סקר שבועי

מה אתם חושבים שיקרה בספיישל דיאלגה ופאלקיה?

צפה בתוצאות

מדריך חפצים: כדור GS

GS Ball
שם בעברית שם באנגלית שם ביפנית
כדור GS GS Ball GS Ball
הסבר כללי
כדור ה-GS הוא פוכדור מיוחד ומסתורי.
כדור ה-GS הוא חפץ מפתח שהוצג לראשונה בדור 2. הוא חפץ אגדי שמשוייך עם הפוקימון האגדי סלבי.
העיצוב שלו נראה כאזכור למשחקים 'פוקימון זהב' ו'פוקימון כסף', המשחקים הראשונים המרכזיים של דור 2, בגלל שעל הכדור חרוטות האותיות GS [ג'י= גולד-זהב, אס= סילבר-כסף] והוא בצבע זהב-כסף.
אנימה
פרופ' אייבי הייתה הדמות הראשונה שהכדור היה ברשותה. היא ביקשה עזרה מפרופ' אוק בכדי ללמוד את הכדור, אבל לא הצליחה לגלות כיצד לפתוח אותו. פרופ' אייבי ניסתה לפתוח אותו עם מסור, פטיש, מוט ברזל, מקדח ואפילו גם לייזר, כל זה ללא הצלחה.
בנקודה כלשהי, אש ניסה פשוט לקרוא לפוקימון שנמצא בפנים החוצה מהפוכדור, אבל זה לא עבד. לא ניתן היה להעביר את הפוכדור דרך המחשבים שנמצאים במרכזי פוקימונים.
ב-EP083, פרופ' אוק הטיל על אש את המשימה להחזיר את כדור ה-GS מהמעבדה של פרופ' אייבי, שנמצאת באי ולנסיה באיי תפוז, כדי שיביא אותו חזרה אליו [אל פרופ' אוק] בכדי שיוכל ללמוד אותו.
אש השיג את הכדור 2 פרקים לאחר מכן, ב-EP085, ועדכן את פרופ' אוק במצבו.
אש השהה את המשימה להחזרת הכדור למעבדה של פרופ' אוק בפרק לאחר מכן, EP086, בכדי שיוכל להתחרות בליגת תפוז, באישורו של פרופ' אוק.
ב-EP087, מיסטי נזפה בפסיידאק שלה בגלל שהוא הקפיץ את הכדור על ראשו.
ב-EP100, אש השווה את הכדור לפוכדור רגיל בזמן שכל שאר החבורה ישנו.
לאחר אזכור קצר ע"י מיסטי ב-EP116, אש לבסוף מסר לפרופ' אוק את כדור ה-GS לאחר שחזר לעיר פאלט ב-EP117. פרופ' אוק הניח אותו בצד בכדי שיוכל לבדוק אותו מאוחר יותר.
לאחר מכן כדור ה-GS נבלע ע"י מכונת הסופר שאיבה של צוות רוקט, אך הוחזר יחד עם שאר הפוכדורים כשהבלון של צוות רוקט נקרע.
ב-EP118, המחקר של פרופ' אוק עלח הכדור התגלה כקשה ביותר, כשטרייסי אפילו הודה שהם לא מצאון שום מידע חדש. פרופ' אוק נתן אותו בחזרה לאש וביקש ממנו להעביר את כדור ה-GS לקורט, חוקר ויצרן פוכדורים מהעיירה אזליה שבמחוז ג'וטו.
ב-EP129, אש הוציא את הכדור בכדי להבריק אותו ואז הוא נגנב ע"י קווגסייר. אש, מיסטי וברוק רדפו אחרי הקווגסייר והשיגו את הכדור חזרה לקראת סוף הפרק.
ב-EP144, השלישייה הגיעה לעיירה אזליה ומיסטי הזכירה לאש לגביי המשימה שלו. ב-EP145, אש מוסר את הכדור לקורט. ב-EP147, אש מעדכן את פרופ' אוק שמסר את הכדור בהצלחה.
ההופעה האחרונה של הכדור הייתה בפלאשבק ב-EP152.
דברים נוספים
בראיון רשמי עם מאסאמיטסו הידאקה [הבמאי של הסדרה אז] ב-2008 ע"י האתר פוקביץ' [אתר מעריצים], הוא הסביר שכדור ה-GS היה אמור לכלול בתוכו סלבי שהיה צריך להיות דמות ראשית בארק מרכזי וגדול בסאגת ג'וטו.
עם זאת, הוחלט כי סלבי יהיה הדמות הראשית והכוכב של הסרט הרביעי של פוקימון, מה שגרם לסיפור הארק שהיה מתוכנן לסלבי למיותר וכתוצאה מזה להיזרק לערימת "הארקים שתוכננו ובוטלו".
הוא אישר שסלבי היה קשור לכדור ה-GS באופן ישיר לפני שהעבירו אותו לסרט הרביעי.
הכדור הושאר אצל קורט בתקווה שהצופים ישכחו ממנו לבסוף.
5 2 הצבעות
דירוג
הירשם
הודע לי
guest

שימו לב - אחרי שתגיבו תצטרכו להמתין עד שהתגובה שלכם תאושר.

