המדריך למאמן המתקדם – חלק 28

שלום לכולם… היום נמשיך את הטור עם פוקימון ידוע מאוד רובנו יודעים שיש קבוצה של פוקימונים מאוד חזקים שנקראת pseudo-legendary, והפוקימונים בקבוצה מגיעים לטוטאל סטטים של 600 (שזה מאוד גבוה) ובדרך כלל נמצאים לקראת סוף הפוקידקס במחוז שלהם. דוגמאות יהיו גארצ'ומפ, היידריגון, סלאמנס, מטאגרוס, טייראניטאר, גודרה, קומו-או, דראגאפולט והאחד שנדבר עליו היום – דרגונייט. דרגונייט הוא הראשון שבהם, אבל אחד מהיותר
שימושיים גם כן. אז עכשיו תבינו, how good is dragonite actually? (מי שלא הבין את הרפרנס לא הבין את הרפרנס)
dragonite and the darkest day

 

דרגונייט הוא פוקימון עם סטאטים מאוד גבוהים ומגוון רחב של מהלכים שימושיים. הסטאטים שלו בעצם גבוהים מכל בחינה, חוץ מהמהירות שלו, שהיא… מאכזבת. בכל מקרה הסט שאנחנו הולכים להשתמש בו היום הוא סט שכבר ציינתי עם פוקימון אחר. לא יודע אם אתם זוכרים, שדיברתי על האקסורוס, כח הזמן השוויתי אותו לדרגונייט ואמרתי שדרגונייט הוא גרסא טובה יותר שלו. והנה למה:
 

 

נתחיל מהEV. אתם ברך כלל תרצו קצת מהירות, הרבה להגנות וקצת להתקפה, והטבע המומלץ לדעתי הוא adamant. (אני תמיד שם תמונה של סט בשודאון, אז אם אתם מסתבכים כנראה שיש תמונה של הסט למטה)
dragif
 

 

היכולת היא אחד החלקים הכי חשובים בפוקימון. היכולת הרגילה שלו inner focus כמעט חסרת תועלת, אבל היכולת הנסתרת שלו multiscale כל כך טובה שזה מפחיד. היכולת מורידה חצי מהנזק מהמתקפה הראשונה שהיריב זורק עליכם. זה יעבוד מחדש כל פעם שתחליפו ותחזירו את דרגונייט לזירה. אבל למה זה כל כך חזק?
כי היכולת עובדת בסינכרון מטורף עם אחד המהלכים שלו: המהלך שכל מי שראה את הדרגונייט של אש באנימה מכיר: dragon dance. בתור אחד גם המהירות שלכם וגם ההתקפה הפיזית שלכם תעלה, מה שאומר שבתור הבא ברוב המקרים תהיו מהירים יותר מהיריב. ועם היכולת תוכלו לשרוד כמעט כל מכה, להשתמש במהלך הזה ובתור הבא להיות מהירים ואופנסיביים מספיק כדי לתקוף חזרה עם סיכוי לא רע להוריד הרבה דברים במכה.
 
המהלך השני יהיה מהלך STAB. המהלך יהיה או dragon claw או outrage, בחירה שרוב הדרקונים הפיזיים צריכים לעשות.
 
המהלך השלישי יהיה עוד מהלך STAB, הפעם מהצד השני, dual wingbeat. מהלך 40 כוח שתוקף פעמיים, מה שבצורה אפקטיבית הופך אותו למהלך 80 כוח.
 
המהלך האחרון יהיה מהלך לבחירתכם. בעיקרון הבחירה היא: fire punch, ice punch, thunder punch, earthquake (אני בדרך כלל הייתי לוקח fire punch או earthquake)
Screenshot 63
 
וזהו. זה היה טור מאוד ערוך היום, כי היה הרבה מה להגיד על הפוקימון הבאמת מטורף הזה. מקווה שנהינתם ושאתם שוקלים להשתמש בו כי זה ממש מומלץ. תכתבו בתגובות או בדיסקורד (שימו לב שבדרך כלל אני עונה מה דעתי וכאלה) איזה פוקימון הייתם רוצים לראות הבא. אגב אם יש לכם שאלות או דברים כאלה בואו לשרת דיסקורד ותשאלו אותי שם.
 
פססססט… אגב, תרשמו לערוץ יוטיוב
 
 

שימו לב – אין באפשרותכם להגיב יותר מפעמיים לעדכון.

תמתינו בסבלנות עד שהתגובות שלכם יאושרו.

תכתבו הכל בתגובה אחת.

5 2 הצבעות
דירוג
הירשם
הודע לי
guest
שימו לב - אחרי שתגיבו תצטרכו להמתין עד שהתגובה שלכם תאושר.
11 תגובות
החדש ביותר
הישן ביותר הכי מדורג
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות
צבי

אני חושב שדרוטנייט לא משתלם כול כך אולי רק במשחקים של הדור הראשון בלבד בעיקר כי צריך להשיקע בו הרבה רק כדי שהיה דרגונייט

Zacian

אין על דרגונייט בעולם

דניאל

טור מעולה!! תודה שעשית עליו!

TAL

דראגאפולט הפך להיות יותר יעיל מגארצומפ

איוי

לא הבנתי את הרפרנס