סקר שבועי

מה אתם חושבים שיקרה בספיישל דיאלגה ופאלקיה?

צפה בתוצאות

מדריך חפצים: כדורים

Blue Orb
שם בעברית שם באנגלית שם ביפנית
כדור כחול Blue Orb Indigo Orb
הסבר כללי
הכדור הכחול הוא חפץ מפתח שהוצג לראשונה בדור 3. הוא חפץ אגדי שמשוייך עם הפוקימון האגדי קיוגר.
מהמשחקים אומגה רובי ואלפא ספיר, החפץ הפך להיות חפץ מוחזק אשר גורם לקיוגר לעבור 'היפוך פרימיטיבי' ולהפוך להיות פריימאל קיוגר/קיוגר פרימיטיבי כשהוא נכנס לקרב.
אנימה
הכדור הכחול הוזכר לראשונה ב-AG027. בפרק טאבית'ה חשף כי האורב נמצא ברשותו.

הכדור הכחול נראה לראשונה ב-AG097. בפרק רואים שהאורב נמצא אצל מקסי, בכדי שיוכל לקחת שליטה על גראודון.

בזמן ששלי שיחררה את קיוגר מהשבי של צוות מאגמה, מקסי איבד את הכדור הכחול כשפיקאצ'ו הצליח לקחת את הכדור במהלך כל המהומה מהשולחן של מקסי. לאחר מכן, באופן מפתיע, הכדור התמזג עם פיקאצ'ו, השתלט עליו ונתן לו תוספת כוח מאסיבית, אבל גם גרם לו להשתוללויות פתאומיות.

ב-AG098, נחשף כי גראודון גרם בכוונה לכדור הכחול להתמזג עם פיקאצ'ו בכדי שיוכל לקבל את עזרתו בלהשתחרר מהצוללת של צוות אקווה. אחרי שגראודון השתחרר, הוא החל להילחם מול קיוגר.
נחשף כי 2 הכדורים יכולים להיספג לגוף של בן אדם או פוקימון שנוגע בהם ולהשתלט עליו. זה יכול לקרות באופן מיידי, כמו במקרה של פיקאצ'ו, או עם הזמן, כמו במקרה של של ארצ'י. לבן אדם או לפוקימון שהשתלט עליו אחד מהכדורים יהיה את הסימונים המיוחדים האדומים או הכחולים של הפוקימון האגדי המתאים על גופו. כש'הכדור האדום' השתלט על ארצ'י, הוא עדיין יכל לשלוט על קיוגר, אבל פיקאצ'ו החל להשתולל בפראיות כשהכדור הכחול השתלט עליו.
ברגע שקיוגר הובס ע"י גראודון [פגע בו באמצעות 'קרן סולארית'], הכדור הכחול עקר את עצמו מהגוף של פיקאצ'ו. זמן קצר לאחר מכן 2 הכדורים עלו לכיוון השמיים ותוך זמן קצר התפוררו.

