Not-So-Flying-Start התפתח לנויברן בפרק: An Electrifying Rage

נויבאט בקע מביצה אותה מצא הולוצ'ה. הוא בעל אופי ילדותי ונוהג להילחץ בקלות. התינוק התקשה ללמוד לעוף, ואש עזר לו ביחד עם הפוקימונים שלו. אחרי שהציל אותו מצוות רוקט, אש לכד את נויבאט.

       
 

פרוגאדיר

התפתח מפרוקי בפרק: !A Stealthy Challenge התפתח לגרנינג'ה בפרק:Decisive Battle in the Ninja Village! Frogadier VS Bisharp!!

פרוגאדיר התפתח מפרוקי במהלך קרב נגד המנטור של סאנפיי. פרוגאדיר נלחם לצידו של הגרנינג'ה של סאנפי והם היוו יריב שקול לבארבראקל היריב. עם התפתחותו, למד פרוגאדיר את המתקפה אס אווירי.

       
  פלצ'ינדר

 התפתח מפלצ'לינג בפרק: !Battles in the Sky

פלצ'ינדר התפתח מפלצ'לינג במהלך קרב שמיים נגד הטאלונפליים של מוריה. לאחר ההתפתחות, למד פלצ'ינדר את המתקפה מטען להבה שסייעה לו לנצח את טאלונפליים. אש משתמש לרוב בפלצ'ינדר לשם חיפושים בשמיים. היכולת של פלצ'ינדר היא גוף להבה, בה השתמש כדי להאיץ את הבקיעה של ביצת הנויבאט.

       
  סליגו התפתח מגומי בפרק: !An Oasis of Hope

התפתח לגודרה בפרק: !Good Friends, Great Training

סליגו התפתח בזמן שהגן על אש מגראמפיג פראי. עם התפתחותו, למד סליגו את המתקפה נשימת דרקון. אחרי זמן לא רב, סליגו התפתח לגודרה בזמן קרב עם צוות רוקט, במהלכו השתמש בריקוד גשם, שהפעיל את ההתפתחות של סליגו.

       
  גומי נלכד בפרק: !A Slippery Encounter

 התפתח לסליגו בפרק: !An Oasis of Hope

בדרכו לעיר קומארין, אש נתקל בגומי שנפל עליו מהשמיים. גומי, שנחשב לפוקימון הדרקון החלש ביותר, היה פצוע, ובעזרת מידע מהפוקידע, אש לקח אותו לאגם כדי שיתרפא. גומי התיידד עם אש ופיקאצ'ו לאחר שנחטף על ידי צוות רוקט והסכים להצטרף לאש. הוא פוקימון לחוץ ומפוחד מאוד. גומי התפתח לסליגו לאחר שראה את אש מגן עליו מפני גראמפיג שניסה לתקוף אותו.

       
  פרוקי נלכד בפרק: !Lumiose City Pursuit התפתח לפרוגאדיר בפרק: !A Stealthy Challenge

פרוקי היה שייך למאמנים רבים בעבר, אך כולם ויתרו עליו היות והוא לא ציית להם. אש פגש את פרוקי כשהוא עזר לו להילחם נגד צוות רוקט ונפצע. אש הביא אותו לפרופסור סיקאמור, שהכיר אותו וטיפל בו. לאחר שעזר לאש לעצור את גארצ'ומפ, פרוקי ביקש מאש להצטרף אליו והוא הסכים. פרוקי אוהב להילחם ולעזור לאש ולחבריו כשהם צריכים עזרה. פרוקי התפתח לפרוגאדיר לאחר שנלחם נגד הבארבראקל של מאמן נינג'ה שניסה לעצור את סאנפיי מלמלא את המשימה שלו.

