טור שבועי: המדריך למאמן המתחיל חלק א'

שלום לכולם!

ברוכים הבאים לטור שלי – כאן אני אלמד אתכם כל מה שצריך לדעת על קרבות פוקימונים, במיוחד באונליין או באתרים כמו Showdown כשאתם משחקים מול אחרים. היום נדבר קצת על הבסיס ועל איך קרבות פוקימון עובדים. חשוב לי להדגיש שאין דרך בטוחה לנצח תמיד בקרב, ושאין דרך נכונה או לא נכונה להצליח, אני יכולה רק להראות את הדרכים שלי, לתת דוגמות, וללמד עקרונות שיכולים לעזור בבניית אסטרטגיה משלכם.

vRjEzzC

היום נדבר על הנתונים של הפוקימונים. לכל פוקימון יש 6 נתונים חשובים: חיים, התקפה, התקפה מיוחדת, הגנה, הגנה מיוחדת ומהירות. חיים הם למעשה מספר נקודות החיים שיש לפוקימון שלכם. הגנה והגנה מיוחדת קובעים כמה קשה להוריד חיים לפוקימון שלכם, התקפה והתקפה מיוחדת קובעים את הנזק שהפוקימון יעשה ליריבים ומהירות קובעת את סדר התנועה של הפוקימונים בסבב. 

Ash Gengar Shadow Ball

כידוע לכם במשחק פוקימונים כל פעם מתרחש סבב בו כל פוקימון יבצע פעולה בתורו- הפוקימון הכי מהיר יזוז ראשון, והפוקימון הכי איטי יזוז אחרון. סדר התנועה של הפוקימונים יכול להיות קריטי, במיוחד כשלשני הצדדים נשארים מעט חיים, אז המהירות יכולה להבדיל בין ניצחון להפסד מוחלט. על חיים אני לא חושבת שיש צורך לפרט, בנוגע להגנה והתקפה- אסביר עכשיו. לכל פוקימון יש שני סוגים של הגנה והתקפה- פיזית ומיוחדת. איך יודעים מתי כל אחת מהן בשימוש? לפי סוג המתקפה! למשל, המתקפה Shadow Ball היא מתקפה מיוחדת, ולכן הנזק שתעשה תלוי בהתקפה המיוחדת של התוקף, ובהגנה המיוחדת של הצד השני. שימו לב לנתונים של הפוקימון שלכם ולהבדל בין התקפה פיזית למיוחדת! רוב הפוקימונים יהיו יותר טובים בסוג התקפה אחד מאשר באחר, והמתקפות שהם לומדים צריכות להיות בהתאם. למשל, לפוקימון גאלייד יש בעיקר התקפה רגילה, ולכן אם נרצה להשתמש בו נצטרך ללמד אותו מתקפות פיזיות כמו Psycho Cut ולא מתקפות מיוחדות כמו למשל Air Slash.

6be42cb190c2232a40d194793ccc958453eac4b9 00

לכל פוקימון יש גם שני נתונים "חבויים"- התחמקות וריכוז. הנתונים האלה לרוב לא משתנים בין פוקימון לפוקימון, אבל כן מושפעים ממהלכים, פריטים ויכולות שונות באמצע ולכן בקרב יכולות להיות לפוקימון רמות ריכוז והתחמקות שונות. שני הנתונים משפיעים על הסיכוי של מתקפה לפגוע ביריב. כדי שמהלך שלנו יפגע ביריב אנחנו רוצים שלפוקימון שלנו יהיה ריכוז גבוה, ולפוקימון של היריב תהיה התחמקות נמוכה. כדי שמהלך של היריב יפספס אנחנו רוצים שלפוקימון שלנו תהיה התחמקות גבוהה ולפוקימון של היריב יהיה ריכוז נמוך. 

 

בשבוע הבא נדבר קצת על איך מאמנים פוקימון ובוחרים לו מהלכים מתאימים, שיאפשרו לו להגיע להישגים גבוהים בקרב, שיהיה לכולם שבוע טוב!

שימו לב – אין באפשרותכם להגיב יותר מפעמיים לעדכון.

תמתינו בסבלנות עד שהתגובות שלכם יאושרו.

תכתבו הכל בתגובה אחת.

4.3 6 הצבעות
דירוג
הירשם
הודע לי
guest
שימו לב - אחרי שתגיבו תצטרכו להמתין עד שהתגובה שלכם תאושר.
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות