סקר שבועי

מה אתם חושבים שיקרה בספיישל דיאלגה ופאלקיה?

צפה בתוצאות

מדריך חפצים: פירות

פירות יער / Berries
Berries

בעוד שכמה פירות רגילים מהעולם האמיתי ממשיכים להופיע, פירות יער הופיעו גם הם לעתים קרובות, מה שמרמז שהגרגרים אינם הפרי היחיד בעולם הפוקימונים. יש גם גרגרי יער בלעדיים לסדרה, כגון ה-Pinkan Berry, שיכולים לשנות את צבעו של פוקימון לצבע ורוד לחלוטין כאשר הוא נצרך באופן קבוע, ו-Rinka Berry, שנאמר שהוא יכול לנקות ולסדר את קולו של הצרכן.

בנוסף, הוכח שחלק מהגרגרים גדלים על גופו של פוקימון.ב-DP121, סנובר פראי העניק לאש, דון, ברוק ולפוקימונים שלהם כמה מהגרגרים שצמחו סביב בטנו. באותו פרק, הוכח שגרוטל של אש יכול לגדל פירות יער על העצים שעל גבו. לשני הגרגרים הללו אין השפעות מוזרות כאשר הם נצטרכות על ידי בני אדם או פוקימונים.

פירות יער משמשים בדרך כלל להכנת פינוקים לפוקימונים כמו פוקיבלוקים, פופינים ו-Poke Puffs, אך הם משמשים גם לייצור מזון הנצרך על ידי בני אדם. למשל, ב-DP024 פגשו אש וחבריו גברת זקנה בשם אביגיל שמשתמשת בפירות היער להכנת עוגות, וב-DP155, אחד הממתקים במסיבת הניצחון של זואי היה בר גלידות בשילוב עם Tamato Berry, ממתק עם התמחות בעיר הולדתה של זואי, העיר סנופוינט.

פירות יער שימשו פעמים רבות לייצור תרופות.  כמגדל פוקימונים, לברוק יש ידע רחב על פירות יער ותכונותיהן הרפואיות, ולעתים קרובות הוא טוחן אותם עם עלים לאבקה כדי לתת אותם לפוקימונים הסובלים מבעיות.
ב-DP094 הוא השתמש ב-Oran Berry לטיפול בקדחת שהייתה לפאצ'יריסו של דון.  כמו כן, ממש כמו במשחקים, לפוקימונים מותר לאכול פירות יער במהלך קרבות.  ניתן לראות זאת ב-BW084, בו הציעה רוקסי לפיגנייט של אש לקחת  Pecha Berry לאחר שהורעל קשות מהתקפה הרעילה של סקוליפיד.

הוכח שדמויות רבות שותלות ומטפחות פירות יער, כמו נטלי, פורסתיה ולולו. נשים אלו נעזרו לעתים קרובות בפוקימונים מסוג מים ועשב. כפי שניתן לראות במספר פרקים לאורך הסדרה, פוקימונים החיים בטבע לרוב יאספו כמויות גדולות של פירות יער במאורות שלהם או בעצים חלולים. לפעמים מתפרצות מריבות על מי הבעלים של פירות היער, מה שבדרך כלל מחייב התערבות, כפי שניתן לראות ב-XY035.

ב-AG102 נחשף שעצי פירות יער קיימים מאז ימי קדם. אוכלוסייה של עצים עתיקים אלה ממשיכה לגדול באי ויילס, הנושאת עדויות מאובנות המצביעות על כך שהגרגרים נאכלו על ידי אנורית וארמאלדו לפני אלפי שנים.


משמש / Apricorn
Blk Apricorn Blu Apricorn Grn Apricorn Pnk Apricorn
Black Apricorn Blue Apricorn Green Apricorn Pink Apricorn

הופעתם היחידה של משמשים בסדרה הינה ב-EP143. לאחר שקורט נתן לאש, מיסטי וברוק כדור מהיר כל אחד, העשוי מ-White Apricorns הגדלים ליד ביתו, הוא שלח אותם לאסוף עוד משמשים עם מייזי.
לאחר מספר ניסיונות כושלים לבחור את המשמשים, הצליחה הקבוצה לבחור שני Blue Apricorns ו-Black Apricorn, בהם השתמש קורט לייצר עבורם זוג כדורי פיתוי וכדור כבד, אותם השיגו זמן קצר לפני שעזבו את העיר אזליה ב-EP144.

ב-DP143, ה-Yellow Apricorns היו אחד הדברים שקהאורי מכר בפסטיבל ג'וטו.