       
  פלצ'לינג נלכד בפרק: !A Battle of Aerial Mobility  התפתח לפלצ'ינדר בפרק: !Battles in the Sky

אש נלחם בפלצ'לינג פראי בתחילת מסעו בקאלוס בעזרת הפרוקי שלו, לאחר שהוא גנב אוכל שנועד לדדנה פראי. אחרי שאש רדף אחריו, פרוקי הצליח להביס אותו בקרב ואז אש לכד אותו. אש משתמש בפלצ'לינג כדי לנצל את התעופה שלו לשם חיפוש אחר פוקימון אבוד בעיקר. פלצ'לינג השתתף בקרב שמיים נגד טאלונפליים, ובמהלך הקרב, כאשר ספג את מתקפת פיצוץ האש של טאלונפליים, הוא התפתח לפלצ'ינדר.

       
  קרוקורוק נלכד בפרק: !Battling the Bully התפתח לקרוקודייל בפרק: !Ash, Iris and Trip: Then There Were Three

אש פגש בקרוקורוק כשהיה סנדאיל. בפעם הראשונה, עזר אש לסנדאיל ולחבריו, ולאחר מכן, הוא החל לעקוב אחרי אש ולהילחם בפיקאצ'ו. בקרב השני שלו עם פיקאצ'ו, הוא התפתח לקרוקורוק. מאוחר יותר, קרוקורוק נלחם שוב עם פיקאצ'ו, ולאחר שפיקאצ'ו ניצח אותו, הציע אש לקרוקורוק להצטרף אליו, והוא הסכים. לקרוקורוק יש משקפי שמש, וכשהוא מאבד אותם, הוא מתחיל לדאוג ולבכות. קרוקורוק התפתח לקרוקודייל במהלך קרב נגד הדרגונייט של אייריס בטורניר גביע הצעירים.

       
  טפיג נלכד בפרק: !The Battle Club and Tepig's Choice התפתח לפיגנייט בפרק: !Evolution by Fire

אש פגש בטפיג ליד מועדון הקרב. טפיג היה מלוכלך ורעב, כשפיו קשור. אש עזר לו ונתן לו אוכל. לאחר מכן, הוא גילה שהמאמן של טפיג נטש אותו לאחר שהפסיד בקרב. אייריס רצתה ללכוד אותו, אך הוא רצה להצטרף לאש, ואש לכד אותו. טפיג רוצה לנצח בקרבות כדי להוכיח לאש שהוא חזק, והוא מתאכזב כאשר הוא מפסיד בקרבות. מאוחר יותר, אש פגש במאמן הקודם של טפיג, סוואמה, שנטש אותו, והחליט לאתגר אותו לקרב. בקרב, טפיג נלחם עם סנאיבי נגד האמבור וההיטמור של סוואמה, ובמהלך הקרב התפתח.

       
  סוואדלון התפתח מסוואדל בפרק: !Battling For The Love of Bug-Types התפתח לליבני בפרק: !Battling the Leaf Thieves

סוואדלון התפתח מסוואדל במהלך הקרב נגד הווירליפיד של בורג. לאחר שהתפתח, הוא למד מתקפת בלימה וכדור אנרגיה. בעזרתן, הוא הצליח להביס את הווירליפיד של בורג. לאחר מכן, הוא נלחם נגד הליבאני של בורג, אך ליבאני הצליח לחסום את מתקפותיו ולהביסו בעזרת קרן על. מאוחר יותר, סוואדלון התפתח לליבני במהלך קרב אימון נגד אימולגה.

       
  טרנקוויל

 

 

 

 

 

 

 

 התפתחה מפידוב בפרק: !A Venipede Stampede התפתחה לאנפזאנט בפרק: !An Amazing Aerial Battle

טרנקוויל התפתחה מפידוב לאחר שנלחמה בוניפיד פראיים, וראתה את כוחו של הטרנקוויל של טריפ. מאז שהתפתחה, אש משתמש בה בעיקר בזכות היכולת שלה לעוף, והיא עוזרת לו כאשר יש צורך בחיפוש אווירי. אש השתמש בטרנקוויל בקרב המכון נגד סקאילה. טרנקוויל תחילה נלחמה בסוובאט, והצליחה להביס אותו תוך זמן קצר. אחר כך, היא נלחמה נגד אנפזאנט, אבל נקראה בחזרה. לבסוף, היא נלחמה נגד סוואנה, ובמהלך הקרב היא ספגה נזק רב. אז, היא התפתחה לאנפזאנט.

