התרגום חזר! פרקים 8 ו-9 כבר פורסמו, פרק 10 של הסאגה החדשה יצא במהלך היום!

סיקור – פליפר

אז היום אני רוצה לדבר על פוקימון קיים, שקיבל בדור שבע מספיק שידרוגים בשביל להיות פוקימון טוב גם בלי אלולה פורם/מגה.
 

אני רוצה לדבר איתכם על פוקימון שאם היו אומרים לכם שסאן ומון רק הוכרזו שהולך להיות פוקימון טוב, הייתם צוחקים להם בפנים. הפוקימון שאני מדבר עליו זה פליפר.
תמונה
רגע רגע, פליפר?! מPU?! אנחנו מדברים על אותו אחד? האמת שלא, אנחנו מדברים על פליפר דור שבע, שקיבל באפים משמעותיים שיוכלו לגרום לו משחק.

 

 

אני פה פחות מסקר את פליפר עצמו, אלא יותר את הבאפים שלו.

 

אז בואו נתעסק במטרה שבאנו אליה היום, פליפר קיבל בדור הזה שני באפים עיקריים ועל כל אחד נדבר בנפרד:

 

באף ראשון: דריזל
פליפר בדור שבע מקבל דריזל! זה הבאף המשמעותי יותר. פליפר מקבל את היכולת שמכניסה את הגשם למשחק. קודם כל זה מאוד מלהיב אותי כי גשם זה מזג האויר האהוב עליי, אבל אם אתם הייתם משחקים בצוות גשם, ברירת המחדל שלכם הייתה פוליטוד ובואו ונודה בזה, מלבד דריזל, לפוליטוד אין יותר מידי מה להציע חוץ מסקאלדים טיפה חזקים (לא ממש אבל חזקים אבל בהחלט לא חלשים) וסופורט שיכול להיות נחמד במצבים מסוימים ולרוב הוא בא, שם גשם, ומוחלף למשהו אחר. כמובן שבגלל שפוליטוד היה מזמן הגשם העיקרי עד עכשיו, ההשוואה של פליפר אליו היא בלתי נמנעת (כמובן שגם טורנדוס אינקרנייט וטנדרוס אינקרנייט הם אחלה של מזמני גשם, אבל הם מזמנים את זה באמצעות פרסנקסטר ריין דנס ולא דריזל).


פליפר הוא מזמן מזג אויר מיוחד, כי יש לו גישה למהלך שלא היה לאף מזמן מזג אויר באמצעות יכולת לפני כן, יו טרן! פליפר עכשיו מספק גם גשם וגם מומנטום, מה שהופך את פליפר ליחודי ונותן לו יתרון משמעותי על פוליטוד בקטע הזה.


פליפר אומנם מסוג מעופף חלש לרוקס (ותכף תראו איך זה גם עוזר לו היותו מעופף), אבל עוד משהו חשוב שייאמר לזכותו של פליפר זה שיש לו ריקאברי "נורמלי" באממצעות רוסט, אומנם לפוליטוד יש רסט והוא אפילו לא מריץ סליפ טוק הרבה פעמים כי כפי שאמרתי, הרבה פעמים מה שפוליטוד עושה זה מזמן גשם וזהו. ככה שאני הייתי מחשיב את זה כתיקו.
יש עוד הבדל ביניהם, מה שמוביל אותי לבאף השני של פליפר.

 

באף שני: ספאטק
פליפר קיבל 10 נקודות לספאטק שלו שעומדות עכשיו על 95. מה שהופך אותו לטיפה יותר חזק מפוליטוד, אבל לא משמעותית, אלא אם כן אני מכניס עוד גורם למשוואה, וזה מה שהזכרתי שהופך את טייפ המעופף של פליפר מחסרון ליתרון, הוריקן. באמצעות הסטאב השני שלו, הוריקן הופך להיות להיות לדי חזק על פליפר ואולי ישיג כמה נוק אאוטים על פוקימונים מוחלשים. בגלל הגשם הוריקן גם עולה ל100% דיוק, ככה שזה הרבה יותר מה70% העקומים שלו. ככה שמבחינת אשכרה עוצמה, פליפר מנצח בגדול.


אין לי עוד הרבה מה לדבר על זה בגלל שפליפר עדיין יחסית חלש, אבל בהחלט יכול להשיג נוק אאוטים על דברים מוחלשים או להחליש בעצמו את יריב לסוויפר שלכם.


אז לסיכום, פליפר ככל הנראה הולך להיות האופנה החדשה בצוותי גשם אחרי שמאסנו כבר בקרפדה הירוקה. מאוד יפה לראות איך פוקימון הופך להיות מאשפה בדור אחד לפוקימון יעיל ושחיק בדור שאחרי ואני כבר מאוד מצפה להשתמש בפליפר בידיעה שיש לו אשכרה יכולת לעשות משהו.