8 תגובות
החדש ביותר
הישן ביותר הכי מדורג
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות
Ash-Greninja
Ash-Greninja
2 בנובמבר 2021 09:39

ממש מושקע,כל הכבוד

רועי
רועי (@megaluffy)
1 בנובמבר 2021 20:34

ידעתי את זה אבל חבל שהעבירו את סלבי לסרט
לדעתי היו יכולים לעשות עלילה הרבה יותר טובה בארק של כמה פרקים מאשר סרט של שעה וחצי

Ash
בעלי האתר
Ash (@ash)
1 בנובמבר 2021 20:42
תגובה ל  רועי

מסכים איתך, זה בהחלט היה יכול להיות טוב יותר אם זה היה בסדרה, בהתחשב בזה שסלבי אכן גם הופיע בסדרה בשלבים מאוחרים יותר בצורה בולטת.

אבל מה לעשות, סרט נותן להם יותר כסף, ולכן הם החליטו ככה.. בסוף זה היה השיקול.

רועי
רועי (@megaluffy)
2 בנובמבר 2021 00:31
תגובה ל  Ash

מה שכן אני יכול להגיד על האנימה, הם בהחלט ידעו בהתחלה לעשות בילד אפ למה שקרה באותו סאגה. נגיד כשהיה את כל העניין עם חזית הקרב זה נבנה לאט – אש פוגש מישהו ברחוב באמצע שמתמודד להיות לבד בלי חברים ורק עם פיקאצ'ו – נלחם נגד צוות רוקט ומבין שחבריו איתו "בלב" – פוגש מישהו ברחוב שמספר לו על חזית הקרב – פוגש אחת מהאליט-פור ונלחם נגדה – פוגש את הפרופסור – ש"בזכותו" פוגש את מיי – מיי מתחילה להסתובב עם אש ואח שלה החכם עוזר לאש להגיע למיקום של חזית הקרב הראשון, וכך מתחיל העלילה של "חזית הקרב" מרגיש… קרא עוד »

נערך לאחרונה 28 ימים על ידי luffy
Ash
בעלי האתר
Ash (@ash)
2 בנובמבר 2021 00:49
תגובה ל  רועי

אני יכול להבין את מה שאתה אומר, אבל אתה עלית על דפוס שהוא הדפוס בסדרה חח, ככה הם בנו את זה יחסית מההתחלה, בוא נאמר עם מפגש קטן עם מיסטי שבאמת לקח שנים לתקן אופניים….

הסדרה בכל זאת מתקדמת, זה נכון שאש לא גדל אבל כן מתייחסים לאירועים בעבר, יותר בסאגה הזאת אבל גם קודם, זה משהו שאמנם מתאפס כל סאגה אבל אפשר לומר שעדיין מתייחסים למה שהיה ומראים פוקימונים של אש מהעבר וגם דמויות מהעבר.

רועי
רועי (@megaluffy)
2 בנובמבר 2021 01:58
תגובה ל  Ash

"עלית על דפוס שהוא הדפוס בסדרה"

זה העניין שזה כבר פחות ופחות כבר לא, במיוחד לא בשלושת הסאגות האחרונות (XY, שמש וירח ומסעות)

נערך לאחרונה 28 ימים על ידי luffy
Ash
בעלי האתר
Ash (@ash)
2 בנובמבר 2021 02:08
תגובה ל  רועי

אני לא אתייחס לXY אבל אם נתייחס לשמש וירח ומסעות- זה שונה לגמרי מכל מה שהיה לפני, במקום ללכת ברחבי המחוז כשאין "בית" לאש ולחבריו – זה כבר לא אותה סיטואציה.

אז כן- הם עשו שינוי, אין פה שאלה, הסאגה הזאת לדעתי יותר טובה כי היא ממוקדת יותר, אז נכון שלא רק באש אלא בגו אבל זה היה ברור ברגע שהכריזו שהוא דמות ראשית ביחד איתו.

אגב ההמשך פה הוא מעניין, אם יהיה כזה.. לא בטוח בכלל.

רועי
רועי (@megaluffy)
2 בנובמבר 2021 09:20
תגובה ל  Ash

אני אוהב את הסאגה הנוכחית של "מסעות" אני נורא אוהב את גו אני נורא אוהב שקורה עכשיו דברים שחיכינו להם יותר מ20 שנה. אבל.. משהו חסר לי, הקרבות מרגישים חסרי טעם כזה, נגיד אני אתייחס לשמש וירח שראיתי את זה גם ביפנית אז כשאש הפסיד אשכרה היה לי אכפת, הייתי כאילו מרותק לקרב אבל איכשהו במסעות זה נעלם וחוץ מקרב אחד שלו נגד בי וקרב אחד נגד הזאת עם המגה לוקאריו אף קרב לא עניין אותי. יותר מזה אני מעדיף את גו מאשר את אש כדמות ראשית! זה בחיים לא קרה לי באף סדרה שאני רוצה שיחליפו דמות ראשית. אני… קרא עוד »

נערך לאחרונה 27 ימים על ידי luffy