טור שבועי: המדריך למאמן המתחיל חלק יב'

שלום לכולם!

היום בטור נדבר על קרבות כפולים ועל מספר טיפים לקרבות האלו. הרבה דברים שנראים הגיוניים ופשוטים בקרבות רגילים עשויים לעבוד בצורה שונה לחלוטין בקרב כפול, ולכן מאוד חשוב לשקול מחדש את השישייה ואת המהלכים שבה לפני כניסה לקרבות הכפולים.

 

Double Battle VI

 

אז נתחיל מהבסיס- מה הוא קרב כפול? קרב כפול, כמו שמשתמע מהשם הוא קרב בו כל צד משתמש בשני פוקימונים במקום בפוקימון בודד. במשחקים יש מקרים בהם קרב כפול יוצג כשתי דמויות נפרדות שנלחמות בכם, או שאתם תלחמו עם שותף, אבל בטורנירים תמיד אתם תשלטו על כל הפוקימונים בצד אחד, והיריב על כולם בצד השני. כרגיל, תוכלו להשתמש ב-6 פוקימונים והקרב יסתיים כשכל הפוקימונים באחד הצדדים יתעלפו.

 

623

 

השינוי הכי בולט בקרב הוא הצורה שבה המהלכים עובדים. בקרב רגיל כל מהלך (בהנחה שלא מבוצע על הפוקימון עצמו) יבוצע כנגד הפוקימון היריב. למהלכים בקרב כפול יש מספר דרכים בהם הם יכולים להתנהג: חלק מהמהלכים (למשל, Fire Punch) יכולים להיות מכוונים כלפי כל פוקימון שתבחרו, כולל הפוקימון הנוסף שלכם. חלק מהמהלכים (למשל, Outrage) יפגעו בפוקימון רנדומלי מה-3 האחרים בזירה, חלק תמיד יהיו מכוונים כלפי שני הפוקימונים היריבים במקביל (למשל Swift) ויש גם מהלכים כמו Earthquake שפשוט יפגעו בכל הפוקימונים שנמצאים בזירה.

 

BW065

 

מהסיבה הזאת, חשוב מאוד לבדוק את סוג המהלכים של הפוקימונים שלכם ולבחור באלו שיהיו יותר שימושיים לקרב כפול לפני בקרב. נסתכל לדוגמה על פוקימון שאני מאוד אוהבת: טוקסטריסיטי. טוסטריסיטי לומד שתי התקפות חשמל בעלות כוח זהה לחלוטין: Discharge ו-Overdrive. בקרב יחיד אין הרבה משמעות למהלך בו תבחרו להשתמש, אבל בקרב כפול Discharge יפגע בכל הפוקימונים בשדה הקרב (כולל שלכם) בעוד Overdrive יפגע רק בשני הפוקימונים היריבים, מה שהופך את המהלך להרבה יותר שימושי.

 

ec74149753425e1142b80af06b26f415

 

דבר נוסף שחשוב לשים לב אליו הוא החיבור בין שני הפוקימונים שנמצאים ביחד, שילובים מסויימים יוכלו ליצור בונוסים קטלניים לפוקימונים שלכם. למשל, פוקימון עשב שיודע את המהלך Solar Beam בשילוב פוקימון עם היכולת Drought שגורמת למזג אויר שמשי, תבטל את הצורך של המהלך להטען ותגרום להרבה נזק. בנוסף חסינויות של חלק מהפוקימונים למהלכים מסויימים יכולות גם הן להיות שימושיות מתמיד. אם יש לכם פוקימון שיודע מהלך חזק שמשפיע על כל הפוקימונים בזירה, תוכלו לשלב אותו עם פוקימון שחסין לאותו מהלך. למשל, פוקימון שיודע Earthquake בשילוב פוקימון מעופף או עם היכולת Levitate. זה הכל להיום, בשבוע הבא אדבר על סוגי קרבות מעניינים, במיוחד כאלו שנפוצים באתרים כמו Showdow. שבוע טוב לכולם!

שימו לב – אין באפשרותכם להגיב יותר מפעמיים לעדכון.

תמתינו בסבלנות עד שהתגובות שלכם יאושרו.

תכתבו הכל בתגובה אחת.

4.5 6 הצבעות
דירוג
הירשם
הודע לי
guest
שימו לב - אחרי שתגיבו תצטרכו להמתין עד שהתגובה שלכם תאושר.
2 תגובות
החדש ביותר
הישן ביותר הכי מדורג
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות
יאיר

אחלה פינה

loozariyus

אוקיי יש כאן כמה שגיאות
אאוטרייג' יכול לפגוע רק ביריב אבל זה פוגע באחד מהם בצורה אקראית
דבר שני שכחת לציין מהלכים שעובדים רק בדאבלס כמו הלפינג הנד או follow me
דבר שלישי הפורמט הראשי של תחרויות משחקי וידאו של פוקימון הוא ויג'יסי, פורמט בו מביאים שישה פוקימונים אבל בתחילת הקרב בוחרים רק 4 להשתמש בהם
וזהו נראה לי
ושוב, מת על הפינה הזאת. צריך עוד שחקנים תחרותיים בארץ