חדשות מעולם הפוקימונים- פוקימון שאפל, סדרת קלפים חדשה, עדכון גדול בפוקימון גו ועוד

שלום רב לכל גולשי האתר.

 

פוקימון שאפל

שלב מיוחד של פיקאצ’ו, שחובש את הכובע של אש ממחוז סינו, התחיל ויימשך עד ל-27 ביוני.

נוסף לכך, שלב ספארי מיוחד החל גם הוא ויימשך עד ל-4 ביולי. שלב זה כולל את שלדר, קלוייסטר, פידוב, טראנקוויל, אנפזנט, מג’יקארפ זוהר, גרידוס זוהר, מג’יקארפ (רגיל) בתלבושת פיקאצ’ו וגרידוס (רגיל) בתלבושת פיקאצ’ו.

בהמשך לידיעה הקודמת, גם שלב מיוחד ונפרד של גרידוס זוהר בתלבושת פיקאצ’ו התחיל ויימשך עד ל-4 ביולי. 

לבסוף, השלבים החוזרים של ארכיאוס, תאנדורוס בצורה טריאנית (Therian Forme) וגרידוס, החלו גם הם ויימשכו עד ל-4 ביולי.

כדי לשחק בכל השלבים הללו, יש צורך להוריד את גרסה 1.4.14 של המשחק.

 

Pokémon Shuffle

פוקימון דואל

ב-21 ביוני יצאה גרסה חדשה של ‘פוקימון דואל’ בעקבות התחזוקה השבועית של המשחק. בעדכון זה נעשו כמה שינויים למספר פוקימונים:

ראיקו

היכולת Nonstop השתנתה ונוסף אפקט חדש ליכולת Thunderous Blow שמאפשר לה לשתק את כל הפוקימונים הסמוכים למעט ראיקו והפוקימון שמאחוריו.

גארצ’ומפ

האפקט של המתקפה ‘טיסה כפולה’ (Double Flight) השתנה כך שכעת אפשר להפיל יריב אם הוא מושפע מתנאים מיוחדים שונים במהלך הקרב, זה שינה את עוצמת המתקפה- ‘דחף דרקון’ (Dragon Rush) מ-90 ל-100, זה שינה את המתקפה ‘טופר דרקון’ (Dragon Claw) למתקפה ‘ניב אש’ (Fire Fang) בעוצמה של 60 יחידות וזה שינה את סיכויי המתקפה לשרוף את היריב.

זיגארד

התווספה לזיגארד יכולת חדשה- ‘קריאת האדמה’ (Land’s Call), שמגדילה את הנזק של מתקפות מסוג אדמה לכל הפוקימונים בצוותו של השחקן שהפעיל את המתקפה הזו ב-10 יחידות כאשר זיגארד נמצא בשדה הקרב, אלא אם כן מדובר בזיגארד שיש לו תנאים מיוחדים. נוסף לכך, עוצמת המתקפה ‘נשימת דרקון’ (Dragon Breath) גדלה מ-100 ל-110.

סטיליקס

המתקפה Crunch הוסרה ובמקומה נוספה המתקפה Gyro Ball עם 100 נקודות נזק, הוסרה המתקפה Explosion ובמקומה נוספה המתקפה Pull In, המתקפה Screech הוסרה ובמקומה נוספה המתקפה ‘חפירה’ (Dig) והעוצמה של המתקפה ‘זנב ברזל’ (Iron Tail) ירדה מ-90 ל-70.

וולטורב

המתקפה Spark הוסרה ובמקומה נוספה המתקפה Shock Blast בעוצמה של 30 יחידות, שיכולה לעלף את היריב אם הוא בוחר להשתמש במהלך שהנזק שלו הוא בעוצמה של 101 יחידות ומעלה.

פלאסל

היכולת של פלאסל, ‘פלוס’ (Plus), השתנתה כך ‘שמתקפות לבנות’ (White attacks) ישתקו יריבים כאשר פלאסל ומיינון נמצאים אחד ליד השני. יתרה מזאת, נוספה המתקפה Nuzzle בעוצמה של 30 יחידות והיכולת Tackle הוסרה ובמקומה נוספה המתקפה Spark.