       
  רוגנרולה נלכד בפרק: !Gotta Catch a Roggenrola התפתח לבולדור בפרק: !Battling the King of the Mines

רוגנרולה הגיע אל אש וחבריו כשהם אכלו, שם, ניסה אש ללכוד אותו, אבל הוא ניצח את האושאוואט והטפיג שלו. מאוחר יותר, הוא עזר לרוגנרולה להציל את שאר חבריו מצוות רוקט, שגנבו אותם. לאחר מכן, רוגנרולה רצה להילחם באש. בקרב, בו אש השתמש בטפיג, הצליח טפיג לנצח אותו. לאחר שהובס, אש לכד את רוגנרולה. אש השתמש בו בקרב המכון נגד קליי, ורוגנרולה נלחם נגד אקסקדריל. אקסקדריל פגע בו כמה פעמים, כשלפתע, התפתח רוגנרולה לבולדור.

       
  סוואדל נלכד בפרק: !Sewaddle and Burgh in Pinwheel Forest התפתח לסוואדלון בפרק: !Battling For The Love of Bug-Types

אש פגש בסוואדל ביער פינוויל. סוואדל ניסה לתקוף אותו ואת פיקאצ'ו בהתחלה, אך לאחר מכן התיידד איתם. לאחר שאש הציל את סוואדל מסכנה בה היה נתון, רצה סוואדל להצטרף לאש, ואש לכד אותו. סוואדל הוא פוקימון שאוהב להתיידד עם כולם, אך הוא גם חזק. בקרב המכון נגד בורג, במהלך הקרב נגד ווירליפיד, התפתח סוואדל לסוואדלון.

       
  פידוב נלכדה בפרק: !Enter Iris and Axew התפתחה לטרנקוויל בפרק: !A Venipede Stampede

אש פגש בפידוב זמן קצר לאחר יציאתו למסעו ביונובה. הוא הצליח להחליש אותה עם פיקאצ'ו, ואז אש לכד אותה. אחר כך, היא נלחמה בוובאט של ג'סי, אך הובסה. היא עזרה לאש ללכוד את סנאיבי, היות והיא נקבה גם כן, ומתקפת המשיכה שלה לא עבדה. לאחר שאש לכד סוואדל, הוא שלח את פידוב לפרופסור ג'וניפר. כאשר אש נעזר בה להילחם בוניפיד פראיים, היא ראתה את כוחו של הטרנקוויל של טריפ, והתפתחה.

       
  סינדקוויל נלכד בפרק: המצוד אחר סינדקוויל התפתח לקווילאבה בפרק: !An Old Family Blend

אש שמע על סינדקוויל שנמצא במערה. אש החליט לחפש אותו. צוות רוקט, והמאמן רצו גם להם לתפוס אותו, אך אש זכה ללכוד אותו. סינדקוויל היה ביישן, ולא הצליח בקרבות הראשונים שלו לשלוט בלהבות. אך לאחר שאש התאמן איתו, הוא התחזק. הוא ניצח את הסייטר של באגסי, את הנידורינה וקלפרי של וויטני, את הגסטלי של מורטי, את הסטיליקס של ג'סמין ואת הדיוגונג של פרייס. כשאש קרא לסינדקוויל לפני ליגת סינו, הוא נלחם נגד מכונה של צוות רוקט, שרדפו אחריו, והתפתח לקווילאבה.