Red Orb
שם בעברית שם באנגלית שם ביפנית
כדור אדום Red Orb Crimson Orb
הסבר כללי
הכדור האדום הוא חפץ מפתח שהוצג לראשונה בדור 3. הוא חפץ אגדי שמשוייך עם הפוקימון האגדי גראודון.
מהמשחקים אומגה רובי ואלפא ספיר, החפץ הפך להיות חפץ מוחזק אשר גורם לגראודון לעבור 'היפוך פרימיטיבי' ולהפוך להיות פריימאל גראודון/גראודון פרימיטיבי כשהוא נכנס לקרב.
אנימה
הכדור האדום הוזכר לראשונה בפרק AG027. בפרק שלי חשפה כי הכדור נמצא ברשותה.
הכדור האדום נראה לראשונה ב-AG097. בפרק רואים שהכדור נמצא אצל ארצ'י, כשהוא משתמש בו כשהוא שולט על קיוגר אחרי ששלי שיחררה את קיוגר מהשבי של צוות מאגמה.
ב-AG098, ההשפעה של הכדור האדום גרמה לארצ'י לשלוח את קיוגר להשתולל, כשהוא אפילו מאיים להטביע את חברי הצוות שלו. ההשפעה של הכדור הלכה וגדלה עד שלבסוף הכדור נספג אל תוך גופו של ארצ'י.
נחשף כי 2 הכדורים יכולים להיספג לגוף של בן אדם או פוקימון שנוגע בהם ולהשתלט עליו. זה יכול לקרות באופן מיידי, כמו במקרה של פיקאצ'ו, או עם הזמן, כמו במקרה של של ארצ'י. לבן אדם או לפוקימון שהשתלט עליו אחד מהכדורים יהיה את הסימונים המיוחדים האדומים או הכחולים של הפוקימון האגדי המתאים על גופו. כשהכדור האדום השתלט על ארצ'י, הוא עדיין יכל לשלוט על קיוגר, אבל פיקאצ'ו החל להשתולל בפראיות כש'הכדור הכחול' השתלט עליו.
אחרי שגראודון הצליח להביס את קיוגר, הכדור האדום עקר את עצמו מהגוף של ארצ'י והוא איבד את ההכרה לזמן קצר. כשארצ'י התעורר, הוא לא זכר שום דבר ממה שקרה כשהכדור האדום השתלט עליו. זמן קצר לאחר מכן 2 הכדורים עלו לכיוון השמיים ותוך זמן קצר התפוררו.

Adamant Orb
שם בעברית שם באנגלית שם ביפנית
כדור קשה Adamant Orb Diamond Orb
הסבר כללי
הכדור הקשה הוא חפץ מוחזק שהוצג לראשונה בדור 4. הוא חפץ אגדי שמשוייך עם הפוקימון האגדי דיאלגה. כשהוא מוחזק ע"י דיאלגה הוא מגביר את הכוח של המתקפות שלו מסוג דרקון ופלדה.
אנימה
הכדור הקשה הופיע לראשונה ב-DP036, בו נשלחו צוות רוקט ע"י צוות גלקטיק, לגנוב אותו מהמוזיאון ההיסטורי אטרנה. צוות רוקט הצליחו לגנוב אותו, כשהם מפילים את האשמה על נאנדו על הדרך, אבל לבסוף לא הצליחו לברוח עם הכדור.
הכדור הקשה הופיע שוב ב-DP096, בו צוות גלקטיק תקפו מטוס משטרה אשר העביר את הכדור מהעיר אטרנה לעיירה סלסטיק וגנבו אותו.
בפרק לאחר מכן, DP097, אחרי ששני הכדורים נגנבו ע"י צוות גלקטיק, הם נראו מחוברים אל סוג של מכונה במפקדה הראשית של צוות גלקטיק.
בפרקים האלו, סיירוס, מנהיג צוות גלקטיק, הסביר שהוא מאמין שהכדור הקשה הוא דיאלגה וש'הכדור המבריק' הוא פאלקיה.
2 הכדורים הופיעו לאחר מכן לזמן קצר בסוף DP150, כשצוות גלקטיק נצפו לוקחים אותם אל 'עמוד החנית', יחד עם 'השרשראות האדומות'.
הכדורים הופיעו שוב ב-DP152, כשסיירוס שם אותם ואת 'שומרי האגם' במקום מסביב להריסות של 'עמוד החנית'. תהליך זה איפשר לסיירוס לזמן את דיאלגה ופאלקיה, כשהם נתונים לשליטתו ע"י 'השרשראות האדומות'. אחרי שנסיונו של סיירוס ליצור עולם חדש נכשל וצוות גלקטיק הובסו, גארי איבטח את הכדורים והחליט להחזיר אותם אל פרופ' קארולינה ואל המרכז המחקר ההיסטורי של העיירה סלסטיק.