מיינון

היכולת של מיינון, ‘מינוס’ (Minus), השתנתה כך ‘שמתקפות לבנות’ (White attacks) ישתקו יריבים כאשר מיינון ופלאסל נמצאים אחד ליד השני. יתרה מזאת, המתקפה Tackle הוסרה ובמקומה נוספה המתקפה Nuzzle.

למשחק ‘פוקימון דואל’ שוחרר גם עדכון נוסף ב-20 ביוני שמעלה את המשחק לגרסה 3.0.11 והוא כולל תיקוני באגים שונים שהתגלו במשחק. כל העדכון הזה לוקח כ-163 מגה בייט (MB) מזיכרון המכשיר.

יתרה מזאת, העדכון הזה גם כולל שינויים ‘בגבולות’ (‘באלאנס’) של פיגורות הפוקימונים הבאים: ראיקו, גארצ’ומפ, זיגארד, סטיליקס, וולטורב, פלאסל ומיינון.

גם נוסף למשחק Orange Time Booster חדש, שנותן את האפשרות להחזיק בפוקימון מסוג חשמל או מסוג אדמה. כמו כן, כדי לציין את 20,000,000 ההורדות שהיו למשחק, נוסף גם Sextuple Booster חדש לזמן מוגבל.

למשחק נוסף גם לוח אחד חדש שפועל על פוקימונים מסוג חשמל.

Pokémon Sun & Moon

פוקימון גו

למשחק ‘פוקימון גו’ שוחרר עדכון גדול לפני מספר ימים. עדכון זה כולל שינויים בקרבות מכון. יתרה מזאת, המכונים יחלקו כעת פריטים שונים (בדיוק כמו נקודות ה- PokéStops) כאשר תסובבו את גלגל ה- “Photo disc” שנמצא מעליהם, והעיצוב החיצוני והפנימי של כל מכון השתנו גם הם. בכל מכון עכשיו יכול להיות רק פוקימון אחד מכל סוג. למשל, אם בעבר במכון כלשהו היו 2 פיקאצ’ו אז עכשיו יכול להיות במכון הזה רק פיקאצ’ו אחד. לכל פוקימון במכון יש עכשיו גם נקודות ‘מוטיבציה’ (motivation) שמיוצגות על ידי לב ורוד שנמצא מעל הפוקימון, וככל שהלב הורוד יתרוקן בהדרגה ושטחו של הלב יתמלא בצבע שחור, כך נקודות ‘המוטיבציה’ של הפוקימון יירדו וכאשר כל ‘המוטיבציה’ של הפוקימון תיעלם, פוקימון זה יובס וייעלם מהמכון ויחזור בחזרה למאמן שלו.

נוסף לכך, כאשר אחד מהפוקימונים במכון ינצח או יפסיד בקרב מול היריב שלו, נקודות החוזק שלו (CP) יירדו באופן זמני.

במשחק יש עכשיו גם ‘תגי גו’ (GO Badges), שאפשר להעלות את הדרגה שלהם על ידי קרבות נגד פוקימונים יריבים במכון, על ידי סיבוב הגלגל (או הדיסק) שנמצא מעל למכון (Photo disc) וקבלת פריטים שונים ממנו ועל ידי מתן אוכמניות סגולות מיוחדות לפוקימונים שבתוך המכון (אתם יכולים לתת אוכמניות רק לפוקימונים שנמצאים במכון בצבע של הצוות שלכם. למשל, אם אתם בצוות הכחול, אז תוכלו לתת אוכמניות רק לפוקימונים שנמצאים במכון בצבע הכחול ולא לפוקימונים שנמצאים במכון בצבע הצהוב או האדום) שיכולות להעלות את ‘המוטיבציה’ שלהם בחזרה.