       
  גרוטל  התפתח מטרטוויג בפרק: עוזרים לאויב התפתח לטורטרה בפרק: !The Fleeing Tower of Sunyshore

גרוטל התפתח מטרטוויג באמצע קרב נגד ההונצ'קרוו של פול. לאחר שהתפתח, התקשה גרוטל לשמור על אותה מהירות שהייתה לו כשהיה טרטוויג. טורטרה של פול עזר לו בכך. לאחר מכן, למד גרוטל טיפוס סלעים, שבה השתמש הרבה. בקרב המכון נגד קנדיס, הביס גרוטל את הסניזל שלה, אך הובס על ידי האבומאסנו שלה. בקרב נגד וולקנר, גרוטל נלחם נגד הלאקסריי שלו, אך הקרב נפסק באמצע. לאחר שגילו כי צוות רוקט אחראי לכך, בקרב נגדם, התפתח גרוטל לטורטרה.

       
  מונפרנו התפתח מצ'ימצ'אר בפרק: אסטרטגיות מתפתחות  התפתח לאינפרנייפ בפרק: !Fighting Ire WIth Fire

מונפרנו התפתח מצ'ימצ'אר בקרב המלא נגד פול. כשהתפתח, למד אגרוף מאך, אך הובס על ידי האלקטאבאז של פול. בקרב הזוגות שערך ביחד עם דון, נגד קורי ולאירה, הביס מונפרנו, ביחד עם הסינדאקוויל של דון את הקרוקאנו והצ'יקוריטה של השניים. במהלך קרב נגד האמפוליאון של ברי, הועף מונפרנו ליער קרוב. כשחזר אל אש, היכולת שלו הופעלה, ולאחר שאש הרגיע אותו, הוא הצליח לשלוט ביכולת, בזמן שצוות רוקט גנב כמה מהפוקימונים. במהלך הקרב נגדם, התפתח מונפרנו לאינפרנייפ.

       
  צ'ימצ'אר  נלכד בפרק: להבות התהילה

 התפתח למונפרנו בפרק: אסטרטגיות מתפתחות

אש אימץ את צ'ימצ'אר לאחר שפול נטש אותו במהלך תחרות הזוגות. אש הראה לצ'ימצ'אר צד אחר שהוא לא הכיר, היות ופול התאכזר אליו. בעזרת אש, הוא התגבר על הפחד שלו מפני זאנגוס, והציל את אש וחבריו. כשנלחם נגד האורסארינג של פול, היכולת שלו הופעלה, ואש הצליח להרגיע אותו. צ'ימ'צאר נלחם במספר קרבות מכון; נגד מיילין הוא נלחם במדיטייט, אך הוחזר, והובס נגד לוקאריו. נגד פאנטינה, הוא נלחם והביס את מיסמאגיוס ודריפבלים. נגד ביירון הוא נלחם בסטיליקס ובברונזור, והביס את שניהם, אך הפסיד נגד באסטיודון. בקרב המלא נגד פול, כשנלחם נגד אלקטאבאז, התפתח צ'ימצ'אר למונפרנו.

       
  סטארביה התפתח מסטארלי בפרק: סטארביה נולד התפתח לסטאראפטור בפרק: מרדף אחרי מטרה נעלה

סטארביה התפתח מסטארלי לאחר קרב עם צוות רוקט. אש השתמש בו כדי שיחפש אנשים או פוקימונים מהאוויר. בנוסף, הוא השתמש בו בקרבות מכון; בקרב נגד גארדיניה, הביס סטארביה את הצ'רובי שלה, ובקרב נגד מיילין, הוא הביס את המאצ'וק והמדיטייט שלה. בעזרת הסטאראפטור של רג'י, סטארביה למד את המתקפה ציפור אמיצה. מאוחר יותר, בגמר תחרות פוקרינגר, נלחם סטארביה נגד ההונצ'קרוו של פול, ובזמן התחרות התפתח סטארביה לסטאראפטור.

       
  טרטוויג נלכד בפרק: משתוללים בין העצים התפתח לגרוטל בפרק: עוזרים לאויב

אש פגש בטרטוויג, כשהיה ביער ועזר לפוקימונים שהיו זקוקים לאוכל. הוא חשב שאש רוצה לגנוב את פיקאצ'ו, אך הם הסבירו לו שזה לא כך. לאחר מכן, נלחם אש נגד טרטוויג, ולכד אותו. טרטוויג הוא פוקימון מהיר, והוא ניצל זאת בקרבות המכון; נגד הרמפארדוס של רורק והטרטוויג של גארדיניה, שאת שניהם הביס. הוא למד מברלום של קני את המתקפה כדור אנרגיה. בקרב המכון נגד ווייק, נלחם טרטוויג נגד קווגסייר, אך הוחזר באמצע. בקרב נגד ההונצ'קרוו של פול, התפתח טרטוויג לגרוטל.

