מדריך לבניית דקים

למעשה אין דרך אחת לבנות דק (Deck – חפיסת קלפים), ולמען האמת אין סוף לשיטות ולרעיונות שדקים יכולים להתבסס עליהם, מכיוון שקיימים כל כך הרבה אפשרויות וקומבינציות לשילובי הקלפים, כך שמבחינה הסתברותית הסיכוי ששני אנשים יחשבו על בדיוק אותו דק הוא אפסי. בנוסף אי אפשר להתעלם מהקושי הרב ביצירת דק חדש (המכיל רק 60 קלפים מתוך כל אלפי הקלפים) ובמיוחד בפעם הראשונה. לכן מדריך זה נועד לכל מי שמנסה לבנות דק בפעם הראשונה, מתקשה בבניית דקים או מחפש קצת עזרה וטיפים לבניית דק. המטרה של המדריך היא לתת כלים, עצות וטיפים מבוססי ניסיון לחובבי קלפי הפוקימון כדי שהם יוכלו לבנות דק ראשון מוצלח ולפתוח את הקשר עם קלפי הפוקימון ברגל ימין. יש לציין שהטיפים והעצות שינתנו במדריך זה מיועדים לדקים בסיסים שמתאימים למתחילים, לכן יתכנו דקים מתקדמים יותר ומסובכים יותר שהקשר בניהם לעצות ולטיפים שיופיעו כאן הוא מזערי ביותר, ובכל זאת הם מאוד טובים.

בחירת סוג האנרגיה

כפי שהסברנו בחוקי משחק הקלפים, ישנם 8 סוגים של אנרגיות בסיסיות. כמובן שאי אפשר לבנות דק בלי הפוקימונים אבל גם חייבים אנרגיות כדי שהפוקימונים יהיו יכולים להיות שימושיים ולתקוף. כמה פוקימונים כדאי לשים וכמה אנרגיות כדאי שיהיו בדק? על שאלה זו נענה בהמשך, מכיוון שקודם כל עלינו לבחור את סוג האנרגיה בדק. אצל מרבית הפוקימונים האנרגיות הדרושות להתקפה זהות לסוגו של הפוקימון (פוקימון ברק תוקף עם אנרגיות ברק, פוקימון עשב תוקף עם אנרגיות עשב וכו'), ולכן רצוי שנתאים בדק את סוג הפוקימונים לסוג האנרגיות. אומנם ישנם גם כמה אנרגיות חסרות צבע בהתקפה, אשר יכולות להיות מכל סוג, מה שמאפשר גם משחק עם סוגים אחרים או שילוב אנרגיות מיוחדות, אבל בדקים הבסיסים (הטובים והפשוטים) עדיף לבחור סוג אחד של פוקימונים ואנרגיות כדי שלא ייווצר מצב שלא יהיו אנרגיות מתאימות לפוקימון ולפיכך הוא לא יהיה יכול לתקוף. נחזור רגע למושג בחירת סוג האנרגיה בדק, משמעו לבחור אחד מ8 סוגי האנרגיות הבסיסיות ולהתאים פוקימונים מסוג זה שמשתמשים בהתקפות שלהם בסוג האנרגיה שבחרנו. איזה סוג כדאי לבחור? שאלה זו היא רק שאלה מכריעה אחת מבין שלל שאלות מכריעות אחרות עליהן שחקן שרוצה לבנות דק חדש צריך לענות. ולכן אין כאן תשובה אחת (אלא 8) כיוון שכל אחד מהסוגים טוב בדרך שונה. בכל זאת ננסה לתת לכם כמה טיפים לבחירת הסוג באמצעות הסגנון המאפיין את חלק מההתקפות של הפוקימונים מכל אחד מהסוגים: ♦ עשב – פוקימוני עשב לרוב בהתקפות שלהם מרפאים את עצמם או מרעילים את הפוקימון המגן של היריב. אש – לפוקימוני אש יש התקפות חזקות במיוחד אבל לוקח להם זמן לבנות את עצמם מחדש להתקפה. הם גם יכולים לשרוף את הפוקימון המגן של היריב. מים – חלק מפוקימוני המים יכולים להעביר אנרגיות בניהם, ולפעמים לשתק את הפוקימון המגן של היריב. ברק – פוקימוני ברק יכולים בחלק מהמקרים להחזיר אנרגיות מערמת הקלפים המשומשים, ולפעמים לשתק את הפוקימון המגן של היריב. על חושי – פוקימוני על חושי יכולים לגרום לפוקימון המגן של היריב להיות ישן, מורעל או מבולבל. לחימה – פוקימוני לחימה יכולים לקחת סיכון ולגרום נזק רב יותר ליריב, וחלקם יכולים לגרום נזק רב באמצעות הטלות מטבע. אופל – חלק מפוקימוני האופל יכולים לגרום ליריב להיפטר מקלפים. מתכת – פוקימוני מתכת יכולים להתנגד לנזק הנעשה על ידי היריב יותר מכל סוג אחר. הערות: * פוקימונים מסוג חסר צבע יכולים לתקוף עם כל אחד מסוגי האנרגיות ולכן אפשר בקלות ומומלץ לשלב אותם ביחד עם הפוקימונים המתאימים לסוג האנרגיה שבחרתם. * פוקימונים מסוג דרקון צריכים לרוב שני סוגים שונים של אנרגיות ולכן קשה ולא מומלץ לשלב אותם בדקים הבסיסים. למעשה אחרי שהתמקדנו על אחד מהסוגים של האנרגיות נוכל לחפש פוקימונים יותר בקלות כיוון שצמצמנו את מספר האפשרויות בערך פי 8. כך נהיה ממוקדים יותר במשימה ונבחר פוקימונים המתאימים לסוג האנרגיה שבחרנו.

