התרגום חזר! פרק 11 של הסאגה החדשה יפורסם ביום ראשון!

סיקור – אש-גרנינג'ה

אחח. אש-גרנינג'ה. בהתחלה, כשרק פרסמו אותך.. התאכזבתי, מודה. רציתי שאש יקבל מגה, ולא 'נו באמת, זה כמו קוספליי פיקאצ'ו באוראס'.
עד שהתפרסם שמדובר בחיזוק ברמה של מגה לכל דבר.


לאחר מכן, באנימה לבד גרמת לי להתלהב כמו ילד קטן שוב, והפכת פוקימון שאהבתי וחיבבתי מאוד למקום השני עבורי, מיד אחרי טאלונפליים שנרצח בדור הזה.
אז אולי הצלת את דור 7 עבורי, האם זה אומר שאתה יכול להסתדר בOU? נבדוק את זה.

תמונה

אז בואו ניתן מבט קודם כל בטייפינג.

מקבל 400% נזק מ-כלום.
מקבל 200% נזק מ-לחימה, חרק, עשב, חשמל, פיה
מקבל 100% נזק מ-נורמלי, מעופף, דרקון, רעל, אדמה, אבן
מקבל 50% נזק מ-רוח, מתכת, אש, מים, קרח, אופל
מקבל 25% נזק מ- כלום
חסין ל- על חושי.

הטייפינג לעצמו סביר מבחינה הגנתית. הוא מתנגד למספר טייפים חשובים מאוד, כגון אש, אופל ורוח. טייפ מים בכללי הוא טייפ דפנסיבי מצוין, וזה לבד מעניק לאש-גרנינג'ה את ההגנות להן הוא זקוק. בגלל החוסר בפרוטאן, הוא גם חסין לפראנקסטרים בהיותו דארק באופן קבוע – דבר יעיל למדי. הוא מתנגד ל2 הסטאבים של אג'יסלאש, שבימים של כתיבת הנושא לא נמצא בבאן, ולרוב מריץ אותם ולא את סאקרד סוורד.
אם זאת, החולשה הניכרת לחרק, פיה וחשמל (טייפים מאוד נפוצים בדור 7) מפריעה רבות. במיוחד עם כמות הVOLT-TURN כיום.

אם זאת, בואו נסתכל על הטייפינג מבחינה אופנסיבית –
בתחילת XY גרנינג'ה היה OU חביב ונחמד עם פרוטאן. אש-גרנינג'ה לפני שינוי הצורה הוא בערך כמוהו. אין לו כרגע גאנק-שוט שהיה עוזר מאוד נגד פיות, והוא זקוק ל2 הסטאבים שלו כדי לתפקד. זה כן מציב מספר פוקימונים שהוא לא מסוגל לגעת בהם, כגון קלדאו, אזומאריל (עד שגאנק שוט יחזור) וטאפו-פיני. העובדה שהם יהיה נפוצים למדי מציבים את גרנינג'ה בבעיה – במיוחד לאור העובדה שאתה רוצה שאש-גרנינג'ה יריץ ווטר שוריקאן, ובמתקפת מים בעלת דמג' יציב יותר, יחד עם דארק פולס. ככה שאתה מוגבל רק למהלך קאברג' אחד – לרוב אייס בים. ובעתיד (המשחקים הבאים עם מוב טוטור) – גם גאנק שוט.
כמובן, עד לשינוי הצורה.
שינוי הצורה משנה את התמונה והופך את אש גרנינג'ה לבהמה אימתנית – מתקפות הסטאב שלו הם בעוצמה של מיוטו, ואילו התקפות הלא-סטאב שלו חלשות רק במעט מפרוטאן גרנינג'ה, בתמורה לבונוס מהירות משמעותי ובממוצע פריוריטי של 68BP לפני סטאב.

הטייפינג לעצמו מקבל 7/10. הוא טוב, אבל אילו גרנינג'ה היה מלכתחילה נניח מים/לחימה, אולי הוא היה נהנה יותר.

 

סטאטים

חיים: 72
התקפה: 145
הגנה: 67
התקפה מיוחדת: 153
הגנה מיוחדת: 71
מהירות: 132

וואו. הסטאטים האלו. ספיישל התקפה ברמה של מיוטו. התקפה פיזית ברמה של לאנדורוס ת'ריאן. מהירות מדהימה, אך הגנות מחורבנות. גלאס-קאנון קלאסי ומפלצתי.

