ברוק
 
 שם בעברית / אנגלית  שם ביפנית
ברוק / Brock טאקשי / タケシ
 מקום מגורים  הופעה ראשונה
העיר פיוטר, קנטו EP005

 

 מידע


ברוק הוא מגדל פוקימונים, שהיה גם בעבר מנהיג מכון פיוטר. הוא פגש את אש בקרב המכון שלו נגדו. לאחר שאש הביס לברוק, הוא חזר לקרב חוזר, בו הרשים מאוד את ברוק, וניצח אותו. מאוחר יותר, ברוק הצטרף ביחד עם אש ומיסטי למסעם. למרות היותו מנהיג מכון מסוג אבן, ברוק גם לכד פוקימונים שלא מסוג אבן. הוא ידוע גם בתור מגדל מעולה; הוא מכין אוכל לפוקימונים, והוא מטפל בפוקימונים שזקוקים לעזרה. הוא גם מכין אוכל לאש ולחבריו, שאותו הם מאוד אוהבים. בכל פעם שברוק פוגש בבחורה יפה, הוא מנסה להתחיל איתה, אך משהו עוצר בעדו (קרוגאנק, לדוגמא). ברוק מבין מאוד גם בקרבות פוקימונים, ובכל קרב של אש הוא מפרש את מה שקורה. מלבד ממנהיג מכון, ברוק השתתף גם בתחרות פוקימונים, שם נלחם נגד מיי, אך הפסיד. אביו של ברוק, פלינט, היה גם הוא מנהיג מכון פיוטר. אמו, לולה, ניסתה גם היא להיות מנהיגת מכון פיוטר. לברוק ישנם שבעה אחים, והגדול שבהם, פורסט, מנהיג את המכון. ברוק הוא חבר מאוד קרוב של אש, והוא טייל איתו ברחבי קנטו, ג'וטו, הואן וסינו. לאחר ליגת סינו, גילה ברוק כי המטרה שלו היא להיות רופא פוקימונים, לאחר שעזר לרפא פוקימונים מורעלים. כשחזר לקנטו, הוא החל ללמוד רפואת פוקימונים.

 פוקימונים במכון פיוטר


  קרוגאנק  נלכד בפרק: המכון המזויף

צוות רוקט פגש בקרוגאנק פראי, והשתמש בו כדי לנהל מכון. לאחר שאש גילה שהם זייפו את המכון, צוות רוקט ברח, וקרוגאנק נשאר לבד. הוא התקרב אל ברוק, ולאחר מכן שאל אותו אם הוא רוצה להצטרף אליו, וקרוגאנק הסכים. מאז, קרוגאנק נראה כפוקימון השימושי ביותר של ברוק. בכל פעם שמנסה ברוק את מזלו עם בחורה, עוצר אותו קרוגאנק באמצעות מתקפת נעיצת הרעל שלו.

       
  סודוודו  התפתח מבונסלאי בפרק: תנו לברוק לטפל בזה

בונסלאי התפתח לסודוודו לאחר שהצליח לצאת מכלוב שבו צוות רוקט לכדו אותו, זמן קצר לאחר שלמד את מתקפת החיקוי. לאחר ההתפתחות, נעלמה התינוקיות של בונסלאי, וסודוודו הפך לחזק יותר. בכל פעם שברוק מוציא את סודוודו מהפוכדור, סודוודו מצדיע לו. מאוחר יותר, כאשר רכבת האמפרוס שהיו עליה נעצרה, וצוות רוקט גנב את הפוקימונים של אש ודון, סודוודו למד את המתקפה זרוע פטיש.

       
  צ'נסי  התפתחה מהאפיני בפרק: !The Brockster Is In

כשברוק, אש ודון היו על אונייה בדרך לעיירה טווינליף, מספר פוקימונים של ילדה אחת הורעלו, וברוק השתמש בהאפיני שתעזור לו. כאשר פיצ'ו שהורעל לא הצליח לבלוע את התרופה, האפיני התפתחה לצ'נסי, למדה את המתקפה ביצה רכה, ועזרה לרפא את הפיצ'ו המורעל.

       
  מארשטומפ  התפתח ממדקיפ בפרק: התפוח לא נופל רחוק מברוק

במהלך קרב אימונים עם הגרובייל של אש, התפתח מדקיפ למארשטומפ. לאחר שהתפתח, הוא נהפך דומה יותר לברוק, כאשר התאהב בפלאפי. מארשטומפ עוזר לשאר הפוקימונים, כשהם צריכים עזרה. ברוק משתמש בו כדי למצוא דברים מתחת למים, או כדי לאתר מישהו, באמצעות הסנפיר שלו.

       
  לודיקולו  התפתח מלומברה בפרק: מאוויל מאוהבת

כאשר לומברה מצא אבן מים והתפתח, הפך לודיקולו לפוקימון יותר שמח וחברותי, והוא מרבה לרקוד. הוא לא נלחם בקרבות, ולכן לא ידוע על כוחו. כאשר ברוק חזר ממסעו בהואן, הוא השאיר את לודיקולו עם משפחתו.

