התרגום חזר! פרקים 8 ו-9 כבר פורסמו, פרק 10 של הסאגה החדשה יצא במהלך היום!

סיקור – פרוסומה

היום אנחנו נדבר על הפוקימון שכבר מוספם בכל רחבי הלאדר. הפוקימון בין החזקים ביותר שהביא איתו הדור השביעי, פרוסומה.

תמונה

סטטים
חיים: 71
התקפה: 137
הגנה: 37
התקפה מיוחדת: 137
הגנה מיוחדת: 37
מהירות: 151

כל שחקן מתחיל כבר יזהה את הפואנטה של הפוקימון הזה. הוא שברירי, מאוד שברירי, אבל מפלצת התקפתית רעה ומשומנת.
מכות נטרליות יהרגו אותו, אם הוא גם נכנס על קצת האזרדס גם מכות שחלשות עליו יכולות להרוג אותו, אבל הוא ריוונג' קילר מטורף!
ישר שראיתי את הסטטים שלו, הדבר הראשון שעלה לי בראש זה שהוא גרסא של דיאוקסיס A. המהירות שלו שמה אותו כפוקימון השלישי הכי מהיר באופן טבעי בכל המשחק (אם מחשיבים רק OU, אז מדובר בפוקימון השני הכי מהיר במשחק, שהדברים היחידים שעוקפים אותו הם נינג'אסק ודיאוקסיס S) מה שהופך אותו למהיר יותר מכל דבר בערך בלי סקארף ואפילו מהיר יותר מחלק מהסקארפרים שראינו באורס (כגון טיטאר, היטרן, מגנזון וכו). כמובן שבערך שום דבר לא נכנס על ההתקפות הגבוהות האלה (יחסית הם נחשבות טובות אבל לא פשוט מגוכחות, ללנדרוס טריאן יש 145 התקפה). כל פריורטי שהיא לא סאקר פאנץ' תתן לו בראש.

תמונה

חרק/לחימה
מקבל 400%-מעופף
מקבל 200%- אש, על חושי, פיה
מקבל 100%- נורמל, מים, חשמל, קרח,רעל, אבן, רוח, דרקון, מתכת
מקבל 50%- עשב, לחימה, אדמה, אופל

או קיי טייפינג די סבבה דיפנסיבית, עמיד בפני נוק אוף וסאקר פאנץ'. חלש מאוד למעופף שדי נחלש בדור הזה. האמת שלפוקימון הזה אין יותר מידי צורך בלדבר על הטייפינג שלו מבחינה הגנתית, בואו נעבור למבט האופנסיבי מהר יותר.

מדובר בטייפ טוב. פרסומה נחסם על ידי רעל, שטיפה מבאס כי יש עכשיו טוקסיפקס, רוח מה שהופך את אגיסלש לקאונטר האידאלי ועל ידי פיות, מה שבכלל דופק אותו. אבל ברגע שכל האיומים האלה נחלשים, סיכוי מאוד גדול שפרסומה פשוט יסוויפ לכם את הצוות. הוא לא טייפ מטורף אבל טייפ טוב.

תמונה

יכולת
Beast Boost – הסטט הכי גדול של הפוקימון הזה עולה ב1 כל פעם שהוא הורג פוקימון.

אם חשבתם שהסקארפר שלכם פשוט יכול לעשות לו ריוונג' קיל, הנה מבזק חדשות, ברגע שהפוקימון הזה מזיג הריגה הוא כבר יהיה מהיר יותר (אלא אם כן לא נתתם לו טבע שמעלה מהירות). ביסט בוסט רק הופכת את הדבר הזה לסוויפר מושלם יותר.

תמונה

מתקפות חשובות

תכלס, לפוקימון הזה יש הרבה מאוד מתקפות טובות. רובם הם בעצם מתקפות סטאב חזקות. אני יתן לכם את הברורים מאליהם כרשימה ויסביר על אלה שבאמת צריכים הסבר.

lunge
high jump kick
u-turn
ice beam
focus blast
bug buzz
hidden power
poison jab

quiver dance
סוג: חרק
כוח: –
דיוק: –
אפקט: מעלה בשלב אחד את המהירות, ההתקפה המיוחדת וההגנה המיוחדת.
אולי לא תמצאו את המתקפה הזאת הרבה ולא תרצו להשתמש איתה במתקפה הזאת, אבל חשוב לציין שזו אכן אופציה.

low kick
סוג: לחימה
כוח: ?
דיוק: –
אפקט: הכוח תלוי במשקל היריב
אם אתם לא רוצים לסכן את ההחמצות של HJK או פוקוס בלאסט, מדובר בתחליף. קצת פחות טוב כי מדובר במתקפה שמבוססת על משקל שזה לא ממש סטט עמיד להתמקד עליו אבל על רוב הדברים הקלים תעדיפו לתקוף במתקפת חרק כנראה.

rapid spin
סוג: נורמל
כוח: 20
דיוק: 100
אפקט: נפטר מהאזרדס, ליץ' סיד ומהלכי מלכודת.
אז כן היא גם ספינר, מה שמצחיק זה שלא רק שהיא ספינר בגלל ההתקפה הגבוהה שלה רפיד פין יכול להשיג הריגות חחח.

קאונטרים
תמונה – חוסם כמעט כל מהלך שיש לפרומוסה בארסנל.
וזה בערך הדבר היחיד שאשכרה נכנס עליה. חוץ מזה רוב מתקפות הפריורטי יכולות להרוג אותה.
תמונה – אה נכון קיים גם הדבר הזה, משהו מצליח אשכרה להרוג את הדבר הזה? (לפני שתתחילו להביא לי רשימה שכוללת את אלאקזאם ומגה מנקטריק אני יודע שהם יכולים להרוג אותו אתם יודעים למה התכוונתי)

לסיכום:
פרומוסה הוא אחד הפוקימונים הכי מאיימים שדור שבע הביא, פוקימון כמעט חסר סוויצ'ים, שברגע שאתם לא יכולים ללחוץ על מתקפות הפריורטי שלכם, הכפתור שאני ממליץ ללחוץ עליו זה פורפיט. למעשה אני לא יופתע בכלל אם בזמן שאני כותב את הסיקור הזה, הפוקימון הזה יכנס לבאן.

 

תגובות

avatar
  הירשם  
הודע לי