המדריך למאמן המתקדם – חלק 29

היי! (כאן מאנקטריק) היום אני אדבר על עוד פוקימון שראיתי בתגובות, לייקאנרוק. לייקאנרוק הוא זאב. אניאוהב זאבים. בכל מקרה הבעיה עם לייקאנרוק היא שיש לו שלוש צורות כמעט שונות, ואני לא הולך לעשות שלושה טורים על כל אחד, אז אני אשתדל לכתוב פה על כולם. בעיקרון לייקאנרוק יום ושקיעה הם פחות או יותר אותו דבר, רק עם הבדל מאוד קטן בהתקפה ובמהירות. ואני מתכוון מאוד קטן. בכל מקרה, כמה לייקאנרוק טוב באמת?
 
נתחיל מהEV. לדעתי לילה צריך קצת הגנות וחיים במקום חלק מההתקפה, ושקיעה ויום צריכים שניהם עד הסוף התקפה ומהירות ו4 חיים.
droc
היכולות – פה החלק היחידי שבו יום וזריחה באמת שונים – לייקאנרוק יום מקבל שלוש יכולות לא יעילות מאוד. keen eye היא יכולת חסרת תועלת כי בפורמטים שאנחנו בדרך כלל משתמשים בהם (smogon singles וVGC) הסטאטים של התחמקות ודיוק לא משנים כי הם קיבלו באן מהיותם שבורים מדי. sand rush יכולת נחמדה לדור 8 איפה שסופת חול היא אסטרטגיה יעילה, וsteadfst פשוט לא טובה. אני אמליץ על sand rush אם אתם מתכננים להשתמש בצוות שמבוסס על חול, ואם לא אז steadfast כי השלישית חסרת תועלת.
 

 

לייקאנרוק לילה מקבל יכולות מעניינות יותר (רק חבל שהסטאטים שלו לא משהו ביחס לאחרים). keen eye – עליה כבר דיברנו, פשוט אל. vital spirit מונע מלייקאנרוק להרדם, אבל רוב הזמן זה פחות שימושי. וסוף סוף יכולת טובה – לא טובה, מצוינת – no guard יגרום למהלכים שלכם לא להחטיא, מה שיהיה שימושי מאוד על אחד המהלכים שלייקאנרוק רוצה להשתמש בהם.
 
לייקאנרוק זריחה מקבל יכולת אחת במקום השלוש שיש לשניים האחרים, אבל זאת יכולת אחת מעולה. tough claws יגביר את הכוח של מהלכים שבאים במגע עם הפוקימון היריב.
מהלכים – לילה רוצה sucker punch, מהלך שהולך ראשון אם היריב השתמש במהלך התקפה (אם היריב השתמש במהלך סטטוס ההתקפה שלכם תכשל), המהלך הבא יהיה swords dance, הסיבה שאתם מרשים לעצמכם להוריד קצת התקפה בEV, המהלך יכפיל לכם את ההתקפה הפיזית, המהלך שבשבילו no guard מצוין הוא stone edge, מהלך STAB חזק עם נטייה להחטיא, וclose combat, מהלך חזק שתמיד עוזר. אתם יכולים להוריד את ההגנות מהEV ולהתמקד רק בהתקפה ואז לשים psychic fangs במקום swords dance.
יום רוצה את המהלך הייחודי שלו accelrock (כן לילה לא לומד את זה), זה בעצם quick attack רק מסוג אבן, גם close combat בגלל הסיבות שאמרתי מקודם, עכשיו בחירה מוזרה – swords dance או stealth rock, על הראשון כבר דיברתי, אבל השני הוא אחד מהמהלכי תמיכה הכי חשובים במשחק. בעיקרון אחרי השימוש במהלך כל פעם שיריב נכנס לזירה הוא יקבל נזק שנקבע לפי הסוגים שלו נגד אבן. ואז בחירה שלכם – psychic fangs, crunch, iron head, play rough, fire fang, stone edge, sucker punch
Screenshot 72
זריחה רוצה אותו דבר כמו יום, רק שהמהלכי מגע כמו accelrock עושים יותר נזק, ועכשיו גם drill run נכנס לתמונה.
Screenshot 73
פריטים: לילה רוצה assault vest אם אין לו מהלך סטטוס או leftovers אם יש לו. יום רוצה focus sash. זריחה רוצה focus sash או choice band.
Screenshot 71
אז זה הכל להיום! אל תשכחו להרשם לערוץ יוטיוב החדש שלנו, ולהגיד לי, איזה פוקימון הייתם רוצים לראות הבא.
 
 

שימו לב – אין באפשרותכם להגיב יותר מפעמיים לעדכון.

תמתינו בסבלנות עד שהתגובות שלכם יאושרו.

תכתבו הכל בתגובה אחת.

5 1 הצבעה
דירוג
הירשם
הודע לי
guest
שימו לב - אחרי שתגיבו תצטרכו להמתין עד שהתגובה שלכם תאושר.
5 תגובות
החדש ביותר
הישן ביותר הכי מדורג
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות
עומרי

אפשר לעשות מדריך על הפוקימון לונאלה

Bidoof bidoof

#אניאוהבזאבים
#אחלהטור

Zacian

אחלה טור, ממש חיכיתי ללייקאנרוק

אסף

וואו מגניב… מאוד מפורט גם