אם זאת, בגלל החוסר במהלכי טוטורס- הוא מוגבל בעיקר לספיישל, ולא יכול לנצל את ההתקפה הפיזית המדהימה שלו כרגע.
יחד עם זאת – לאש-גרנינג'ה יש בעיה אחרת- לפני שהוא משנה צורה, הוא מוגבל לסטאטים הישנים שלו כגרנינג'ה. וכדי לשנות צורה – הוא חייב להביס פוקימון לפני: 103 התקפה מיוחדת, 95 התקפה. 122 מהירות כסטאטים אופנסיבים.
אלו לא סטאטים גבוהים עם שאר הדברים שמשתוללים בOU, אך הם עושים את העבודה – בעיקר בזכות המהירות הגבוהה שלו. אש-גרנינג'ה בצורתו הרגילה צריך למצוא מטרה בה אותה הוא יכול להוריד, ולזכות בשינוי הצורה שלו מבאטל בונד.

אם כבר באטל-בונד. אז כפי שידוע, לא, היכולת לא רק משנה את גרנינג'ה לצורת האש-גרנינג'ה, אלא גם נותנת לו בונוס לווטר שוריקאן.
לפי החישובים במשחקים עצמם, מדובר בחיזוק לרמה של 20BP מדובר בפריוריטי חזק יותר מבולט פאנץ' מסיזור או ברמה דומה. דבר מסוכן לכל הדעות. ווטר שוריקאן בבאטל-בונד בצורה מסוימת הוחלש וחוזק בו זמנית. הוא קבוע על 3 מכות לאחר בדיקה מעמיקה. מצד אחד זה מבאס, כי 5מכות עלול להיות מה שמשנה משחקים. מצד שני, מדובר בדמג' קבוע, ובדמג' טוב ללא צל של ספק (מינימום חזק כמו סיזור)

 

מובפול
לגרנינג'ה רגיל יש מובפול חמוד. לאש גרנינג'ה? סביר, ולא יותר מזה (אין אג מובס לדוגמא, חוסר בפרוטאן מונע שימוש בהידן פוואר אש נגד פרות'הורן). לאש גרנינג'ה אין הרבה סטים אפשריים. עד שיחזרו המוב-טוטורס (במשחקים הבאים עם המוב טוטורס), וגם אז – כל מה שיתחלף זה אייס בים בגאנק שוט/לואו קיק, בהתאם לבחירה של המשתמש.

IKU Z (Greninja-Ash) @ Darkinium Z/Waterium Z/Life Orb
Ability: Battle Bond
EVs: 252 SpA / 4 SpD / 252 Spe
Timid Nature
– Hydro Pump/Extrasensory
– Ice Beam
– Water Shuriken
– Dark Pulse

(כשיגיעו המוב טוטורס במשחקים הבאים, יהיה אפשר להחליף קאברג' אחר בגאנקשוט/לואו קיק, נייצ'ור לשנות לHASTY/NAIVE)

אז מה העבודה של אש-גרנינג'ה? פשוט מאוד. הוא מחליף את טאלונפליים בניקיון, ומתפקד כLATE GAME SWEEPER מופלא. השגת שינוי הצורה לא קשה במיוחד, וכשהוא משיג אותו – ברכותיי, זכית בפריוריטי הקרוב לכוח של טאלונפליים ז"ל.

252 SpA Life Orb Greninja Water Shuriken (3 hits) vs. 252 HP / 0 SpD Mew: 87-105 (42 – 50.7%) — approx. 0.4% chance to 2HKO

252 Atk Sharp Beak Talonflame Brave Bird vs. 252 HP / 0 Def Mew: 91-108 (43.9 – 52.1%) — 12.9%
chance to 2HKO

(ראוי לציין שמדובר במחשבון באטל-ספוט, לכן בסימולטור שואדאון הדמג' יחתך במעט בעקבות הפוקימונים רמות 100)

אש-גרנינג'ה מחליף את הטאלונפליים הממוצע בניקיון. מדובר בחתיכת כוח משמעותי וחשוב מאוד – ומלבד זאת, אש-גרנינג'ה לא מוגבל בדור הנוכחי עם כל ההחלשות לפריוריטי! הוא מסוגל להכות בעוצמה גם עם הסטאב השני שלו, ויש לו התקפת מים יעילה בהיידרו פאמפ. שלא כמו טאלונפליים, הוא גם אינו זקוק לתמיכה כה נרחבת סביבו, ויכול לתפקד בשלל צוותים. דבר נוסף הוא העובדה שישנם אנשים שיחשבו שמדובר בפרוטאן גרנינג'ה, ובכך גרנינג'ה מעורר סוויטצ'ים משמעותיים למדי.

