טור שבועי: המדריך למאמן המתחיל חלק יט'

למרות שנגענו קצת בנושא בשבוע שעבר ובטורים נוספים, היום אני רוצה לדבר על יכולות חזקות שנותנות לפוקימון יתרון מיוחד. אז קודם כל- מהי יכולת? יכולת היא מעין תכונה שיש לכל פוקימון, שתשנה משהו בקרב. רוב היכולות הן חיוביות ויעזרו לפוקימון, אבל יש מספר יכולות שליליות שיקשו עליכם. לרוב כל זן של פוקימון יכול לגשת למספר יכולות שונות, אבל אין דבר לשנות את היכולת של הפוקימון, הוא נולד או נתפס איתה ונשאר כך לאורך כל המשחק. לכן, חשוב לשים לב ליכולת של הפוקימון שלכם.

 

blaze mode infernape background by jessicabane501 d5smaif fullview

 

היכולת הראשונה, ואולי היכול הכי טובה במשחק היא Wonder Guard. היכולת הזאת קיימת אך ורק אצל שדינג׳ה והיא נועדה לאזן את מד החיים הנמוך שלו. בעזרת Wonder Guard, הפוקימון יוכל להפגע רק ממהלכים חזקים עליו. כל מהלך שההשפעה שלו היא רגילה ומטה לא יעשה שום נזק לפוקימון. שדינג׳ה, הוא הפוקימון היחיד במשחק שיש לו נקודת חיים בודדת, ולכן היכולת הזאת היא מה שהופך אותו מפוקימון חלש במיוחד, לאחד שאפשר להשתמש בו בצורה לא רעה בכלל. 

 

64dd857491a1c932b30d41d6dd9cc7d9aa4558a5 hq

 

היכולת הבאה, ואחת האהובות עליי היא Prankster. היכולת היא מאוד פשוטה- הפוקימון שיש לו אותה תמיד יזוז ראשון ללא תלות במהירות. בניסיון לאזן אותה היכולת עברה שינוי וכעת לא תעבוד אם היריב הוא מסוג אופל, אבל עדיין מאפשרת יתרון לא קטן ברוב הקרבות. על הבסיס של היכולת התפתחו לא מעט אסטרטגיות שנחשבות לשבורות ולא קבילות במשחקי שחקן נגד שחקן, אז אם אתם משתמשים ב-Prankster שימו לב שאתם משחקים בצורה שקבילה על שחקנים אחרים.

 

41fc92f208db1c04e6e19de388c116c3da4126e5 hq

 

היכולת האחרונה שאני רוצה לדבר עליה היא Guts. עם היכולת הזאת, פוקימון שסובל מבעיה כלשהי כמו הרעלה או כוויה יקבל בוסט משמעותי להתקפה הפיזית שלו. בנוסף, אם מדובר בכוויה הפוקימון לא יקבל את הקנס להתקפה. תוכלו כמובן להשתמש בפריט ה-Flame Orb כדי לוודא שהפוקימון שלכם יכווה ויקבל את הבוסט- ההתקפה המוגברת כמעט תמיד שווה את הירידה בחיים. היכולת הזאת משתלבת טוב גם עם המתקפה Facade, שהיא מתקפה פיזית נורמלית, אך הכוח שלה מוכפל אם התוקף סובל מכוויה, משותק או מורעל. השילוב של היכולת ושל המהלך יוצרים התקפה חזקה במיוחד, שמאפשרת גם לפוקימונים חלשים כמו Raticate לעשות לא מעט נזק.

 

43e

 

גם כאן, מוזמנים לשתף את היכולות שאתם אוהבים, יש המון שאני אוהבת לנצל בקרב ולא כללתי היום בטור!

שימו לב – אין באפשרותכם להגיב יותר מפעמיים לעדכון.

תמתינו בסבלנות עד שהתגובות שלכם יאושרו.

תכתבו הכל בתגובה אחת.

4 4 הצבעות
דירוג
הירשם
הודע לי
guest
שימו לב - אחרי שתגיבו תצטרכו להמתין עד שהתגובה שלכם תאושר.
4 תגובות
החדש ביותר
הישן ביותר הכי מדורג
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות
רין

בקשר לפראנקסטר, זה פועל רק עם התקפות סטטוס

עלמה כהן

יש מתקפה שקוראים לה skill swap ומה שהיא עושה היא מחליפה את היכולות עם הפוקימון היריב זה אומר שאפשר להשתמש בזה ממש טוב

ג'יראצ'י

תודה 💓

ליאם בן שלום

וואלה למרות שאני לא הכי מתחיל זה חדש לי!