חרב ומגן: ריידים

הריידים הם פיצ'ר חדש שמגיע עם משחקי הדור השמיני: פוקימון חרב ופוקימון מגן.

הריידים מתבצעים בקבוצות של 4 מאמנים, כשלכל מאמן יש פוקימון אחד בלבד. אם יש לכם את מנוי האונליין של נינטנדו לסוויץ תוכלו לבצע ריידים עם חברים, בקבוצות של עד 4. אם אתם לבד, או פחות מ-4 חברים, המשחק יצייד אתכם במאמנים וירטואלים שיסייעו לכם וישלימו את הקבוצה לקבוצה של 4, לכל מאמן יש פוקימון משלו בדרגה 10. המאמנים שתקבלו רנדומלים והם יכולים להתאים או לא להתאים לרייד המסוים שאתם עושים. רשימת המאמנים הוירטואלים שיוכלו להצטרף אליכם:

מאמן פוקימון תמונה
נוח קווילפיש Qwilfish
דין תרו Throh
מרטין סולרוק Solrock
קיט דלמאיס Dhelmise
פורטיה היטמור Heatmor
סופי מראקטוס Maractus
קתרין טוגפי Togepi
ג'אנט סנורלאקס Snorlax
שון טורקול Torkoal
פטרישה ווישיוואשי Wishiwashi
דוויט קומבי Combee
וויליאם מאדבריי Mudbray
איזבלה מג'יקארפ Magikarp
ניקי ג'ולטיאון Jolteon
אלפי וואבאפט Wobbuffet
אוסקר הולוצ'ה Hawlucha
אמליה קלפרי Clefairy
פופי פיקאצ'ו Pikachu
אייבי וויבייל Weavile
פריה איוי Eevee
ארתור סאלאזל Salazzle

הריידים מדורגים בכוכבים לפי רמת קושי. כוכב אחד מסמל רייד פשוט ו-5 כוכבים מסמלים רייד קשה שידרוש מכם מאמץ ותכנון רב על מנת לנצח.

כדי להתחיל רייד, תצטרכו ללכת לאזור הפראי של גלאר ולחפש מאורות פוקימונים, המאורות שמהן בוקעת קרן אור אדומה/ורודה הן אלו שבהן יש רייד. קרן ורודה מרמזת על פוקימון יותר נדיר שמסתתר במאורה, ולכן יותר שווה לבצע את הרייד שלהן. אם אתם רואים לבצע רייד במאורה שלא יוצאת ממנה קרן אור, תאלצו להשתמש באבן משאלות, שניתן למצוא או לקנות באזור הפראי. תוכלו לבחור איזה פוקימון אתם לוקחים אתכם לרייד, לצרף שחקנים אחרים אם אתם רוצים והרייד יתחיל.

ברייד תתקלו בפוקימון חזק במיוחד בצורת הדינמאקס או הג'יגנטמאקס שלו, אותו תצטרכו להביס בשיתוף פעולה. לפוקימון יהיו גם מהלכי מקסימום למינהם וגם מהלכים רגילים, והוא יבצע שני מהלכים בכל סבב. בנוסף, בכל סבב אנרגיית הדינמאקס תעבור למאמן אחר, ורק הוא יוכל להגדיל את הפוקימון שלו לצורת הדינמאקס או הג'יגנטמאקס אם יבחר בכך. המהלכים הבאים לא יעבדו בריידים: Bug Bite, Curse, Destiny Bond, Explosion, Incinerate, Knock Off, Perish Song, Pluck, Self Destruct, Super Fang.

הפוקימון נגדו אתם נלחמים עלול לבצע שתי פעולות שיקשו עליכם במשימה: הוא יכול לאפס את שדה הקרב ויכול לזמן מגן. כשפוקימון מאפס את שדה הקרב, הוא בעצם מעלים את כל השינויים בנתונים של הפוקימונים שלכם: אם השתמשתם למשל במהלך שמחזק את ההתקפה שלכם, לאחר האיפוס ההתקפה תחזור למצבה המקורי ולא תהיה חזקה יותר. כשפוקימון מזמן מגן, תראו למעלה שיש אצלו מספר שכבות למגן, כל מתקפה, בין אם חזקה ובין אם לא תוריד שכבה אחת, ובהתאם לכוח ולהשפעה שלה על הפוקימון תוריד כמות מזערית של חיים. מתקפות מקס למינהן תמיד יורידו שתי שכבות, ולא אחת. כשהמגן של הפוקימון נגמר, ההגנה וההגנה המיוחדת שלו ירדו והוא יאבד חיים. פוקימון עשוי לזמן 0-2 מגנים ברייד.

ברייד הפוקימונים שלכם תמיד יתחילו עם חיים מלאים, גם אם לא היו במצב הזה לפני. אם פוקימון מתעלף במהלך הרייד, אתם תפספסו תור אחד ולאחר מכן הפוקימון שלכם יחזור בריא ושלם לשדה הקרב. אז איך בכל זאת אפשר להפסיד? אם עברו 10 סבבים לפני שהבסתם את הרייד, או ש-4 פוקימונים יתעלפו, אתם תפסידו ותזרקו החוצה מהמאורה. במקרה כזה תמיד תוכלו לנסות שוב עד שתצליחו או עד שיעבור הזמן לרייד.

לאחר שהבסתם את הרייד בהצלחה, כל השחקנים שישתתפו יקבלו הזדמנות לזרוק פוקדור ולתפוס את הפוקימון. אין מניעה שכל השחקנים יתפסו אותו, אבל לכל שחקן יש רק הזדמנות אחת, אז שימו לב ותחשבו טוב לפני שאתם בוחרים בסוג הכדור שאתם רוצים לזרוק. תקבלו גם ממתקי EXP ופריטים שונים כפרס על הרייד.

4.2 5 הצבעות
דירוג
הירשם
הודע לי
guest
שימו לב - אחרי שתגיבו תצטרכו להמתין עד שהתגובה שלכם תאושר.
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות