המדריך למאמן המתקדם – חלק 22

היום בטור נדבר על פוקימון שאני מאוד אוהבת- וויבייל. וויבייל הוצגה בדור הרביעי בתור ההתפתחות של סניזל והיא לוקחת לקיצון את עקרון של סניזל- glass canon (למי שלא יודע הכוונה למשהו שתוקף מאוד חזק אבל לא יכול לספוג בעצמו כמעט נזק).

כמו שכנראה הבנתם, וויבייל מצטיינת בהתקפה ומהירות על החשבון ההגנות והחיים שלה. לכן, נאמן אותה להתקפה פיזית ומהירות. לפריט נשתמש ב-focus sash. הפריט הזה גורם לכך שאם הפוקימון שמחזיק אותו עם חיים ומלאים וסופג מכה שהיתה אמורה לעלף אותו, הוא יישאר בקרב עם נקודת חיים בודדת. הפריט אמנם לא נשמע מדהים על הנייר, אבל וויבייל מאוד שבירה ואנחנו רוצים למנוע מצב שבו היא מתעלפת על התור הראשון.

למהלכים אנחנו נשים 3 מהלכים פיזיים. אני משתמשת ב-ice punch, night slash/pursuit ו-brick break. המהלך הרביעי הוא swords dance שמעלה משמעותית את ההתקפה לפוקימון שמשתמש בו. ההתקפה של וויבייל מאוד חזקה ומהלך כזה יגדיל משמעותית את הנזק שהיא יכולה לעשות.

האסטרטגיה כאן פשוטה- בתור הראשון משתמשים ב-swords dance. בזכות הפריט של וויבייל היא תחזיק מעמד ולא תתעלף על ההתחלה ולכן אנחנו יכולים לא לתקוף בתור הראשון. משם פשוט לתקוף, המהירות של וויבייל תאפשר לה לזוז ראשונה ברוב המקרים ולתקוף חזק. נקודה חשובה- זה בסדר להלחיף את וויבייל החוצה, אבל אל תחליפו אליה באמצע תור. ההגנה הנמוכה שלה תגרום לה לאבד הרבה חיים ואולי אפילו להתעלף בלי שתוכלו בכלל להשתמש בה…

זה הכל להיום- מקווה שנהנתם! אם יש פוקימון שתרצו לשמוע עליו או תיאוריה שתרצו שאדבר עליה בראשון יותר ממוזמנים לכתוב בתגובות, סופ”ש נעים לכולם!

5 1 הצבעה
דירוג
הירשם
הודע לי
guest

שימו לב - אחרי שתגיבו תצטרכו להמתין עד שהתגובה שלכם תאושר.

10 תגובות
החדש ביותר
הישן ביותר הכי מדורג
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות
Ash
בעלי האתר
Ash
28 במאי 2021 18:32

לכל מי שמגיב על הפוקימון הבא, דניאל משקיעה כל שבוע בשבילכם וכותבת על פוקימונים מסוימים, תעשו טובה ותגידו לה קודם כל תודה ואז תבקשו משהו אחר..

קצת נימוס והתחשבות בבן אדם שיושב וכותב בשבילכם..

דניאל
דניאל
29 במאי 2021 21:22

תודה רבה!!
אשמח על דרגונייט

נערך לאחרונה 1 חודש על ידי דניאל
Shuni
Shuni
29 במאי 2021 14:36

וואו אחד האהובים עליי תודה! תוכל בבקשה לעשות על אובסטאגון?

נערך לאחרונה 1 חודש על ידי Shuni
מגה קרווקנייט
מגה קרווקנייט
29 במאי 2021 09:38

טור מעולה, תודה

רוהירו
רוהירו
28 במאי 2021 20:07

וואי אני מופתע מעצמי שלא חשבתי להציע לך על הפוקימון הזה אני מת עליו!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
תור מעולה תודה רבה

Manectric
28 במאי 2021 18:59

בחירת מהלכים קצת יותר מתקדמת תכלול בדרך כלל ice shard, icicle crush/triple axel, knock off, fake out