       
  גלאיגאר  נלכד בפרק: רוכבים על רוחות השינוי

התפתח לגלייסקור בפרק: נלחמים בפחד בעזרת פחד!

גלאיגאר, שהיה חלק מחבורת גלאיגאר שנלכדה בעיר בגלל רוח חזקה, התרסק על אש מספר פעמים, היות והוא לא הצליח לשלוט בתעופה שלו. לאחר שאש וחבריו עזרו לחבורת הגלאיגאר, רצה גלאיגאר להצטרף אל אש, והוא הסכים. גלאיגאר מדי פעם בכה מפחד, והיה נוהג לנחות על ראשו של אש. כאשר צוות רוקט לכדו את אש וגלאיגאר, היה עליו להתגבר על הפחד שלו מגבהים. אש נתן לו את ניב התער שקיבל מגרי, וגלאיגאר התפתח לגלאיסקור והתגבר על הפחד.

       
  אייפום נלכדה בפרק: הקרב נגמר הוחלפה תמורת בוויזל בפרק: אייפום ובוויזל! דרכים נפרדות!

אש פגש באייפום במהלך הפסטיבל הגדול, שם היא גנבה את הכובע שלו. לאחר זמן מה שהיא המשיכה בתעלולים, אש הצליח ללכוד אותה. אש המשיך איתה גם במחוז סינו. שם, היא התעניינה יותר בתחרויות. למרות זאת, היא נלחמה בקריינידוס של רורק, אך הפסידה. בקרב החוזר, היא ניצחה את הג'יאודוד שלו. היא גם ניצחה את הרוזרייד של גארדיניה. זואי הבחינה כי הבוויזל של דון מתעניין בקרבות ואייפום בתחרויות, והיא הציעה להחליף ביניהם. לכן, אש החליף את אייפום תמורת הבוויזל של דון.

       
  סטארלי נלכד בפרק: שתי דרגות של הפרדה התפתח לסטארביה בפרק: סטארביה נולד

בחיפושיו של אש אחר הפיקאצ'ו שלו בסינו, נתקלה האייפום שלו בסטארלי, שזעם עליה, והחל להילחם נגדה. אייפום הביסה את סטארלי, ואש לכד אותו. הוא השתמש בו כדי לחפש אחר פיקאצ'ו, ומאוחר, יותר, הוא השתמש בו מספר פעמים כדי לעשות זאת. בקרב הראשון נגד פול, הפסיד הסטארלי שלו לסטארלי של פול. לאחר קרב עם צוות רוקט, התפתח סטארלי לסטארביה.

       
  גרובייל התפתח מטריקו בפרק: התפתחות כפולה התפתח לספטייל בפרק: לב שבור

גרובייל התפתח מטריקו במהלך קרב נגד לאודרד של מאמן בשם גיא. גם לאחר ההתפתחות, גרובייל נשאר אדיש והעדיף להיות לבד. הוא נלחם במספר קרבות; נגד נורמן, בו ניצח את סלקינג; נגד ווינונה, בו ניצח את אלטריה; ונגד חואן, שבו הפסיד ללאבדיסק. בליגת הואן הוא נלחם עם גליילי, אך הובס; הוא ניצח את הוולריין של קאטי, וגם את הסטיליקס של מוריסון, אך הפסיד למטאגרוס של טייסון. בחזית הקרב, נלחם גרובייל נגד ההאריאמה של גרטה, אך הפסיד. מאוחר יותר, הוא התאהב במגניום של האחות ג'וי, וכשהציל אותה מצוות רוקט, הוא התפתח.