בחירת הפוקימונים

לאחר שבחרנו את סוג האנרגיות בדק, עלינו לבחור פוקימונים מאותו סוג. כאן באה עוד שאלה מכריעה: איזה פוקימונים כדאי לקחת? כדי לענות על השאלה עליכם לחפש בכל קלפי הפוקימון מאותו הסוג שבחרתם (אפשר לחפש ברשימות הקלפים בכל אחד מהסטים) ולמצוא מספר פוקימונים טובים שאתם רוצים בדק שלכם. אם בחרתם פוקימון מפותח יש לשים לב שאתם לוקחים גם את הפוקימונים הראשוניים של אותו פוקימון מפותח, מומלץ לקחת הרבה מהפוקימונים הראשוניים של פוקימון מפותח כדי להעלות את ההסתברות לקבל אותם במהלך המשחק. תזכורת: אסור יותר מ4 קלפים בעלי אותו שם.

כמה פוקימונים/אנרגיות/טריינרים מומלץ לשים

מכיוון שאפשר לשים בדק רק 60 קלפים, צריך לחלק אותם לפוקימונים, אנרגיות וטריינרים בדרך כלשהי. האם כדאי לחלק אותם בצורה שווה – 20 פוקימונים, 20 אנרגיות ו20 טריינרים? תשובה: אפשרי, לא פוסלים צורה זו של חלוקה, וקיימים דקים רבים המחולקים בצורה שווה זו או קרוב לצורה זו. אבל בדקים הבסיסים ממולץ יותר לשים דגש על הפוקימונים והאנרגיות ופחות על הטריינרים. גם שאלה זו: כיצד לחלק את הקלפים בדק לפוקימונים/אנרגיות/טריינרים? היא שאלה מכריעה. וכדי לעזור לכם לענות עליה יש במדריך זה טווח לכל אחד מ3 סוגי הקלפים. יש לציין שזהו רק טווח מומלץ לדקים בסיסים וגם אם חורגים מטווח זה, זה לא אומר שהדק לא יהיה טוב. * פוקימונים: 18-28, ומתוכם 10-14 פוקימונים ראשוניים. * אנרגיות: 18-22. * טריינרים: 12-20. מי שחד הבחנה בוודאי שם לב שלא כל מספר בטווח שנבחר יתן לנו 60 קלפים בדק. וזה נכון, אי אפשר לתת טווח בחירה שתמיד יסתכם למספר אחד ויחיד, אבל הבחירה בטווח, המספר המינימאלי המומלץ והמספר המקסימאלי המומלץ, אמורים לתת לכם כיוון התחלתי כיצד לשים את הדגש על כל אחד מהסוגים. סדר הבחירה המומלץ לקלפים בדק הוא: לבחור פוקימונים בהתחלה, אחר כך אנרגיות ולבסוף טריינרים. כך שלאחר שבחרתם את כמות הפוקימונים אתם מתאימים להם את כמות האנרגיות שלדעתכם רצוי שיהיה בדק, וממלאים את שאר הקלפים שנשארו בדק עד ל60 בטריינרים.