   

העדכון הזה כולל גם הוספת תכונה חדשה למשחק שנקראת “Raid Battle“, תכונה שזמינה רק למאמנים בדרגה 25 ומעלה (הדרגה המינימלית הנדרשת בעבור זמינות התכונה יורדת בהדרגה, מאחר ובהתחלה תכונה זו הייתה זמינה רק למאמנים בעלי דרגה 35 ומעלה). כאשר תכונה זו מופעלת במכון מסויים, היא גורמת לאותו המכון לאבד את כל הפוקימונים שלו באופן זמני, כאשר לפני כן מופיעה מעל למכון ביצה גדולה ושעון עצר שמתריע בעוד כמה זמן אותה הביצה תבקע והקרב יתחיל, וכל השחקנים באזור יכולים להצטרף לקרב ה-“Raid Battle” שיתקיים באותו המכון, ללא קשר לצוות בו הם נמצאים וללא קשר לצבע המכון ולצוות ששולט בו. במהלך הקרב, הפוקימון שבקע מהביצה מופיע מעל למכון (כמו שלפעמים, מופיעות מעל למכון אנימציות שונות של הפוקימונים שנמצאים בו) ביחד עם שעון עצר נוסף שמופיע מעל לאותו המכון שמתריע בעוד כמה זמן הקרב עתיד להיגמר. כאשר הקרב נגמר, המכון חוזר למצבו הרגיל- כל הפוקימונים שהיו שם חוזרים למכון כדי להגן עליו והמכון עצמו חוזר לצוות ששלט בו לפני הקרב.

‘ברדאר’ שנמצא בפינה הימנית התחתונה של המשחק, שמשמש את השחקן למציאת פוקימונים שונים באזור הקרוב אליו, נוסף גם ‘רדאר’ חדש שמראה על קרבות “Raid Battle” שעתידים להתקיים באזור הקרוב לשחקן.

כל כמה זמן, כאשר תכונת “Raid Battle” מופעלת, קרב מיוחד עתיד להתחיל במכון הקרוב אליך. כאשר קרב זה מתחיל אתה יכול לגשת למכון הקרוב ביותר אליך ולהצטרף לקרב גדול שבו יכולים להשתתף כמה שחקנים שרק רוצים, אולם רק בתנאי שקבוצת השחקנים הזו כבר מונה לפחות 20 מאמנים (ואם יש פחות מכך אתה תצטרף לקבוצה אקראית אחרת) עם הפוקימונים שלהם (לכל מאמן יש 6 פוקימונים בצוות כמו בקרב מכון רגיל), שכולם נלחמים יחדיו נגד פוקימון גדול ועוצמתי במיוחד (שנקרא גם “Raid Boss”) עם הרבה מאוד נקודות חוזק (CP), שנמצא בדרגת לחימה גבוהה מאוד עם מתקפות חזקות במיוחד, כשיש להם שעה אחת בלבד (כי הקרב כולו נמשך שעה אחת בלבד) להביס אותו. מעל לפוקימון נגדו אתם תילחמו, מופיעים גם ציורים של “מפלצות” קטנות. ככל שיש יותר “מפלצות” מעל לפוקימון זה אומר שהוא חזק יותר, כאשר מעל לפוקימון יכולות להופיע בין “מפלצת” אחת לחמש “מפלצות” (כשחמש “מפלצות” מסמלות שזהו הפוקימון בדרגת הלחימה הגבוהה ביותר והוא ה-“Raid Boss” החזק ביותר שאפשר להילחם בו ואין “Raid Boss” חזק ממנו, “ומפלצת” אחת מסמלת שאותו הפוקימון נמצא בדרגת הלחימה הנמוכה ביותר והוא די חלש, יחסית ל-“Raid Boss”). כאשר אתה מצטרף לקרב, יכולים להצטרף שחקנים אמיתיים נוספים לקרב ביחד איתך (כאשר אתם יכולים להצטרף לקרב בכל רגע נתון) או שאתה יכול להצטרף לקבוצה של חבריך (בתנאי שיש לך את הקוד הנכון של אותה הקבוצה שיאפשר לך להיכנס אליה), אך אם לא הספקתם להביס את הפוקימון העוצמתי בזמן (בתום השעה שהוקצבה לקרב כולו ולהבסת הפוקימון), אז הפסדתם בקרב. אך במידה וניצחתם בקרב הגדול והקשה, קבוצת השחקנים יכולה לזכות בפרסים שונים, יקרים ונדירים ויש להם סיכוי ללכוד את הפוקימון החזק בו הם נלחמו, בעזרת פוכדורים מיוחדים שהם מקבלים בסיום הקרב (במידה והם ניצחו), שנקראים “Premier Balls” (מאחר ומדובר בפוקימון חזק מאוד שאפשר ללכוד, פוכדורים רגילים לא יצליחו ללכוד אותו כי הוא פשוט ייצא מהם ויברח מפאת עוצמתו הרבה, ועל כן יש צורך בפוכדורים מיוחדים וחזקים) שניתן להשתמש בהם רק על הפוקימונים המיוחדים והחזקים שתוכלו לתפוס במידה וניצחתם בקרב (בעוד שבפוכדורים רגילים או בפוכדורים מסוג אחר לא ניתן להשתמש), כך שבמידה וברחתם מהפוקימון החזק שלכם או שהפוכדורים המיוחדים שלכם נגמרו, לא תוכלו ללכוד אותו והפוכדורים שקיבלתם על מנת לתפוס אותו יהפכו לחסרי תועלת, והפוקימון החזק שלפניכם יהיה חופשי לברוח.