אם מחליטים להשתמש בZ-MOVE, נפתחת אופציה נהדרת בשביל להוריד חומות מסוימות או להוריד פוקימונים בעייתים יותר, או אפילו להעזר בו בשביל שינוי הצורה המבורך. לדוגמא, אחד מהקאונטרים של גרנינג'ה, Toxapex-
(יש לציין שניתן להשתמש באקסטרסנסורי על מנת לבצע 2HKO אחרי שינוי צורה)

252 SpA Greninja Dark Pulse vs. 252 HP / 0 SpD Toxapex: 43-52 (27.3 – 33.1%) — guaranteed 4HKO

252 SpA Greninja Black Hole Eclipse (160 BP) vs. 252 HP / 0 SpD Toxapex: 87-103 (55.4 – 65.6%) — guaranteed 2HKO

יחד עם STEALTH ROCKS ונזק קודם לכן, יש סיכוי טוב מאוד להוריד אותו ולזכות בשינוי הצורה המיוחל.

ואילו אם שיניתם צורה לפני –
252 SpA Ash-Greninja Black Hole Eclipse (160 BP) vs. 252 HP / 0 SpD Toxapex: 115-136 (73.2 – 86.6%) — guaranteed 2HKO

למרות הצדדים החיובים לZ-MOVE, יש גם צד בעייתי אחר. וזה ההורדה המשמעותית של הכוח בניקיון הסופי.

252 SpA Ash-Greninja Water Shuriken (3 hits) vs. 252 HP / 0 SpD Mew: 66-81 (31.8 – 39.1%) — approx. 97.7% chance to 3HKO

252+ Atk Technician Mega Scizor Bullet Punch vs. 252 HP / 0 Def Mew: 120-142 (29.7 – 35.1%) — guaranteed 4HKO

עם זאת, עדיין מדובר בכוח משמעותי מספיק, עדיין חזק יותר ממגה-סיזור אופנסיבי! כך שעדיין מדובר בפריוריטי מעורר אימה עם טייפינג אופנסיבי טוב יותר משל סיזור (מים לעומת מתכת)

 

סט ספקס
בוויתור על היכולת להחליף מתקפות, אש-גרנינג'ה הופך לניוק בזכות צ'ויס ספקס.

IKU Z (Greninja-Ash) @ Choice Specs
Ability: Battle Bond
EVs: 252 SpA / 4 SpD / 252 Spe
Timid Nature
– Hydro Pump
– U-Turn
– Water Shuriken
– Dark Pulse

מטרת הסט מאוד פשוטה. U-Turn בשביל מומנטום, דארק-פולס להספמה עד שמשנים צורה. היידרו פאמפ בשביל להרוג כל דבר שהוא לא טוקסאפקס/צ'אנסי ב2מכות בOU.

252 SpA Choice Specs Ash-Greninja Hydro Pump vs. 0 HP / 4 SpD Keldeo: 165-195 (51 – 60.3%) — 89.1% chance to 2HKO after Leftovers recovery

252 SpA Choice Specs Ash-Greninja Hydro Pump vs. 252 HP / 0 SpD Tapu Bulu: 159-187 (46.2 – 54.3%) — 98% chance to 2HKO after Stealth Rock and Grassy Terrain recovery

ווטר שוריקאן בשביל לנקות בסוף הקרב. החיסרון פה הוא איבוד היכולת להחלפת התקפות, בתמורה להפיכת אש-גרנינג'ה לWALLBREAKER חזק במיוחד.

(אני רוצה לציין שאני חולק על דעת סמוגון שלייף-אורב פחות טוב מספקס, שניהם מהווים סטים שונים. היתרון על פני פרוטאן לייף אורב זאת המהירות הגבוהה יותר והתקפות מים/אופל חזקות הרבה יותר. במיוחד בדור שבו סייקיק שוב נהיה חשוב)

לסיכום – אש-גרנינג'ה הוא נישה מעניינת לגרנינג'ה. הוא תפקיד שונה לחלוטין מהתפקיד הרגיל של גרנינג'ה (שהוא ALL OUT ATTACKER שמטרתו לזרוק התקפות לכל עבר ולכל מי שמעז להכנס לקאברג' האינסופי של פרוטאן לייף אורב), ובאופן משעשע – פועל בצורה דומה לאש-גרנינג'ה באנימה. זה הפוקימון ששומרים אותו לסוף, בשביל לנקות את מה שנשאר מהצוות של היריב. הוא לא שדרוג ישיר לגרנינג'ה, ובמובנים מסוימים – גרנינג'ה רגיל עדיף עליו וקל יותר לשימוש משמעותית.

אבל בכל מה שקשור לניקיון בסוף הקרב- לאש-גרנינג'ה יש את היכולת להיות פוקימון מאיים לא פחות מטאלונפליים בימים הטובים של XY.

תודה, אש. תודה על זה שהבאת לנו את הפוקימון הנהדר הזה. אני מבטיח לך שאני לפחות מתכוון להעניק לו את הניצחון המיוחל שהיה מגיע לך בקאלוס.

 

תגובות

avatar
  הירשם  
הודע לי