המדריך למאמן המתקדם – חלק 2

היום נדבר על פוקימון שאני אישית לא משתמשת בו יותר מידי וכנראה שגם לכם לא ממש יצא- טוגקיס. טוגקיס הוצגה בדור 4 בתור ההתפתחות הסופית של טוגפי, התינוקת האייקונים שמוכרת לנו מדור 2 ומהאנימה. טוגקיס היא מסוג מעופף ופיה, לא שילוב נפוץ במיוחד אבל גם לא אחד שהוא במיוחד חזק/חלש. מעופף ופיה לא מתנגשים ממש, כך שהיא חזק נגד עשב, לחימה, חרק ואופל (ובנוסף חסינה לאדמה), וחלשה נגד חשמל, קרח, רעל, אבן ומתכת. למרות שיש לה הרבה סוגים שחזקים עליה, חוץ ממתכת הסוגים לא ממש מתנגשים כך שהיא תמיד תוכל לתקוף ללא קנס של מתקפה מסוג שגוי.

 

20120528104542Dawn Togekiss e1608412868254

 

כשאתם בוחרים טוגקיס, כדאי מאוד שתוכלו על אחת עם היכולת Serene Grace- בעקרון, היכולת מגדילה את הסיכוי שכל אפקט מבוסס מזל בקרב יעבוד. כלומר, אם יש סיכוי של 10% שתגרמו ליריב להרעלה, הסיכוי יעלה ל-20%. אנחנו נשתמש ביכולת הזאת כדי לא לאפשר ליריב לפגוע בטוגקיס כמעט אף פעם, אני עכשיו אסביר.

 

season13 ep15 ss03 e1608412908676

 

שני המהלכים שהם חובה כאן הם thunder wave ו-air slash. thunder wave ישתק את הפוקימון היריב, ויגרום לכך שהוא לא בהכרח יזוז בכל תור. air slash היא מתקפה שמגיעה עם סיכוי של 30% למנוע מהיריב לתקוף אתכם. בשילוב היכולת, הסיכוי הזה עולה ל-60%. במילים אחרות, הפוקימון נגדכם יצטרך כמות אדירה של מזל בשביל לבצע אפילו מתקפה אחת, בזמן שאתם תוקפים בכל תור (החל מהתור השני).

 

ddfiksw 5030bf8c d624 4617 badd 230adca5f36c e1608412957877

 

עוד משהו שחשוב לשים לב אליו- מהירות. אם אתם לא תוקפים ראשונים האסטרטגיה נהרסת. מומלץ מאוד ללכת על טבע timid (מהירות על חשבון התקפה פיזית) ולאמן את טוגקיס למהירות, על מנת שתוכלו לנצל את היכולת שלה מול כמה שיותר פוקימונים. אני גם ממליצה ללמוד את המהלך wish לתוספת חיים קטנה, ולמהלך הרביעי לשים מתקפה חלופית למקרה שסוג מעופף לא מתאים לקרב.

 

Dawn Togekiss e1608413043641

 

מקווה שנהנתם מהטור של היום, מזכירה שבשבוע הבא נדבר שוב על תיאוריות, אז יותר ממוזמנים להעלות נושאים שתרצו לשמוע עליהם!

שימו לב – אין באפשרותכם להגיב יותר מפעמיים לעדכון.

תמתינו בסבלנות עד שהתגובות שלכם יאושרו.

תכתבו הכל בתגובה אחת.

4.7 17 הצבעות
דירוג
הירשם
הודע לי
guest
שימו לב - אחרי שתגיבו תצטרכו להמתין עד שהתגובה שלכם תאושר.
25 תגובות
החדש ביותר
הישן ביותר הכי מדורג
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות
איוי

הי אלקרמי, לפני כמה כמה דקות חשבתי פתאום על תאוריה ממש מגניבה. אני מדברת על תאוריה שאין כל-כך קשר למשחקים, אז אל תאמרי "זה לא הגיוני לפי סדר הדורות". אז ככה-התאוריה אומרת שהפוקימונים חסרי השם שהתפתחו לראיקו, אנטיי וסוויקון הם איוי\ג'וליטאון, פלריאון וופוריאן, ויש כמה הוכחות.
1.הם אותו סוג.
2.בגרסאות הראשונות (לפחות לפי מה מה שאני יודעת) הם לא היו פוקימונים חסרי שם-הם היו כלבים. כלב זה אחד החיות שאיוי מבוסס עליהם.
3.ב"פוקימון-מקורות" מופיע אירוע השריפה של המגדל, ולכמה מתושבי העיר יש איוי.

איוי

לא חשבתי לרגע שמישהו לא חשב על זה לפני.
זו התאוריה הראשונה שלי, אולי בעתיד אחשוב על אחת מקורית:)
וגם, את יכולה לעשות טור על התאוריה שפרופסור אוק הוא אבא של אש?

מסטר פופיק

אני שמתי לב

איוי

סליחה, אבל אני היחידה ששמה לב שיש לילדה שמתחבקת עם טוגקיס יש סיכות של דדפול וספיידרמן על הכובע?

Ash

לא את לא :)

איוי

הוא מקלל הרבה, אבל ללא ספק גיבור-על מגניב עם אישיות יחודית.

Aviad1

את יכולה לעשות על אחד הפוקימונים ההתחלתים מג'וטו?

call me swampy

יהיו עוד פוסטים מהטור הזה?
וגם רשום למעלה חלק 2 אבל זה הראשון