סקר שבועי

מה אתם חושבים שיקרה בספיישל דיאלגה ופאלקיה?

צפה בתוצאות

מדריך חפצים: פוכדורים

פוכדורים
מידע כללי
ה-Poke Ball הרגיל הוא הנפוץ ביותר מבין כל הפוכדורים, כאשר הפוכדורים האחרים מופיעים מעט מאוד פעמים אם בכלל.
הרוב המכריע של הפוקימונים מוצגים כמאוחסנים ב-Poke Ball, עד כדי כך שאפשר לראות אוספים גדולים של פוקימונים ללא כל הבדל ביניהם.
אפילו לפיקאצ'ו של אש, הפוקימון הבולט ביותר שמבלה כל הזמן בחוץ עם אש, יש Poke Ball רגיל השונה מאחרים רק על ידי סמל הברק הקטן והצהוב עליו, כפי שניתן לראות ב-EP001.
למרות כל זה, סוגים השונים של פוכדורים אכן נראו, בדרך כלל כדי להמחיש תכונה מיוחדת לגבי הפוכדור הספציפי.
היעדר הסוגים השונים לאמפתיע, בשל העובדה שכאשר הסדרה נוצרה לראשונה, המשחקים עצמם אפילו לא עקבו אחר הפוכדורים, ולכן זה לא השפיע על שליחת הפוקימון החוצה.
זה נהיה יותר נפוץ בסאגת שמש וירח, כאשר מאמני NPC בדור השביעי קיבלו פוכדורים בסוגים שונים.
הופעות באנימה
הפעם הראשונה בה נראה Poke Ball שונה הייתה ב-EP035, שם אש קיבל 30 Safari Balls כדי שיוכל להתחרות בספארי. עם 30 הפוכודרים האלה, ניסה אש לתפוס פוקימונים נדירים שונים; אולם הוא הצליח ללכוד רק עדר שלם של טורוסים. הם הופיעו ב-Safari Balls ב-EP065; אך בעתיד, בכל פעם שאש השתמש באחד הטורסים שלו בקרב, הוא נשלח מPoke Ball רגיל.
Poke Ball success
כדור ה-GS היה השני מבין הפוכדורים המשתנים שהופיע, הפעם עם מטרה מיוחדת. הפוכדור המסתורי הזה לא הצליח להיפתח ע"י פרופסור אייבי, ובעצם שימש כסיבה העיקרית למסעותיו של אש לאיי תפוז (לאסוף אותו) ולג'וטו (למסור אותו לקורט), כך שניתן יהיה לגלות את מה שהיה בתוכו.
לחצו כאן להרחבה על כדור ה-GS
כל שלושת הדמויות הראשיות קיבלו Fast Ball כל אחד ב-EP143, כאשר ברוק השתמש בשלו כדי לתפוס את פיינקו זמן קצר לאחר שקיבל אותו.
ב-EP144, ברוק קיבל Heavy Ball, ואילו אש ומיסטי קיבלו Lure Ball כל אחד. בעוד שה-Heavy Ball של ברוק וה-Lure Ball של אש ומיסטי נשארו ללא שימוש זמן רב, בסוף אש ומיסטי כן השתמשו ב-Lure Balls שלהם ללכידת טוטודייל וקורסולה, בהתאמה.
Heavy Ball נוסף הופיע ב-AG065, שם שימש ללכידת גולפין ענק, אם כי זה לא היה זה של ברוק.
ב-EP183 הוצגו אחיות הקימונו (למעט סאקורה) כשהן שומרות את הפוקימונים שלהן בתוך פוכדורי אפריקורן, כשהפוכדור של ג'ולטיאון של סאטסוקי הוא Moon Ball, הפוכדור של ופוריאון של סומומו הוא Lure Ball, והפוכדור של אמבריאון של טמאו הוא Fast Ball. בעוד הפוכדור של פלריאון של קומה לא הוצג, דפוס הקימונו שלה מצביע על כך שהוא Love Ball.
Ash Poke Ball
ה-Master Ball עצמו הופיע רק פעם אחת כפוכדור בפועל, ב-AG075, שם שימש את סאליבן בניסיון אחרון לתפוס וויסקאש פראי בשם "נירו".
למרות העובדה שאי אפשר להימלט מ-Master Ball, הוויסקאש בלע את ה-Master Ball ובכך מנע לכידה ונעלם בחזרה למים.
אמנם לא מדובר בפוכדור עצמו, אבל מיסטי מחזיקה בכדור חוף המעוצב כמו ה-Master Ball, שניתן לראות אותו ב-EP018 ו-EP167.
הופעת הבכורה של רוב הפוכדורים המיוחדים, מהדור השלישי והרביעי, הגיעה באחד הסיומות של הפרקים, שהכיל את ההופעה הראשונה של ה-Great Ball ו-Ultra Ball,