כדי להשתתף בקרבות “Raid Battle“, יש צורך באישור מיוחד שניתן לקבלו בכל יום על ידי ביקור במכון (במידה ועדיין אין לך אישור שכזה) ועל ידי סיבוב גלגל ה-“Photo disc” שנמצא מעליו, שנקרא “Raid Pass“. אך אתה יכול להחזיק רק באישור אחד בלבד בכל פעם וכאשר אתה נלחם ומסיים את קרב ה-,Raid Battle אתה צריך להשיג לעצמך אישור חדש, ואפשר להשיג אישור כזה (מגלגל ה-“Photo disc” במכון) רק פעם אחת ביום.

אתה יכול גם לרכוש בעבור מטבעות המשחק “Raid Pass” מיוחד שנקרא “Premium Raid Pass“. יתרה מזאת, אתה יכול גם לארגן קרבות “Raid Battles” פרטיים משלך.

 
   

הפריטים הנדירים שניתן לקבלם במידה וניצחתם את ‘הבוס’ (הפוקימון החזק מאוד) של קרב ה-“Raid Battle“, הם:

‘ממתק נדיר’ (Rare Candy)– זהו ממתק מיוחד ומסתורי, שבמידה ואתה משתמש בו על פוקימון כלשהו, זה הופך לממתק מהסוג של אותו הפוקימון. למשל, אם משתמשים בממתק זה על פיקאצ’ו, הממתק “הניטראלי” הזה יהפוך לממתק של שרשרת ההתפתחות של פיקאצ’ו.

‘פטל מוזהב’ (Berries Golden Razz)–  ‘הפטל המוזהב’ יכול להגדיל באופן משמעותי את הסיכויים לתפוס פוקימון פראי שאתה פוגש בטבע, וניתן לתת את ‘הפטל המוזהב’ גם לפוקימונים שנמצאים במכון (אם המכון הוא בצבע של הצוות שלכם) כדי לשחזר את נקודות ‘המוטיבציה’ שלהם במלואן ולהחזיר להם את מלוא כוחם.

‘מכונות טכניות’ (Technical Machines)– אלה הם פריטים שיכולים ללמד פוקימון התקפה מהירה חדשה או מתקפת טעינה כלשהי לצמיתות.

 

* לפני מספר ימים, כל המכונים נסגרו לבנייה, לתיקונים ולשיפורים אחרונים לפני העדכון הגדול הנ”ל, וכעת הם פתוחים וזמינים לכל פעם נוספת.

