טור שבועי: המדריך למאמן המתחיל חלק כ'

בשבוע שעבר דיברנו על יכולות של פוקימונים, ואם אתם זוכרים ציינתי שלא כל היכולות חיוביות. במשחק קיימות 5 יכולות שליליות שלא מעניקות לפוקימון שום יתרון ומטרתן לאזן פוקימונים חזקים במשחקים. השבוע אסביר על 5 היכולות האלה.

 

pokemon gengar nidorino battle 1207308 1280x0 1 e1600607035234

 

היכולת Truant היא המוכרת ביותר מבין ה-5. בעקרון, Truant גורמת לכך שהפוקימון יוכל לזוז רק פעם בשני תורות, במקום בכל תור. בגלל העובדה הזאת, מהלכים שלוקח להם תור להטען כמו Solar Beam לא יוכלו לפעול בכלל. היכולת הזאת קיימת עבור סלקינג והיא גם היכולת הנסתרת של דוראנט.

 

SLAKING

 

עוד יכולת יחסית מוכרת היא Slow Start, היכולת של רג'יגיגס. למעשה, היכולת של רג'יגיגס כפי שאנחנו מכירים אותו, מכיוון שבהתחלה בגרסה הסינית של המשחקים היתה לו יכולת אחרת. היכולת Slow Start נוצרה במטרה לאזן את הפוקימון, והיא "מעניקה" לו 5 תורות שבהם ההתקפה הפיזית והמהירות שלו יורדים משמעותית. הפוקימון לא יכול לגרום להרבה נזק בתורות האלו, אבל עם הפוקימונים הנכונים 5 תורות יספיקו כדי לעלף אותו.

 

season12 ep24 ss03

 

היכולת Klutz זמינה עבור מעט יותר פוקימונים, אבל היא נחשבת ליכולת המיוחדת של לופאני. היכולת מונעת מהפוקימון לקבל בונוס מהפריט שהוא מחזיק. כלומר, לא משנה איזה פריט הפוקימון יחזיק, הקרב יתנהל כאילו הפוקימון לא מחזיק פריט בכלל. יש מספר פריטים שיכולים לעקוף את היכולת כמו אבני מגה, אבל רוב הפריטים לא יוכלו לעבוד.

 

5ee7fe0b9c2ed9f61de1e3a51a89f23c

 

Defeatist היא היכולת המיוחדת של ארצ'ופס, הפוקימון המאובן של דור 5. היכולת מורידה משמעותית את ההתקפה וההתקפה המיוחדת של הפוקימון כשנשארו לו פחות מחצי מהחיים. במילים אחרות, אל תיתנו לארצ'ופס שלכם לאבד יותר מידי נקודות חיים. היכולת גורמת לכך שהפוקימון שימושי רק כאשר החיים שלו גבוהים, מה שמקצר משמעותית את הזמן בו הוא יכול לסייע לכם בקרב.

 

season14 ep36 ss04

 

היכולת האחרונה שאני רוצה לדבר עליה היא Stall. היכולת קיימת רק אצל סיבליי, ותוכלו להשיג אותו גם עם יכולות אחרות, כך שכנראה לא נתקלתם ב-Stall יותר מידי. היכולת מתעלמת לחלוטין מהמהירות של הפוקימון וגורמת לכך שהוא יזוז אחרון בכל תור. היכולת יכולה מאוד לפגוע בסיבליי, במיוחד מול פוקימונים שיש להם התקפה והגנה על חשבון מהירות- במקרה כזה הם יקבלו יתרון עצום.

שימו לב – אין באפשרותכם להגיב יותר מפעמיים לעדכון.

תמתינו בסבלנות עד שהתגובות שלכם יאושרו.

תכתבו הכל בתגובה אחת.

4 10 הצבעות
דירוג
הירשם
הודע לי
guest
שימו לב - אחרי שתגיבו תצטרכו להמתין עד שהתגובה שלכם תאושר.
4 תגובות
החדש ביותר
הישן ביותר הכי מדורג
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות
סתם מישהו

יש רק 5 יכולות כאלה?
ולמה מעתיקים ממני את השם?

Absol

בחלק של slow start כתוב "בגרסא הסינית של המשחק"… אני די בטוח שהכוונה היא לגרסה היפנית של המשחק? (פוקימון זו סדרת משחקים יפנית אז משחקי פוקימון יוצאים ראשונים ביפן, ולמיטב ידיעתי אין גרסא סינית למשחקים) סליחה, לא יכולתי להתאפק