סקר שבועי

מה אתם חושבים שיקרה בPM043?

צפו בתוצאות

Loading ... Loading ...

סקר חדש שיהיה קצת יותר מדויק מקודמו, שימו לב שכעת יש לכם אפשרות לבחור עד 2 תשובות.

לכידת פוקימון

עוד מראשית המשחקים, אבן היסוד של המשחקים, היא לכידת הפוקימון בשטח. כאשר פוגשים פוקימון בדשא, במערה, בדיג, בשייט, או בכל מקום אחר – לרוב ניתן ללכוד אותו, ובכך להפוך אותו לשלכם – וכך הוא יציית לפקודותיכם, ויסייע לכם במסע, בניצחון על מאמנים אחרים, ואפילו על מנת ללכוד עוד פוקימונים. פוקימון שאתה לוכד יכול להתחזק עם הניצחונות – לעומת פוקימונים בדשא שעוצמתם נשארת כמו שהיא ללא שינויים.

כיצד לוכדים פוקימון?

פוקימונים נתפסים באמצעות כדורים מיוחדים הנקראים "פוכדור" (באנגלית: Pokeball). הכדורים מאכסנים את הפוקימונים כאשר אינם בשימוש, ולמעשה, כל כדור הוא בעל יכולות שונות ללכידת פוקימונים. את הפוכדורים ניתן לקנות במכולות ברחבי המשחקים, או ע"י קבלתם ממקומות שונים כמו מציאת פוכדורים, או קבלה מאנשים עקב סיום מטלה כלשהי. ישנם פוכדורים מיוחדים הנועדים לתחרויות שונות ולמטרות שונות, כמו פוכדור מיוחד שבו אפשר ללכוד פוקימונים בספארי, פוכדור ללכידת חרקים בתחרות חרקים, ועוד.
 
Pokeballs
 
על מנת ללכוד את הפוקימונים יש ללחוץ בשעת הקרב על הכפתור "Bag" (תיק) ואז תגיעו לרשימה של כל החפצים בתיק שלכם. בחרו בפוכדור שאתם מעוניינים לזרוק על הפוקימון שמולו אתם מתמודדים, ואז לחצו על הכפתור "Use" (השתמש). לאחר מכן תראו אנימציה של הפוכדור שבחרתם נזרק על הפוקימון, ותראו את הפוכדור רוטט. במידה והפוקימון לא נתפס, תראו את הפוכדור נפתח והפוקימון יוצא ממנו. במידה והצלחתם, לאחר כמה רטיטות הפוכדור יפסיק לרטוט, ותישמע מנגינה שמחה שמסמלת כי הצלחתם ללכוד את הפוקימון.
חשוב: פוקימון שמאמן משתמש בו נגדכם אינו ניתן ללכידה, משום שהפוקימון כבר שייך לאותו מאמן. ניסיון לזרוק על הפוקימון פוקדור ייכשל תמיד.

דרכים להקלה על לכידת פוקימון?

דרך #1
הורדת כמות החיים של הפוקימון. ככל שיש לפוקימון היריב כמות חיים יותר קטנה, כך לכידתו תתבצע ביותר הצלחה. המהלך מסוג נורמל: False Swipe יכול לסייע לכם בלכידת הפוקימון משום שהוא תמיד מותיר את היריב עם מינימום של נקודת חיים אחת, ואף-פעם אינו הורג את הפוקימון היריב. שימוש במהלכים שיהיו מספיקים כדי להשאיר לפוקימון היריב כמות חיים צהובה עד אדומה תסייע במידה רבה ללכידה.

דרך #2
את הפוקימונים היריבים תמיד ניתן לשתק / להרדים / לשרוף / להקפיא / להרעיל, ובכך הפוקימון היריב נהיה קל יותר ללכידה. מהלכים מומלצים לתהליך יהיו: Sing / Spore / Thunder-Wave / Poisonpowder / Toxic / Sleep-Powder / Will-o-wisp / Dark Void אלו יעשו לפוקימון נזק עקיף שיחלישו אותו ויגרמו לו להיות קל יותר ללכידה. הרדמת הפוקימון ושיתוקו גם יסייעו לכך שהפוקימון היריב יוכל להישאר בקרב לאורך יותר זמן על מנת שיהיו לך יותר הזדמנויות ללכוד אותו. שימוש גם במהלך Disable יסייע לך לחסום ליריב את האפשרות להילחם חזרה.

דרך #3
לכידה "עקיפה" של הפוקימון; ישנם דרכים לבטל לפוקימון את אפשרות הבריחה מהקרב, ובכל להבטיח לכם כמות הרבה יותר גדולה של ניסיונות ללכוד את הפוקימון. שימוש במהלך Mean Look יבטל לפוקימון את אפשרות הבריחה מהקרב. בנוסף לכך, הפעלת יכולות שונות כגון Arena-Trap / Shadpw-Tag / Magnet Pull וכו' ייגרמו לפוקימון היריב בדומה ל-Mean Look להישאר בקרב עד שאחד מהדברים הבאים יקרה; הפוקימון היריב יתעלף / כל הפוקימונים שלך יתעלפו. / תלכוד אותו לבסוף בהצלחה. / אתה תחליט לברוח מהקרב. למעשה, על מנת ללכוד בהצלחה פוקימון, קיום שתי הדרכים הראשונות שהוזכרו תעזור במידה הכי רבה. בפוקימונים שבורחים מהקרב ללא הרף, או פוקימונים "מטיילים בעולם" (כגון סויקון, אנטיי, ראיקו, זאפדוס, מולטרס, ארטיקונו, וכו') מומלץ להשתמש נגדם בדרך השלישית (לכידה "עקיפה") על מנת שלא ייברחו כל הזמן. תמונה למצב אידיאלי ללכידת פוקימון:

captureep

כפי שניתן לראות בתמונה, הפוקימון בלספראוט הוא הפוקימון היריב שמצאתי בדשא. כפי שהחץ מצביע, כמות החיים של הפוקימון נמוכה מאוד (אדומה), ובריבוע הירוק כתוב הצירוף: Par. במידה ובריבוע הירוק מופיע אחד מהצירופים הבאים: Par / Brn / Slp / Frz / Psn אז זה סימן שהפוקימון נמצא במצב רע, ולכן הוא חלש יותר וקל יותר ללכוד אותו. בהצלחה בלכידת הפוקימון שלכם.

4.2 5 הצבעות
דירוג
הירשם
הודע לי
guest
11 תגובות
החדש ביותר
הישן ביותר הכי מדורג
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות
ta12321

איך בוחרים פוקימון התחלתי

aviv1321

איך נחלחמים אני חדש

nickimon1100

ארקאוס

nickimon1100
יוני

מאיפה אני משיג Mean Look בברקת ?

Gilad65536

מזובאט או מדסקול ( וההתפתחויות שלהם)