 
   
פוקימון גו- פסטיבל הפוקימונים הראשון מסוגו

מכירת הכרטיסים בעבור פסטיבל ‘פוקימון גו’ הראשון מסוגו שיתקיים בשיקגו, התחילה ונגמרה לפני מספר ימים. הפסטיבל ייערך ב-22 ביולי 2017, בשיקגו שבארה”ב. כרטיסים לאירוע היה ניתן לרכוש בעבור 20 דולרים, דרך אתר האינטרנט הרשמי של ‘פוקימון גו’ (official Pokémon GO website). במסגרת האירוע ניתן יהיה ללכוד פוקימוני ‘שרצים’ בפארק גראנט (Grant Park), ונרמז שככל הנראה מדובר בהרקרוס. תינתן גם מדליה וירטואלית מיוחדת (special in-app medal) בעבור המשתתפים באירוע, יהיו שם נקודות PokéStops מיוחדות שיהיה ניתן לקבל מהן ביצים מיוחדות שיבקעו לאחר הליכה למרחק של 2 קילומטרים ויהיו שם גם אתגרים מיוחדים שייתנו פרסים ייחודיים.

Pokémon Comaster
   
פוקימון- הסרט ה-20- אני בוחר בך!- הסקר

ב-17 ביוני, התחיל להיערך ביפן סקר מיוחד לקראת הסרט החדש. סקר זה נועד לקבוע איזה מבין 19 הסרטים הקודמים הוא המוצלח והפופולארי ביותר. את הסקר ניתן למלא דרך אתר הסרט הרשמי או שאפשר למלא את הסקר דרך ‘הטוויטר’ (Twitter). המנצח בסקר יזכה להופיע ב- TV Tokyo ב-16 ביולי 2017, יום לאחר היציאה הרשמית של הסרט ביפן.

 Pokémon The Movie - Poll
   
קלפי פוקימון TCG– “צללי השריפה”

חברת פוקימון הבינלאומית אישרה באופן רשמי את יציאת ‘סט’ הקלפים הבא בקלפי ה-TCG– “צללי השריפה” (Burning Shadows), שייצא ב-4 באוגוסט 2017. סדרת הקלפים הזו מבוססת על סדרות הקלפים האחרונות שיצאו ביפן בשבוע שעבר: “אור- טורף החושך” (Light-Devouring Darkness), “האם ראית את קשת הקרב?” (Did You See The Fighting Rainbow) “ומעבר לאתגר החדש” (Beyond A New Challenge). סדרת הקלפים החדשה מכילה ‘סט’ נרחב של למעלה מ-140 קלפי פוקימון שונים, כמו הקלף של “ניקרוזמה GX” (Necrozma GX) והקלף של “מארשדו GX” (Marshadow GX).

Pokémon Sun & Moon
   
פוקימון שמש וירח

ברחבי העולם החל איוונט למשחקי “פוקימון שמש וירח”. איוונט זה נותן את אבני המגה של מגה ספטייל, מגה בלייזיקן ומגה סוואמפרט, וכמו כן ניתן לקבל גם את אבן המגה של אחד משני הפוקימונים הבאים- מגה באנט או מגה קאמראפט. ניתן לקבל את הפרסים הללו על ידי הכנסת הקוד הבא במשחקי “פוקימון שמש וירח”, שהוא: MATSUBUSA. נכון לעכשיו, תאריך סיומו של איוונט זה עוד לא ידוע, אך כדאי שתנסו להשיג את הפריטים הללו כמה שיותר מהר וכל עוד זה זמין ואפשרי.

Pokémon Sun & Moon

 

המשך יום טוב ושבת שלום.

0 0 הצבעות
דירוג
הירשם
הודע לי
guest

שימו לב - אחרי שתגיבו תצטרכו להמתין עד שהתגובה שלכם תאושר.

3 תגובות
החדש ביותר
הישן ביותר הכי מדורג
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות
אביתר רובין
אביתר רובין
27 בפברואר 2021 11:23

יצרתי פוקימון שמו של הפוקימון אייבול
פוקימון ברק שיש לו קרן שמוציא את הברקים
והוא יכול לעוף והוא נראה כמו כלב קטן שהצבע שלו זה צבע קשת

רפי
רפי
4 ביולי 2017 19:16

מתי יוצא הדור השלישי בפוקימון גו?

מיכאל
מיכאל
25 ביוני 2017 23:04

זה עדכון ארוך אבל זה שווה את זה