טור שבועי: המדריך למאמן המתחיל חלק יז׳

בשבוע שעבר דיברנו על מהלכים שלא מומלץ ללמוד, והשבוע נדבר על מהלכים חזקים במיוחד במשחק. לכל מהלך יש כוח- הכוח יקבע כמה נזק המהלך יעשה, כמובן שעדיין נכללים בחישוב ההתקפה המתאימה של התוקף וההגנה של הפוקימון היריב. על מנת לאזן את המשחק ולא ליצור מהלכים ״שבורים״ לרוב המהלכים החזקים יש מגבלה כלשהי שלא מאפשרת להשתמש בהם ללא הפסקה, לכן שימו לב לכך אם אתם משתמשים באחד מהמהלכים שהזכרתי. b301ed80df76fe1b74379bef8803607e

Psycho Boost הוא המהלך המיוחד של דיאוקסיס, מהלך של התקפה מיוחדת מסוג על חושי עם כוח של 140. דיאוקסיס הוא פוקימון אגדי מסוג על חושי, כך שהשילוב שלו ושל המהלך יוצר כמות נזק אדירה. עם זאת, שימוש ב-Psycho Boost יוריד משמעותית את ההתקפה המיוחדת של דיאוקסיס, כך שעדיף לחשוב פעמיים לפני שמשתמשים בו.

49bb4064e337

אמנם לא ממש מדובר במהלך התקפתי, אבל Mirror Coat הוא אחד המהלכים החזקים במשחק. כשפוקימון המשתמש ב-Mirror Coat סופג מתקפה של התקפה מיוחדת, הפוקימון שתקף אותו יאלץ לספוג פי 2 מהנזק שגרם. המכשול כאן הוא שעל מנת שהדבר יצליח יש צורך שבהכרח באותו התור הפוקימון יותקף עם מתקפה מיוחדת, לכן צריך לשים לב מי הפוקימון היריב- יש פוקימונים כמו גארדוויר שיותר סביר שישתמשו בהתקפה מיוחדת. 

Roark Cranidos Head Smash

המהלך האחרון שאני רוצה לדבר עליו הוא Head Smash. המהלך הוא מתקפה פיזית מסוג אבן שיש לה 150 כוח, אבל בתמורה להתקפה החזקה הפוקימון יספוג כשליש מהנזק שהוא גרם ליריב. הפתרון? לא מעט מהפוקימונים שמשתמשים ב-Head Smash הם בעלי היכולת Rock Head. היכולת הזאת מבטלת לגמרי את החיסרון במתקפה, ומאפשרת לפוקימון לתקוף בלי לקבל נזק בעצמו. כמתקפה רגילה היא אחת המתקפות הכי חזקות במשחק, וכשהיא מגיעה ללא מחיר לשלם היא משמעותית עדיפה על כל מתקפה אחרת שאותם פוקימונים יוכלו ללמוד.

קיימות עוד מתקפות בסגנון של אלו שהצגתי כאן, בחרתי בכוונה להציג אחת מכל סוג. מוזמנים גם אתם לרשום על מתקפות שאתם תמיד מלמדים את הפוקימונים שלכם בתגובות.

שימו לב – אין באפשרותכם להגיב יותר מפעמיים לעדכון.

תמתינו בסבלנות עד שהתגובות שלכם יאושרו.

תכתבו הכל בתגובה אחת.

4.6 7 הצבעות
דירוג
הירשם
הודע לי
guest
שימו לב - אחרי שתגיבו תצטרכו להמתין עד שהתגובה שלכם תאושר.
5 תגובות
החדש ביותר
הישן ביותר הכי מדורג
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות
אבנונא

פוקימונים ברמה נמוכה או עם התקפה פיזית חלשה אפשר ללמד Seismic Toss שמורידה ליריב יותר חיים ככל שהרמה שלו יותר גבוהה ללא תלות בחוזק הפוקימון המתקיף.

סתם מישהו

המתקפה superpower אבל עם מאלאמר. אצל כל פוקימון אחר, המתקפה תוריד את הסטאטים של ההתקפה וההגנה. אבל למאלאמר יש יכולת שמאפשרת לו להפוך את האפקטים של המתקפה, כך שאנחנו נהנים ממתקפה חזקה מאוד, (120 כוח!!) והעלאה של הסטאטים של התקפה והגנה.

Absol

המתקפה Counter מתפקדת כמו Mirror coat רק אם התקפות פיזיות אני חושב

איוי

זה ממש מגניב!. תודה על ההשקעה.

loozariyus

לא לשכוח גם סיכויי פספוס/פגיעה שהופכים מתקפות כמו היידרו פומפ לפחות משתלמות לשימוש על פני מתקפות כמו סקאלד שיש להן פחות כוח אבל אפקט משני הרבה יותר טוב