השגת הקלפים

למעשה עד כאן בניתם דק וירטואלי – רעיוני, כלומר בחרתם 60 קלפים שביחד הם מהווים את חבילת הקלפים הרצויה שלכם, אבל סביר להניח שאין לכם את כל הקלפים ברשותכם. מה לעשות? פשוט, יש להחליף אותם עם שחקנים אחרים או לקנות עוד קלפים או כל רעיון אחר שעולה לכם כדי שתוכלו להשיג את הקלפים הדרושים להשלמת הדק שלכם. ברגע שתשיגו את כל הקלפים ותיבנו את הדק שלכם, תהיו יכולים לשחק עם שחקנים אחרים שגם להם יש דק בנוי. אחרי שתשחקו עם שחקנים רבים ומול דקים שונים, תוכלו להחליט אם אתם רוצים לשפר את הדק שבניתם: להוציא כמה קלפים שלא נראים לכם מתאימים ולהכניס קלפים חדשים במקומם שלדעתכם ישפרו את הדק. תזכורת: דק תקין חייב להכיל 60 קלפים בדיוק. מכיוון שלהשיג את הקלפים זו משימה לא פשוטה, יש כמה הערות שעדיף שתיקחו לתשומת לבכם ותחליטו מה אתם מעדיפים: * הרבה שחקנים לא מעדיפים שהדק ההתחלתי יהיה הדק הסופי שלהם, לכן מה שמומלץ לעשות במקרה זה הוא להשאיר את הדק כווירטואלי – רעיוני, ולבנות עוד דקים רעיוניים- עד שתהיו מיומנים בבניית דקים ותוכלו לבנות דקים מתקדמים. אבל יש בעיה עם שיטה זו – שחקנים שבונים דקים ולא משחקים איתם לא יכולים לדעת אם הם טובים או לא ואיך ניתן לשפר אותם. כמו כן, שמשחקים עם שחקנים אחרים רואים רעיונות חדשים ונחשפים למצבים שלא חשבתם עליהם כשבניתם את הדק. ולכן מומלץ בכל זאת לבנות את הדק הבסיסי ולשחק איתו, וברגע שתהיו מיומנים תוכלו להתקדם ולבנות דק מתקדם יותר. לא כדאי לקחת את הדרך הקצרה והמהירה, ומי שמתקדם בקצב הנכון בסוף יבנה דקים יותר טובים. * ישנם שחקנים שמעדיפים לקנות דק מוכן ושהוא יהווה את הבסיס לדק שלהם, כלומר לקנות דק מוכן ולהוציא כמה קלפים ממנו ולהחליף אותם בקלפים אחרים. דקים כאלה הם לרוב פשוטים יותר אבל הם מאוד מומלצים לדקים בסיסים וזמניים, רק כדי לתרגל את המשחק ולצבור נסיון ובהמשך לבנות דקים מתקדמים.

4.3 4 הצבעות
דירוג
הירשם
הודע לי
guest
שימו לב - אחרי שתגיבו תצטרכו להמתין עד שהתגובה שלכם תאושר.
11 תגובות
החדש ביותר
הישן ביותר הכי מדורג
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות
אוקטילרי

תראה אש, אני וחבר שלי המצאנו חוקים משלנו (עם הורדת חיים וכל זה) אבל אף פעם לא הבנתי איך באמת משחקים, אפשר לאסוף קלפים או שחייב לקנות סט ממש ספציפי של פוקימון.

מגה דרגונייט X

אני אוסף קלפים (מדי פעם גם משחק) עכשיו אני מתחיל לשחק יותר. כבר קיבלתי חבילת דק מוכן, אבל בגלל שאז אני וחברים אספנו והחלפנו קלפים, אז די פרקתי את הדק…

יש לי לא מעט קלפים, אבל אין לי מספיק פוקימונים מאותו הסוג, מספיק אנרגיות מאותו הסוג, אין לי כמות מספיקה של טריינרים, אין לי כפולים בפוקימונים בסיסיים וכו'…

אז אני לא יכול לבנות דק בדיוק לפי ההוראות.

יש לכם עצה בשבילי?

pokemon is the best

מישהו יכול להסביר איך משחקים כי מלא זמן רציתי ללמוד ולא היה מי שילמד אותי

12345

יש לי שאלה, אם כדי להשתמש בהתפתחויות צריך להשתמש בפוקימון ההתחלתי אז זה תקף לפוקימוני מגה?

מורן

כן

Chooki

תודה, בדיוק מתחיל לשחק.

עזר במיוחד.