Lustrous Orb
שם בעברית שם באנגלית שם ביפנית
כדור מבריק Lustrous Orb White Orb
הסבר כללי
הכדור המבריק הוא חפץ מוחזק שהוצג לראשונה בדור 4. הוא חפץ אגדי שמשוייך עם הפוקימון האגדי פאלקיה. כשהוא מוחזק ע"י פאלקיה הוא מגביר את הכוח של המתקפות שלו מסוג דרקון ומים.
אנימה
ב-DP040, תוכנית הטלויזיה 'סינו עכשיו' דיווחו שהכדור המבריק, חפץ אשר משוייך אל הפוקימון האגדי פאלקיה, התגלה ע"י ארכיאולוגים בהריסות סלסטיק, שנמצאות ליד מרכז המחקר ההיסטורי של העיירה סלסטיק.
ב-DP096, פרופ' קארולינה ממכון המחקר ההיסטורי של העיירה סלסטיק חקרה את הכדור המבריק, וביקשה שיביאו לשם גם את 'הכדור הקשה' בכדי שתוכל ללמוד גם עליו. כשהתקבלו החדשות ש'הכדור הקשה' נגנב ע"י צוות גלקטיק, הכדור המבריק אובטח ע"י הגנת משטרה הדוקה בהנהגת השוטרת ג'ני וקציניה.
מאוחר יותר, פרופ' קארולינה הראתה לאש והחבורה, סינת'יה וסיירוס [שנחשב בזמנו כאיש עסקים מפורסם] את המיקום הרחוק והמוחבא של הכדור בכדי לחקור יותר. אחרי שמארס גרמה למספר פיצוצים מחוץ לבניין, הדלת של החדר שבו נמצא הכדור המבריק נכשלה להינעל. כשהקבוצה ניסתה להעביר את הכדור למיקום אחר, צוות גלקטיק התפרצו פנימה והחלו להילחם בחבורה ובסינת'יה.
ב-DP097, צוות רוקט הצליחו לגנוב את הכדור כשהם מחופשים לקציני משטרה.
אש, חבריו וצוות גלקטיק ניסו להחזיר את הכדור חזרה ועקבו אחר צוות רוקט אל הריסות סלסטיק. כשהם נדחקו לפינה, צוות רוקט איימו עליהם שהם ייתנו לקארניווין של ג'יימס לבלוע את הכדור. הפורוגלי של מארס קפץ לפתע על הראש של קארניווין ותפס את הכדור, מה שנתן לצוות גלקטיק להתחמק איתו. לאחר מכן, הכדור המבריק ו'הכדור הקשה' נראו מחוברים אל סוג של מכונה במפקדה הראשית של צוות גלקטיק.
ב-DP098, הופיעה תמונה של הכדור במאמר בעיתון 'כוכב סינו' בזמן שברוק קרא אותו.
בפרקים האלו, סיירוס, מנהיג צוות גלאקטיק, הסביר שהוא מאמין ש'הכדור הקשה' הוא דיאלגה ושהכדור המבריק הוא פאלקיה.
2 הכדורים הופיעו לאחר מכן לזמן קצר בסוף DP150, כשצוות גלקטיק נצפו לוקחים אותם אל 'עמוד החנית', יחד עם 'השרשראות האדומות'.
הכדורים הופיעו שוב ב-DP152, כשסיירוס שם אותם ואת 'שומרי האגם' במקום מסביב להריסות של 'עמוד החנית'. תהליך זה איפשר לסיירוס לזמן את דיאלגה ופאלקיה, כשהם נתונים לשליטתו ע"י 'השרשראות האדומות'. אחרי שנסיונו של סיירוס ליצור עולם חדש נכשל וצוות גלקטיק הובסו, גארי איבטח את הכדורים והחליט להחזיר אותם אל פרופ' קארולינה ואל המרכז המחקר ההיסטורי של העיירה סלסטיק.
0 0 הצבעות
דירוג
הירשם
הודע לי
guest

שימו לב - אחרי שתגיבו תצטרכו להמתין עד שהתגובה שלכם תאושר.

1 תגובה
החדש ביותר
הישן ביותר הכי מדורג
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות
צבי
צבי (@z-v-i)
1 בנובמבר 2021 20:45

אוו מדהים סוף סןף סיכומים על הפרטים המדהימים האלו