       
  פורטרס  התפתח מפיינקו בפרק: המרדף אחרי אנטיי

במהלך שהותם של ברוק, אש ומיסטי במעיין חם, ניסה צוות רוקט לגנוב את הפוקימונים שלהם. ברוק שמר על פיינקו, ובאותו זמן, הוא התפתח לפורטרס. לאחר שהתפתח, התנהגתו של פורטרס השתנתה מעט מזו שהייתה לו כשהיה פיינקו. ברוק שמר את פורטרס איתו, ולקח אותו גם להואן. שם, ברוק השתמש בו מספר פעמים כדי להילחם. לאחר שעזב לסינו, השאיר ברוק את פורטרס בפיוטר.

       
  סטיליקס  התפתח מאוניקס לפני פרק: רגעים של כעס

לאחר שברוק עזב להואן, הוא נתן את אוניקס לאחיו, פורסט. כשחזר למכון, הוא גילה כי פורסט אימן את אוניקס ופיתח אותו לסטיליקס. הוא השתמש בו בקרב נגד צוות רוקט, וגילה שגם למד מתקפות חדשות.

       
  קרובאט  התפתח מגולבאט בפרק: ג'סי המלכה

כשאש שלח את נוקטאול לרדוף אחרי צוות רוקט, ברוק קרא לגולבאט, אך הוא לא הצליח להדביק את הפער. ברוק עודד אותו, ובכך, התפתח גולבאט לקרובאט. ההתפתחות הזו, שמצריכה שמחה למאמן, מראה שגולבאט נאמן לברוק. קרובאט לא נלחם הרבה לאחר התפתחותו. לאחר שברוק עזב להואן, הוא השאיר את קרובאט במכון פיוטר.

       
  ג'יאודוד  נלכד לפני פרק: התחרות בעיר פיוטר

ג'יאודוד היה אחד מן הפוקימונים הראשונים של ברוק שנראו. הוא נלחם רק כשהיה צריך, ולכן לא הופיע הרבה. הוא היה עם ברוק בקנטו וג'וטו. לפני שהתחיל את מסעו בהואן, ברוק את ג'יאודוד לאחיו, פורסט, כדי שיאמן אותו.

 

 פוקימונים שכבר אין לו


  האפיני  בקעה מהביצה בפרק: משפחה גדולה ומאושרת  התפתחה לצ'נסי בפרק: !The Brockster Is In

ברוק קיבל את הביצה לאחר שזכה בתחרות שינויי פוקימונים. כאשר הביצה בקעה, יצאה ממנה האפיני. לאחר שיצא, הכין לה ברוק אבן שתשים בכיסה. האפיני תמיד שמחה ומחייכת. ברוק נעזר בה כאשר צריך להרים דבר כבד, היות והיא חזקה מאוד, והצליחה אפילו להרים את המאמוסווין של דון. כשהיו על אונייה בדרך לעיירה טווינליף, ופוקימונים של ילדה הורעלו, ברוק נעזר בהאפיני כדי לרפא אותם, ובמהלך העזרה שלה, היא התפתחה לצ'נסי.

       
  בונסלאי  נלכד בפרק: בית הספר לנינג'ות  התפתח לסודוודו בפרק: תנו לברוק לטפל בזה

כאשר ראה ברוק את בונסלאי לראשונה הוא היה תינוק קטן. ברוק החליט לאמץ את הבונסלאי התינוק. הוא תמיד משקה אותו בעזרת בקבוק, ומרגיע אותו כשהוא בוכה. זמן קצר לאחר שלמד חיקוי, התפתח בונסלאי, לאחר שיצא מהכלוב שצוות רוקט כלא אותו, לסודוודו.

       
  אוניקס  ניתן לו כמתנה מאביו לפני פרק: התחרות בעיר פיוטר
 
 התפתח לסטיליקס לפני פרק: רגעים של כעס

ברוק קיבל את אוניקס כמתנה מאביו ליום הולדתו העשירי. ברוק השתמש באוניקס לראשונה בקרב המכון נגד אש, בו אוניקס הפסיד. אוניקס לא נלחם הרבה, בגללו גודלו העצום, אך לפעמים ברוק נעזר בכוחו העצום. לפני שהלך להואן, השאיר ברוק את אוניקס לפורסט. כאשר חזר ברוק במהלך מסעו בקנטו, הוא גילה שאוניקס התפתח לסטיליקס.

       
  מדקיפ  נלכד בפרק: משימת מדקיפ!  התפתח למארשטומפ בפרק: התפוח לא נופל רחוק מברוק

ברוק פגש במדקיפ, שעזר למדקיפ קטנים יותר שהיו בצרה. ברוק הסכים לעזור למדקיפ, והשניים הצילו את המדקיפ הקטנים. לאחר שעזרו להם, רצה מדקיפ להצטרף לברוק, והוא הסכים. המדקיפ של ברוק דואג ועוזר לשאר הפוקימונים. ברוק משתמש בו כדי לאתר פוקימונים באמצעות הסנפיר שעל ראשו. לאחר שנלחם בקרב נגד הגרובייל של אש, התפתח מדקיפ למארשטומפ.

