מגה מנקטריק – סיקור

סיקור שבועי #001 – מגה מנקטריק
https://cdn.bulbagarden.net/upload/thumb/b/bc/310Manectric-Mega.png/600px-310Manectric-Mega.png שם בעברית שם באנגלית סוג
מגה מנקטריק Mega Manectric
גובה משקל מס' בפוקידע
1.80 מטרים 44 קילוגרמים # 310

 

 

אז נתחיל בסוג שלו: סוג חשמל טהור

חוטף 200% מאדמה.

חוטף 50% נזק מתכת, מעופף וחשמל.

חוטף 100% נזק מכל שאר הסוגים.

 

אז למרות שהוא לא רגיש ל3 סוגים ורגיש רק לסוג אחד (שזה הגנה טובה), הסוג הזה הוא אדמה… ואחת המתקפות המשומשות ביותר היא מתקפת האדמה EQ (רעידת אדמה).

 

אבל, מנקטריק הוא לרוב פוקימון אופנסיבי, ולכן אכתוב גם על איזה סוגים הוא חזק מבחינה התקפית:

הוא עושה 200% נזק לפוקימוני מים ומעופף.

50% אחוז נזק לפוקימוני חשמל, עשב ודרקון.

ולא משפיע בכלל על פוקימוני אדמה.

 

עד עכשיו לא נשמע טוב? למרבה המזל, יש לו כמה מתקפות שנותנות לו יתרון על סוגים רבים (שעליהם אפרט בהמשך).

 

אז נעבור לסטאטים שלו:

חיים התקפה הגנה
70 75 80
התקפה מיוחדת הגנה מיוחדת מהירות
135 80 125

 

ניתן בקלות לראות שהתפקוד המרכזי של מגה מנקטריק הוא תוקף ספישל. עם מהירות של 125 הוא מסוגל לתקוף לפני הרבה מאוד פוקימונים ועם התקפה מיוחדת של 135 הוא מסוגל להרוג פוקימונים במכה. מה שכן, הסטאטים ההגנתיים שלו לא ממש טובים ולכן הוא יכול למות ממכה אחת של היריב. מגה מנקטריק מסתמך על המשפט "ההגנה הכי טובה היא התקפה".

 

יכולת

למגה מנקטריק יש את היכולת Intimidate. היכולת הזאת מורידה ליריב את ההתקפה הפיזית שלו בכל פעם שמגה מנקטריק יוצא לקרב, מה שנותן למגה מנקטריק יתרון על תוקפים פיזיים של היריב. יש לציין שלפני שמגה מנקטריק מתפתח למגה יש לו את הגישה ליכולת Lightning Rod.

היכולת לייטנינג רוד גורמת לכך שבכל פעם שיפגעו במנקטריק  במתקפת חשמל, ההתקפה המיוחדת של מנקטריק תעלה.

 

מתקפות מומלצות

שם עוצמה דיוק סוג
Volt Switch 75 100
הסבר
כל פעם שמגה מנקטריק משתמש במתקפה הזאת, הוא יוצא מהקרב ומוחלף בפוקימון אחר מהשישייה שלו. הדבר מאפשר לו לצאת בתחילת המשחק ובמידה ותרצה להחליף פוקימון ובאותו זמן לגרום נזק ליריב שלך- אתה יכול להשתמש במתקפה הזאת. גם כן, אפשר להשתמש במתקפה הזאת נגד תוקפים פיזיים ותור לאחר מכן שוב להחזיר את מגה מנקטריק לזירה, על מנת להחליש ליריב את ההתקפה שלו (עובד בעיקר כשליריב נשאר פוקימון אחד בלבד בצוות).  גם כן, זאת מתקפת STAB (same type attack bonus  שזה אומר שכל פוקימון עם סוג מסוים ויש לו מתקפה מאותו סוג, המתקפה תעשה 150% נזק. לדוגמא, מגה מנקטריק הוא סוג חשמל, אז כל מתקפה שלו מסוג חשמל תעשה 150% נזק) כך שזה יוריד לא מעט נזק ליריב.

 

שם עוצמה דיוק סוג
Thunderbolt 90 100
הסבר
עוד מתקפת STAB, אבל הפעם מאוד חזקה. היא מסוגלת להשמיד במכה הרבה מאוד סוגי מים וסוגי מעופף ובגלל שלמגה מנקטריק יש סטאט התקפה מיוחדת מאוד גבוהה אז המתקפה תעשה גם הרבה נזק על סוגים אחרים שחשמל עושה עליהם 100% נזק.

 

שם עוצמה דיוק סוג
Hidden Power Ice 60 100
הסבר
מתקפה מסוג קרח שעושה הרבה נזק על פוקימונים מסוגי אדמה, שחזקים על מגה מנקטריק. כמו כן המתקפה מאוד קטלנית נגד סוגי אדמה+מעופף שמשתמשים בEQ (לדוגמא לנדורוס וגלייסקור).

 

שם עוצמה דיוק סוג
Flamethrower 90 100
הסבר
מתקפת אש שיעילה נגד סוגי מתכת, עשב וחרק. המתקפה יעילה יותר נגד פוקימונים שחולקים 2 מהסוגיים האלו (לדוגמא סיזור (מתכת וחרק) ופרט'הורן (מתכת ועשב)).

 

שם עוצמה דיוק סוג
Overheat 130 90
הסבר
ניתן להחליף בפליימדרואר. המתקפה הזאת יותר חזקה מפליימדרואר אבל יש לה סיכוי לפספס והיא מורידה את ההתקפה המיוחדת של מגה מנקטריק בהרבה בכל שימוש.

 

בכללי אלו הם המתקפות הסטנדרטיות של מגה מנקטריק שרואים כמעט בכל סט של מגה מנקטריק כי הם השימושיות ביותר. אמנם אין לו הרבה מתקפות שניתן להשתמש בהם אבל כל המתקפות שהמלצתי פה מאוד חזקות ומסוגלות לנצח פוקימונים חזקים מאוד.

 

הנה דוגמא לסט של מגה מנקטריק:

M.Manectric4life (Manectric-Mega) @ Manectite 

Ability: Lightning Rod 

EVs: 4 HP / 252 SpA / 252 Spe 

Timid Nature 

IVs: 0 Atk / 30 Def 

Volt Switch 

Thunderbolt 

Flamethrower 

Hidden Power [Ice]

 

לסיכום, מגה מנקטריק הוא פוקימון מאוד טוב שתוקף לפני שהוא מותקף והוא מסוגל לנצח פוקימונים רבים.