       
  פנפי בקע מהביצה בפרק: מי נמצא בתוך הביצה התפתח לדונפן בפרק: מטען חורג

אש קיבל ביצת פוקימון, ובה פנפי, לאחר שזכה במירוץ פוקימונים. לאחר מכן, בקע פנפי מהביצה. הוא אוהב לשחק, והתנהגותו ילדותית. הוא נלחם בקרב המכון נגד פרייס, אך הפסיד לדיוגונג שלו. בליגת ג'וטו, הצליח להביס את הסלאגמה של מייסי. מאוחר יותר, רצה פנפי להצטרף לאש במסעו בחזית הקרב בקנטו. בקנטו, פנפי נלחם במכונה של צוות רוקט והתפתח לדונפן.

       
  סנוראנט נלכד בפרק: משתובבים בשלג

 התפתח לגליילי בפרק: קרב הסיום

אש פגש בסנוראנט במרכז הפוקימונים, כשהוא גנב לו את קופסת התגים וברח. אש רדף אחריו, בזמן שהתחוללה סופת שלגים, ושמר על סנוראנט, והגן עליו מצוות רוקט. לאחר מכן, אש נלחם נגדו ולכד אותו. סנוראנט נוהג להקפיא את אש, והיו לו בעיות עם קרן הקרח. הוא נלחם בקרב נגד חואן, אך הפסיד. בזמן הפסטיבל הגדול, הוא נלחם נגד צוות רוקט, התפתח לגליילי, והצליח לשלוט בקרן הקרח.

       
  טיילו

 נלכד בפרק: אף אחד לא יכול לגבור על טיילו

התפתח לסוולו בפרק: תחרות בשמיים

טיילו היה המנהיג של להקת טיילו פראיים, והוא גנב למקס את השוקולד. אש נלחם נגדו עם פיקאצ'ו, ולכד אותו. אש ניצל את היכולת שלו לעוף כדי לחפש אנשים או פוקימונים. הוא נלחם נגד בראולי בקרב המכון, אך הפסיד למאצ'ופ. הוא גם נלחם נגד הרוזליה של דרו, אך הפסיד לה. כשהשתתף בתחרות הפוקירינגר בהואן, בשלב הגמר נגד ג'יימס ודאסטוקס, התפתח טיילו לסוולו.

       
  טריקו

 נלכד בפרק: להציל את העץ

התפתח לגרובייל בפרק: התפתחות כפולה

טריקו היה חלק מחבורת טריקו, שניסו להגן על עץ ישן. לאחר שאש עזר לו, הוא נלחם נגדו, והפיקאצ'ו של אש ניצח אותו, ואש לכד אותו. טריקו הוא מאוד קשוח ואדיש, שחשוב לו להיות חזק. הוא תמיד מחזיק בפיו ענף. הוא נלחם במספר קרבות מכון; נגד רוקסן, בו הפסיד לג'יאודוד, נגד בראולי, שם ניצח את מאצ'ופ, בקרב החוזר נגד בראולי, בו ניצח את האריאמה ונגד פלאנרי, שם הפסיד לטורקול. טריקו התפתח לגרובייל במהלך קרב נגד לאודרד של מאמן בשם גיא.

       
  לרביטר

 בקע מהביצה בפרק: צאו מהביצה

הוחזר לאמו בפרק: אם כל הקרבות

אש קיבל ביצת פוקימון שהיה עליו להעביר לפרופסור אלם. מהביצה בקע לרביטר, שהתחבר מאוד לאש. בכל פעם שמישהו אחר התקרב אליו, הוא נהיה נבוך והתקשח. לאחר מכן, גילו אש וחבריו על עברו של לרביטר, בו שמעו אותו בוכה, ומספר ציידים תקפו את אימו. אחר כך, הם פגשו בציידים האלו, שניסו לתקוף את אימו של לרביטר, טיירניטאר, אך אש עצר אותם. הוא החזיר לטיירניטאר את לרביטר, והוא חזר לאימו.

