המדריך המלא לפוקימון גו: פוקימונים

המטרה העיקרית במשחק פוקימון גו היא לכידת פוקימונים. בעמוד זה יוסבר לכם על כל הקשור לפוקימונים עצמם, כולל לכידת פוקימונים, התפתחות וביצי פוקימונים.

פוקימונים

הפוקימונים שמופיעים במשחק הם 151 הפוקימונים מהדור הראשון. תת-התפתחויות והתפתחויות של פוקימונים מהדורות הבאים לא מופיעים במשחק.
לכל פוקימון יש שתי מתקפות (מתוך חמש אפשריות) וכמות מסוימת של CP – Combat Points (נקודות לחימה). ה-CP היא המדד לעוצמה של הפוקימון. כל פוקימון שנתפס הוא בעל כמות CP מסוימת ובסיסית שאותה ניתן להגדיל. הכמות אינה קבועה לכל זן של פוקימון, לדוגמה, שני פיקאצ'ו שנתפסו יכולים להיות בעלי כמות CP שונה.

לכידת פוקימונים

המטרה העיקרית של המשחק היא לכידת פוקימונים. כשאתם נמצאים על המפה, בצד ימין למטה ישנו תפריט שמראה עד תשעה פוקימונים ומדריך אתכם היכן הם נמצאים. פוקימון שאין מתחתיו טביעות רגליים משמעו שהוא מאוד קרוב אליכם וצריך להופיע בכל רגע. פוקימון עם טביעת רגל אחת משמעו שהפוקימון קרוב אליכם, וכך הלאה – עד שלוש טביעות רגליים. כאשר אתם מבחינים בפוקימון לידכם על המפה, לחצו עליו כדי לנסות ללכוד אותו.
הפוקימון יופיע מולכם, על הרקע שהמצלמה משדרת או רקע מובנה במשחק, וכדי ללכוד את הפוקימון תצטרכו לכוון ולזרוק עליו את הפוכדור. יתכן והפוכדור לא יפגע במטרה. אפשר לכוון את הכיוון אליו יזרק הפוכדור וגם את עוצמת הזריקה. כשתנסו ללכוד את הפוקימון, תופיע סביבו טבעת שתסייע לדעת מה הסיכויים לתפוס אותו. טבעת ירוקה אומרת שקל מאוד לתפוס את הפוקימון, טבעת צהובה אומרת שקצת יותר קשה לתפוס אותו ויתכן והוא לא ילכד, טבעת כתומה משמעה תפיסה קשה יותר וטבעת אדומה אומרת שמאוד קשה ללכוד את הפוקימון ויתכן והוא ישתחרר מהפוכדור.
בזמן ניסיון הלכידה, תוכלו להשתמש בחפצים מהתפריט שנמצא בצד ימין למטה. החפצים בהם ניתן להשתמש (במידה ויש ברשותכם אותם) הם שלושה סוגי פוכדורים – פוכדור, גרייט בול ואולטרה בול, מצלמה (שמאפשרת לצלם את הפוקימון) וגרגר שישפר את הסיכויים ללכוד את הפוקימון.
במידה ולכדתם את הפוקימון, תקבלו נקודות ניסיון (EXP). תוכלו לקבל בונוסים לפי הזריקה של הפוכדור ואם מדובר בפוקימון חדש שלכדתם.
 

התפתחות

בדומה למשחקים של פוקימון, גם בפוקימון גו ניתן לפתח את הפוקימונים. התפתחות נעשית באמצעות ממתקים. לכל שרשרת פוקימונים יש סוג ממתק ייחודי לה, לדוגמה, לשרשרת ההתפתחות של פידג'י יש את אותו סוג ממתק שייחודי רק לשלושה. כמות מסוימת וקבועה של ממתקים תפתח את הפוקימון. ההתפתחות עשויה לשנות את המתקפות של הפוקימון. כמו כן, היא תגדיל את ה-CP של הפוקימון המפותח.
ישנן שלוש דרכים להשיג ממתקים:
לכידת פוקימון מאותה שרשרת התפתחות – תביא לכם 3 ממתקים.
העברת פוקימון מאותה שרשרת – תביא לכם ממתק אחד.
בקיעת ביצה של פוקימון מאותה שרשרת – תביא לכם בין 5 ל-30 ממתקים.
 

ביצי פוקימונים

במשחק תוכלו להשיג ביצי פוקימונים מנקודות פוקיסטופ. לאחר שתשיגו ביצת פוקימון, תצטרכו להשתמש באינקובטור. כל שחקן מקבל אינקובטור אחד אינסופי, בעוד שאינקובטורים נוספים ניתן לקנות או להשיג כשעולים רמה. כאשר ביצת פוקימון נמצאת באינקובטור, התהליך עובד כמו במשחקים הראשיים – צריך ללכת מרחק מסוים כדי שהביצה תבקע – 2 ק"מ, 5 ק"מ או 10 ק"מ – תלוי בפוקימון שנמצא בביצה. כאשר הפוקימון בוקע מהביצה, תקבלו EXP וגם ממתקים. ניתן להחזיק בו-זמנית ב-9 ביצים.

המרחק שאתם הולכים נספר רק כאשר המשחק פתוח. המשחק מזהה את מהירות ההליכה, ולכן, במידה ואתם נוסעים בכלי תחבורה המשחק לא יחשיב את המרחק.
2.7 3 הצבעות
דירוג
הירשם
הודע לי
guest
שימו לב - אחרי שתגיבו תצטרכו להמתין עד שהתגובה שלכם תאושר.
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות