טור שבועי: המדריך למאמן המתחיל חלק ב'

לאחר שבשבוע שעבר דיברנו על הנתונים של הפוקימונים, השבוע נלמד איך לאמן פוקימון ולהתאים אותו לקרב. גם כאן חשוב לי להדגיש- אין דרך נכונה אחת לאמן פוקימון, אני יכולה רק להציג את הדרך הנפוצה שלרוב מביאה תוצאות טובות. 

קודם כל, תחשבו מראש על הזן של הפוקימון שאתם רוצים. לצורך ההדגמה אנחנו נעבוד במדריך הזה עם גארדוויר. קודם כל, נסתכל על הנתונים הבסיסיים של גארדוויר (תוכלו בקלות למצוא באינטרנט את הנתונים הבסיסיים של כל פוקימון): 68 חיים, 65 התקפה, 65 הגנה, 125 התקפה מיוחדת, 115 הגנה מיוחדת, 80 מהירות. אנחנו יכולים לראות ש-3 הנתונים החזקים של גארדוויר הם התקפה מיוחדת, הגנה מיוחד ומהירות, ולכן נתמקד בהם. אגב, אם לפוקימון יש גם התקפה חזקה וגם התקפה מיוחדת חזקה, רצוי לבחור סוג התקפה אחד ולהתמקד בו.

Shiny Gardevoir

יש מספר דרכים להשפיע על נתונים של פוקימון: מצב, IV ו-EV, עכשיו נסביר על כל אחד מהם. לצורך המדריך אנחנו ננסה לאמן את גארדוויר כך שתהיה התקפתית- כלומר תתקוף מהר, אבל לא בהכרח תוכל לספוג הרבה מתקפות מהיריבים שלה. לכן, אנחנו נרצה להתמקד בעיקר בהתקפה המיוחדת ובמהירות שלך. פוקימון נולד עם מצב ו-IV קבועים (בחלק מהמשחקים כן אפשר לשנות מצב). מצב יכול או לא להשפיע בכלל על הנתונים, או להעלות ערך של נתון אחד ולהוריד ערך של נתון אחר. כמעט בכל משחק מודגש בתפריט של הפוקימון איזה נתון ירד ואיזה עלה כתוצאה מהמצב, אז לא תהיה בעיה לשים לב שלפוקימון שלכם יש מצב מתאים. IV הם ערכים מולדים של הפוקימון שלא ניתנים לשינוי, והם נעים בין 0 ל-31. אנחנו כמובן נרצה שהערך של המהירות וההתקפה המיוחדת של גארדוויר יהיו כמה שיותר קרובים ל-31, והמצב שלה יעלה התקפה מיוחדת או מהירות. אנחנו גם נרצה שהמצב שלה יוריד ערך שאנחנו לא מעוניינים בו- למשל התקפה רגילה בה היא לא משתמשת בכלל. לכן, נשתדל למצוא גארדוויר עם מצב של Timid (מעלה התקפה מיוחדת ומוריד התקפה) או Modest (מעלה מהירות ומוריד התקפה).

17c61c8ffdae97a0fb736c5e75410cae2a7ddb91 00

השלב הבא הוא האימון עצמו – כאן נכנס לפעולה ערך ה-EV .EV הוא ערך נרכש, כלומר אנחנו יכולים להשפיע עליו אצל הפוקימונים שלנו. הערך נע בין 0 ל-252 לכל נתון, אבל מוגבל ל-508 נקודות EV לכל פוקימון. במקרה של גארדוויר זה אומר שנרצה לאמן אותה ספציפית כך שערך ה-EV של המהירות וההתקפה המיוחדת שלה יהיו 252. יש שתי דרכים עיקריות לאמן EV- ויטמינים וקרבות. נתחיל בדרך הקלה יותר, ויטמינים. כל ויטמין יזכה את הפוקימון שלכם ב-10 נקודות EV בהתאם לנתון שרשום בתיאור הפריט שהוא מעלה. החיסרון הוא שויטמינים לרוב יקרים ולכן לא תמיד תוכלו לקנות מספיק. לכן קיימת גם דרך נוספת- קרבות. כל פוקימון שתביסו בטבע יזכה אתכם בנקודת EV אחת בנתון שמשתנה לפי סוג הפוקימון. להתקפה תוכלו להביס צ'וטל, להתקפה מיוחדת גאסטלי, להגנה רוליקולי, להגנה מיוחדת גוסיפלואר, למהירות רוקידי ולחיים סקיאובט.

a70

לאחר שאימנו את הפוקימון, חשוב לבחור עבורו מהלכים.

בנוסף לסיום, שני דפים שהכנתי עבורכם לפוקימון חרב ומגן:

ריידים דינמאקס

 בשבוע הבא נדבר על בחירת מהלכים ופריטים מתאימה. שבוע טוב לכולם!

שימו לב – אין באפשרותכם להגיב יותר מפעמיים לעדכון.

תמתינו בסבלנות עד שהתגובות שלכם יאושרו.

תכתבו הכל בתגובה אחת.

5 1 הצבעה
דירוג
הירשם
הודע לי
guest
שימו לב - אחרי שתגיבו תצטרכו להמתין עד שהתגובה שלכם תאושר.
2 תגובות
החדש ביותר
הישן ביותר הכי מדורג
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות
natan

איך אפשר לבדוק את הערך של ה-iv?