       
  צ'יקוריטה

 נלכדה בפרק: להציל את צ'יקוריטה

התפתחה לבייליף בפרק: ללכת עם הזרם

אש פגש בצ'יקוריטה, ורצה ללכוד אותה. היא נלחמה נגד צ'אריזארד ובלבאזור של אש, והצליחה לפגוע בהם מאוד. לאחר שאש דאג לה והציל אותה מצוות רוקט, רצתה צ'יקוריטה להצטרף אליו. היא מאוד אוהבת את אש, ונלחמת על תשומת ליבו. היא נלחמה נגד ההוטהוט של פאלקנר, אך הפסידה לו, אבל ניצחה את הספינראק של באגסי. מאוחר יותר, צוות רוקט לכד אותה בכלוב, בעוד שהם תקפו את אש. צ'יקוריטה התפתחה באותו זמן, והצליחה לעצור את צוות רוקט.

       
  בידריל

 נלכד בפרק: תחרות פוקימוני החרק

ניתן לקייסי בפרק: תחרות פוקימוני החרק

אש לכד בידריל בתחרות לכידת חרקים שבאזליה, שבה השתתף עם קייסי. לאחר שניצח עם הבידריל, הוא קיבל אותו כפרס. אש ידע שקייסי אוהבת פוקימונים צהובים עם פסים שחורים, ולכן, הוא נתן לה אותו.

       
  פידג'יוטו

 נלכד בפרק: אש לוכד פוקימון

 התפתח לפידג'יוט בפרק: המסיבה בפאלט

אש לכד את פידג'יוט ביער ורידיאן, בכך שהשתמש בקטרפי בתור פיתיון. אש השתמש בפידג'יוט כדי לפגוע בצוות רוקט באוויר, או כדי לחפש אחר דברים מלמעלה. הוא נלחם במספר קרבות מכון; נגד ברוק, מיסטי, קוגה, ונגד ג'סי, שניהלה אז את מכון ורידיאן. כשאש חזר לפאלט, חבורה של ספירו המונהגת ע"י פירו, הפריעה לחבורה של פידג'י. פידג'יוטו ניסה להגן עליהם, ובאותו הזמן, התפתח לפידג'יוט.

       
  צ'ארמיליון

 התפתח מצ'ארמנדר בפרק: שעטת האקסקיוטורים

 התפתח לצ'אריזארד בפרק: מתקפת הפוקימונים הפרה היסטוריים

לאחר שהתפתח מצ'ארמנדר לצ'ארמיליון, החל צ'ארמיליון שלא לציית לאש. כשנלחם נגד פרס של מאמנת, תקף צ'ארמיליון מבלי להקשיב לאש. לאחר זמן קצר, כשנלחם צ'ארמיליון נגד ארודאקטיל, הוא התפתח לצ'אריזארד.

       
  צ'ארמנדר

 נלכד בפרק: הפוקימון הנטוש

התפתח לצ'ארמיליון בפרק: שעטת האקסקיוטורים

צ'ארמנדר היה שייך למאמן בשם דמיאן, שנטש אותו. אש שראה את צ'ארמנדר, לקח אותו למרכז הפוקימונים כדי שיטופל. לאחר מכן, החליט לאמץ אותו. צ'ארמנדר השתתף במספר קרבות; הוא נלחם נגד הגלום של אריקה, אותו הצליח להביס, וגם נגד הגולבאט של קוגה, שגם אותו הביס. מאוחר יותר, כשנלחם צ'ארמנדר נגד האקזגיוטור של מלבין, התפתח צ'ארמנדר לצ'ארמיליון.

       
  קרבי

 נלכד בפרק: מסתרי המגדלור

 התפתח לקינגלר בפרק: סיבוב ראשון

אש לכד את קרבי כדי להוכיח למיסטי שהוא לא לכד את שאר הפוקימונים שלו בעזרת מזל. לאחר שלכד אותו, הוא הועבר לפורפסור אוק, היות והיו כבר לאש שישה פוקימונים. מאוחר יותר, השתמש אש לראשונה בקרבי בסיבוב הראשון של ליגת אינדיגו. לאחר שניצח את האקזגיוטור של מנדי, התפתח קרבי לקינגלר.

