טור שבועי: המדריך למאמן המתחיל חלק כב'

גם השבוע נדבר על פריטים, עם גישה קצת שונה- הפעם נדבר על פריטים שמתאימים לפוקימונים מסויימים. כעיקרון, כל פוקימון יכול להחזיק כל פריט במשחק. עם זאת, יש מספר פריטים שיעבדו רק אם מחזיק אותם פוקימון מסוים. הפריטים האלו מתחלקים ל-3 קטגוריות ואני אסביר על שלושתן.

 

EP247

 

הקטגוריה הראשונה היא פריטי התפתחות- פריטים אלו אמנם לרוב לא עוזרים לפוקימון בקרב, אבל הם נחוצים לפוקימונים מסויימים על מנת להתפתח. פוקימון שמתפתח באמצעות פריט צריך לעלות דרגה או לעבור החלפה בזמן שהוא מחליף את הפריט, למשל מגמר צריך להיות מוחלף כשהוא מחזיק את הפריט Magmarizer, ו-גליגר יתפתח לגליסקור אך ורק אם יחזיק את הפריט Razor Fang בזמן שהוא עולה דרגה בלילה. פוקימון שקצת חורג מן הכלל כאן- בדור 8 הוצגה בפנינו מילקרי, שמתפתחת לאלקרימי. מילקרי צריכה להחזיק את הפריט שלה (כל אחד מהממתקים) בזמן שהשחקן מסתובב במקום, במקום פעולה כלשהי עם הפוקימון עצמו.

 

1258316929008 e1602425368425

 

הקטגוריה השניה היא פריטי בונוס- פריטים אלו נותנים בונוסים גבוהים לפוקימונים, אבל רק אם יעמדו בתנאים מסוימים. הפריט Eviolite עליו דיברנו בשבוע שעבר נכנס לקטגוריה הזאת- הוא מעלה משמעותית את ההגנה וההגנה המיוחדת, אבל רק לפוקימונים לא מפותחים. עוד פריט מוכר יחסית בקטגוריה הזאת הוא Light Ball, ששייך ללא אחר מאשר פיקאצ'ו. הפריט יעלה משמעותית את ההתקפה וההתקפה המיוחדת של פיקאצ'ו, ולמעשה מאפשר לו לגרום ללא מעט נזק גם בלי להתפתח לראיצ'ו.

 

unnamed

 

הקטגוריה השלישית והאחרונה- צורות מיוחדות. חלק מהפוקימונים אמנם לא מתפתחים, אבל יכולים לשנות צורה זמנית בהנחה שהם מחזיקים פריט מסויים. הדוגמה הכי טובה לכך היא מגה התפתחויות- פוקימון שיש לו מגה התפתחות יוכל להתפתח רק עם האבן המיוחדת שלו. עוד דוגמה טובה היא קיוגר וגראודון, שיכולים לשנות צורה בעזרת הפריטים שלהם, Blue Orb ו-Red Orb.

 

1200px XY028 e1602425524783

 

מקווה שנהנתם לקרוא, מוזמנים לשתף בתגובות מה הפריט האהוב עליכם ועל מה הייתם רוצים שאכתוב בשבוע הבא!

שימו לב – אין באפשרותכם להגיב יותר מפעמיים לעדכון.

תמתינו בסבלנות עד שהתגובות שלכם יאושרו.

תכתבו הכל בתגובה אחת.

4.4 10 הצבעות
דירוג
הירשם
הודע לי
guest
שימו לב - אחרי שתגיבו תצטרכו להמתין עד שהתגובה שלכם תאושר.
13 תגובות
החדש ביותר
הישן ביותר הכי מדורג
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות
גאלאר

התחלתי האוהב ביותר אלי הוא אינפרניפ כי הוא גם מהיר ויש לו יתרון מול סוג האבן וגם הוא התחלתי הטוב ביותר במחוז סינו

סתם מישהו אחד

תודה על הטור, עזר לי במשחק…

נערך לאחרונה 1 שנה על ידי סתם מישהו אחד
אורן

עוד מישהו כאן אוהב את מדקיפ:)

סתם מישהו אחד

כן, אבל אני אישית תמיד העדפתי את טורצ׳יק מבין ההתחלתיים של הואן. אתה יודע, הוא מתפתח לבלייזיקן, ולמגה בלייזיקן… גם טריקו לא רע, אבל מדקיפ יותר טוב ממנו.

נערך לאחרונה 1 שנה על ידי סתם מישהו אחד
איוי

אני מתכוונת, שיטת לחימה ספציפית נגד פוקימון מסיום אצל אגדיים, ונגד סוג מסוים בקרבות מכון.

סתם מישהו אחד

את מתכוונת לשיטות לחימה נגד אגדי ספציפי, או לשיטות לחימה נגד אגדיים בכלל?

איוי

שתי השיטות. פוקימון עם סטאטים מסיומים וסוג מסוים, איך להילחם בו בצורה הכי טובה-הרי ממש קשה לנצח פוקימונים ברמה שבעים עם מתקפות חזקות וסטאטים גבוהים. וגם נגד כמה פוקימונים מסוימים עם סוג מסוים ורמה מסוימת, ומx-y גם התפתחות מגה, מתקפת זי וג'יגהמיקס. יכולות מסוימות ומתקפות מסוימות-בסופו של דבר, שיטת לחימה ספציפית נגד פוקימונ/ים ספציפי/ים

איוי

תוכלי לכתוב על פוקימונים אגדיים ו\או קרבות מכון? לא באותו טור כמובן.