טור שבועי: המדריך למאמן המתחיל חלק יא'

השבוע בטור נדבר על יכולות של פוקימונים. יצא לי הזכיר את הנושא מידי פעם, אבל אף פעם לא ממש לדבר עליו בהרחבה. יכולת של פוקימון משפיע מאוד על הפוקימון ועל סגנון המשחק שלו, ויכולה ממש לשנות את היעילות של פוקימון בקרב, כך שחשוב להכיר את היכולות השונות ולהתחשב בהן בבחירת פוקימונים לשישייה.

 

93c94cc931e921a35a6cf132a12502d8bf152030 hq

 

אז, מה היא יכולת? יכולת היא מכניקה שיש לכל פוקימון, שתשנה משהו בקרב. אין פוקימון בלי יכולת ולכל פוקימון יש אך ורק יכולת אחת. למשל, היכולת Blaze מופיעה לרוב אצל פוקימונים מסוג אש, וכשפוקימון עם היכולת הזאת מגיע לחיים נמוכים כל מתקפות האש שלו אוטומטית יעשו יותר נזק.

 

tumblr ma9n1rZdEV1qd87hlo1 500

 

היכולות נמצאות במשחק החל מדור 3, יש פוקימונים שיכולים לקבל מספר יכולות, אם כי בפועל הם יקבלו רק אחת מהן. חלק מהפוקימונים גם משנים את היכולת שלהם כשהם מתפתחים. בדור 5 הוצגו היכולות הנסתרות: לכל זן פוקימון יש יכולת נסתרת, יותר נדירה, שהוא עשוי לקבל במקום היכולות האופייניות לזן. במשחקים של דור 5 היכולות הושגו דרך מעין פרוייקט אינטרנטי של פוקימון שכיום כבר לא פעיל. במשחקים החדשים ביותר, השייכים לדור 8, יש סיכוי להשיג את היכולת הנסתרת של פוקימון ע"י תפיסה שלו ברייד.

 

עובדה מעניינת לסיום: לא כל היכולות מועילות לפוקימון שמחזיק בהן. קיימות יכולות שמורידות מערך הפוקימון, בעיקר על מנת לאזן בין פוקימונים ולא לצור מצב של פוקימון חזק בצורה בלתי רגילה. כך נוצרה היכולת הכי גרועה במשחק, Truant. היכולת הזאת לרוב מופיעה אצל Slaking והיא מאפשרת לו לתקוף רק כל שני תורות במקום כל תור.

שימו לב – אין באפשרותכם להגיב יותר מפעמיים לעדכון.

תמתינו בסבלנות עד שהתגובות שלכם יאושרו.

תכתבו הכל בתגובה אחת.

4.2 6 הצבעות
דירוג
הירשם
הודע לי
guest
שימו לב - אחרי שתגיבו תצטרכו להמתין עד שהתגובה שלכם תאושר.
7 תגובות
החדש ביותר
הישן ביותר הכי מדורג
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות
עידו

סליחה שאני שואל אבל איך קוראים לכם ועל מה אתם מדברים ישלכם שיעור על פוקימונים??

עידו

אני חוקר על פוקימונים והחלום שלי זה שיהיו פוקימונים בעולם יש לי 2 חתולים ואם הם אי פעם יתפחו לפוקימונים הם יתפתחו לליטן והם מהסוג של החתולים שקשה קונים את הקפתורים שקשה לוחצים על הקפתור הוא אומר משהו ואז הם תמיד צופים איתי בפוקימון וקשה שאלתי אותם אים הם רוצים ליהיות פוקימונים הם לחצו על כן אז אני שמח לחלוק איתכם את המידע שלי ואני בן9

loozariyus

היכולת הכי גרועה במשחק: טרואנט
סלוו סטארט ודפיטיסט: am I a joke to you?
פעם ראשונה שאני קורא את המדריך, דיברתם כבר על ההבדל בין סינגלס לדאבלס או שעדיין לא הגענו לזה?

אורן

כשאתה בודק מידע על הפוקימון בפוקידע או על האחד הספציפי שאתה תפסת.

סער

איך אני יכול לדעת מה היכולת של הפוקימון שלי?