       
  האנטר

 התיידד עם אש בפרק: מגדל האימה

ניתן לסברינה בפרק: הונטר נגד קדברה

לאחר שאש הפסיד לסברינה, אביה של סברינה יעץ לו ללכוד פוקימון רוח. אש הלך למגדל הפוקימונים, ופגש בכמה, אך לא לכד אף אחד מהם. האנטר אחד עקב אחרי אש, והתיידד איתו. כשהגיע הזמן לקרב, נעלם האנטר. לכן, אש נלחם שוב עם פיקאצ'ו, ושוב הפסיד. אך פתאום, האנטר הופיע מול סברינה, והצחיק אותה. סברינה העניקה לאש, למרות ההפסד, את התג, והאנטר החליט להישאר עם סברינה.

       
  רטיקייט

 התקבל בהחלפה תמורת בטרפרי בפרק: קרב על הסיפון

הוחלף בחזרה תמורת בטרפרי בפרק: קרב על הסיפון

רטיקייט היה במקור פוקימון של מאמן שהיה על ספינה בדרך לעיר ורמיליון. אש נלחם נגד הרטיקייט עם הבאטרפרי שלו, והאדון התרשם ממנו, והציע להחליף את הפוקימונים. אש הסכים, והחליף את באטרפרי תמורת הרטקיייט. מאוחר יותר, רצה להשתמש בבאטרפרי נגד צוות רוקט, אך הבין שאין לו אותו, ואש התגעגע אליו. לאחר מכן, הוא החליף איתו שוב את הפוקימונים, והאדון קיבל בחזרה את רטיקייט.

       
  מטפוד

 התפתח מקטרפי בפרק: אש לוכד פוקימון

 התפתח לבטרפרי בפרק: אתגר הסמוראי

מטפוד התפתח מקטרפי לאחר שהביס את צוות רוקט. אש השתמש בו בקרב נגד סמוראי. המטפוד של אש הצליח להביס את הפינסיר של הסמוראי באמצעות מתקפת התקשחות בלבד. לאחר מכן, נחיל של בידריל הגיע לאזור, ואש ברח ושכח את מטפוד. לאחר שחזר ולקח אותו בחזרה, נשבע שלא ינטוש אותו. כשהבידריל התכוננו לתקוף את אש, ניצב מולם מטפוד, וספג את הנזק, והתפתח לבטרפרי.

       
  קטרפי

 נלכד בפרק: אש לוכד פוקימון

 התפתח למטפוד בפרק: אש לוכד פוקימון

קטרפי היה הפוקימון הראשון שאש לכד. מיסטי פחדה ממנו, היות והוא היה פוקימון מסוג חרק. הוא רצה להתפתח לבאטרפרי, אך לא היה בטוח שיוכל. לאחר מכן, אש השתמש בו נגד צוות רוקט, וקטרפי הצליח, במפתיע, להביס את האקנס והקופינג שלהם. לאחר הקרב, התפתח קטרפי למטאפוד.


תגובות

16 תגובות ב "אש"

התרע על
avatar
סדר לפי:   הכי חדש | הכי ישן | הכי הרבה הצבעות
Hawlucha
משתמש

מה אתם חושבים פוקימון העשב של אש היה סקידדו או פנטמפ
ברשת אומרים שזה היה אחד מהפוקימונים האלה והוא יחזיר את נויבאט לאמא שלו….

ליגל
משתמש

צריך לשם את סליגו בפוקימונים שכבר אין לו ואת גודרה בפוקימונים ששחרר

venustrong
משתמש

נוקטאול, מה קרה להסברים על הפוקימונים של אש וטרבור?

kingdoom234
משתמש

מתי תעדכנו את העמוד

Ash
בעלים

שחר יעדכן את העמוד בזמן הקרוב.

Gilad65536
משתמש

גודרה חוזר בליגת קאלוס

wpDiscuz