כמו גם את הופעתם הראשונה של ה-Premier, Heal, Net, Dusk, Nest, Quick, Timer, ו-Dive Balls.
המראה הנכון הראשון של ה-Great, Ultra, Net, Nest, Dusk, Dive, Repeat, Premier, ו-Heal Balls היה ב-XY079, שם נראו פוכדורים אלה מיוצרים במפעל הפוכדורים, בנוסף לפוכדורים רגילים, Luxury Balls, ו-Safari Balls, למרות שהאחרונים לא הוצגו.
למרות שג'יימס אכן הזכיר Quick Ball בגרסה היפנית, הוא מעולם לא הוצג. צוות רוקט ניסה לגנוב רבים מהפוכדורים האלו, אך הם נכשלו בזכות אש וחבריו.
Dawn Poke Ball
זה נחשף ב-SM004 שג'יימס אוסף פוכדורים. כאשר ניסיונותיה של ג'סי לתפוס מימיקיו עם פוכדורים רגילים נכשלו, היא תפסה את ה-Luxury Ball של ג'יימס והשתמשה בו במקום, ותפסה את מימיקיו, למורת רוחו של ג'יימס. שאר האוסף של ג'יימס הופיע ב-SM062, שם נחשף כי הוא מכיל גם Great, Ultra, Premier, Dusk, Heal, ו-Quick Ball, המסמן את ההופעה הראשונה של ה-Quick Ball. האוסף הופיע מחדש ב-PM026, שם הוא כלל כעת Premier, Dive, Nest, Quick, Heal, ו-Dusk Ball.
גלאדיון שומר את כל הפוקימונים המוכרים שלו בפוכדורים מיוחדים. הלאיקאנרוק שלו נשמר ב-Ultra Ball (כפי שנראה לראשונה ב-SM027), הסילבאלי שלו נשמר ב-Premier Ball (כפי שנראה לראשונה ב-SM037), האמבריאון שלו נשמר ב-Heal Ball (כפי שנראה לראשונה ב-SM053), וזורוארק נשמר ב-Dusk Ball (כפי שנראה לראשונה בסצנה של ה-Poke Problem ב-SM127).
James Poke Ball collection
Beast Balls הופיעו לראשונה ב-SM061, שבו סיפקה קרן אתר חלק מהם לאש וחבריו לכיתה כדי שישתמשו בהם במהלך משימותיהם כשומרי אולטרה. מאז הופיעו Beast Balls במספר פרקים.
לרוב הם משמשים רק להחזיק זמנית בחיות אולטרה עד שהם משוחררים בחזרה למרחב האולטרה. הפוקימון היחיד שנשמרה ב-Beast Ball במשך יותר מפרק אחד היה נאגאניידל של אש.
In PM045, Leon used an Ultra Ball in an attempt to catch Eternatus, only for Eternatus to break out.
אחר
הרבה פוכדורים אחרים הוצגו; עם זאת, רובם היו בעלי שינויים קוסמטיים בלבד, כגון פוכדורים עם ציפוי זהב, פוכדור יהלום ופוכדורים עם מדבקות או עיצובים מיוחדים עליהם, בדרך כלל לציון ארגון.
כמו כן ניתן להשתמש בקפסולות ובחותמות להתאמה אישית של מראה פוכדור, כשהן מוסיפות אפקטים מיוחדים כאשר הפוקימון נשלח החוצה.
הם משמשים בעיקר את הרכזים במהלך תחרויות הפוקימונים כדי ליצור כניסה ראוותנית ולהבטיח שהפוקימונים יעשו רושם טוב ממש מהפוכדור.
ב-EP013, הוכח כי אם מאמן תופס פוקימון בעוד שיש לו כבר שישה ביד, הוא נשלח אוטומטית לפרופסור האזורי.
אבל BW018 מראה הבדל משמעותי במה שקורה לאחר פוקימון שנלכד. במקום להישלח אוטומטית לפרופסור האזורי, כדור הפוכדור נחתם והכפתור הופך לאדום.
הפוקימון נשאר לא פעיל עד שיש שינוי בשישיה של המאמן.
5 1 הצבעה
דירוג
הירשם
הודע לי
guest

שימו לב - אחרי שתגיבו תצטרכו להמתין עד שהתגובה שלכם תאושר.

2 תגובות
החדש ביותר
הישן ביותר הכי מדורג
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות
Ash-Greninja
Ash-Greninja
2 בנובמבר 2021 09:20

ממש מושקע,בעיקר הדף של ה-GS,אהבתי

Hilel
Hilel
1 בנובמבר 2021 20:32

וואו ממש מושקע כל הדף הארוך הזה (לא בקטע רע) מורכב מעל היסטורית הפוקדורים (הדבר הכי בולט בפוקימון)