       
  לומברה  התפתח מלוטאד בפרק: לומברה וסולרוק  התפתח ללודיקולו בפרק: מאוויל מאוהבת

כאשר ביקרו בעיירה קטנה, נפל לוטד לבאר. לאחר שברוק הרים אותו, לוטד התפתח ללומברה. לאחר שהתפתח, המשיך ברוק להשתמש בלומברה לשם קרבות ועזרה. מאוחר יותר, כאשר מאוויל של מאמנת אחת התאהבה בו, מצא לומברה בתיק המאמנת אבן מים, ובכך, הוא התפתח ללודיקולו.

       
  לוטאד  נלכד בפרק: האמת על לוטד  התפתח ללומברה בפרק: לומברה וסולרוק

כשהגיעו לחנות פרחים בהואן, ברוק גילה לוטאד אחד שלא היה מוצלח כמו שאר הלוטאד; הוא לא הצליח להשקות את הפרחים כמו שצריך. ברוק עזר לו, ולאחר שלוטאד השתפר, הוא רצה להצטרף אל ברוק, והוא הסכים. ברוק השתמש בלוטאד ביחד עם מדקיפ מדי פעם, כשהיה צריך עזרה בכל הנוגע למים. כאשר נפל לוטאד לבאר בעיירה קטנה, ברוק חילץ אותו, ולוטאד התפתח.

       
  פיינקו  נלכד בפרק: קטיף האפריקורן  התפתח לפורטרס בפרק: המרדף אחרי אנטיי

כאשר ברוק חיפש אחר אפריקורנים, הוא מצא פיינקו, שרצה ללכוד. מאוחר יותר, הוא לכד את פיינקו עם כדור מהיר שקיבל מקורט כאשר הציל אותו מצוות רוקט. פיינקו מרבה להתפוצץ ביחד עם ברוק. מאוחר יותר, התפתח פיינקו כאשר הגן על פוקימונים במעיין חם מפני צוות רוקט.

       
  גולבאט  התפתח מזובאט בפרק: מבוך תת-קרקעי  התפתח לקרובאט בפרק: ג'סי המלכה

לאחר שגולבאט התפתח מזובאט, הוא התחזק מאוד, אך ברוק לא השתמש בו הרבה. כאשר הם היו במערה, גולבאט נאבד בהריסות. ברוק עשה הכל כדי לחפש אותו, ולבסוף, הוא מצא אותו. לאחר מכן, גולבאט נלחם בצוות רוקט, והתפתח לקרובאט, מה שמעיד על כך שגולבאט היה מספיק שמח ונאמן לברוק כדי להתפתח.

       
  וולפיקס  ניתן לו על ידי סוזי בפרק: אופנת הפוקימונים  הוחזר לסוזי בפרק: תחרות יופי

ברוק פגש בסוזי, מגדלת פוקימונים מפורסמת, והמודל לחיקוי של ברוק. היא ראתה כיצד הוא מטפל בפוקימונים, ואיך שהוולפיקס שלה אוהב את ברוק ואת האוכל שלו. היא החליטה שכדאי שהוא יטפל בוולפיקס, וברוק הסכים לקבל אותו. וולפיקס לא הופיע הרבה, אבל הוא התאמן מידי פעם עם אש. כשהם טיילו בג'וטו, ברוק פגש שוב בסוזי, והוא החזיר לה את וולפיקס, בטענה שהוא אף פעם לא הרגיש שוולפיקס שייך לו.

       
  זובאט  נלכד בפרק: קלפרי ואבן הירח  התפתח לגולבאט בפרק: מבוך תת-קרקעי

ברוק לכד את זובאט מחוץ למערת הירח. למרות שזובאט היה עם ברוק זמן רב, הוא לא השתמש בו הרבה. לרוב הוא היה קורא לזובאט בכדי להשתמש במתקפה על-קולית. זובאט נשאר עם ברוק בקנטו, ביחד עם פרופסור איוי, והוא טייל איתו גם בג'וטו. לאחר שנלחם בצוות רוקט, כדי להגן על הזובאט של דר. אנה, התפתח זובאט לגולבאט.


תגובות

1 תגובה ב "ברוק"

התרע על
avatar
סדר לפי:   הכי חדש | הכי ישן | הכי הרבה הצבעות
omerazulay
משתמש

זה לא נכון הקטע שקרוגאנק במכון פיוטר כי בספיישל שסיילן וברוק נפגשו ראו את קרוגאנק פוגע עם ברוק בנעיצת רעל אחרי שהוא מתחיל עם האחות ג'וי שבמרכז יחד איתו
יכול להיות גם צ'נסי איתו עם היא הצ'נסי שבמרכז
לגבי סודוודו אני לא יודע ממש
אבל קרוגאנק בטוח לא במכון אז תתקנו את זה

wpDiscuz