פוקימונים זוהרים

פוקימונים זוהרים הם פוקימונים בעלי צבעים שונים מן הצבע הרגיל שלהם. הם נחשבים נדירים מאוד, וישנם סיכויים מעטים לפגוש בפוקימון זוהר במשחקים. הפוקימונים הזוהרים נחשפו לראשונה במשחקי הדור השני. כאשר פוקימון זוהר מופיע או יוצא מהפוכדור, מופיעים סביבו ניצנוצים. הפוקימונים הזוהרים במשחקים אינם שונים בשום דבר מהפוקימונים הרגילים מלבד הניצנוצים סביבם כשהם נכנסים לקרב, וכוכב אדום שמופיע במידע על הפוקימון. הפוקימונים הזוהרים אינם יותר חזקים, ואין שום הבדלים בינם לבין פוקימונים רגילים.

 

באנלבי רגיל באנלבי זוהר
 

באנימה

גם באנימה הופיעו פוקימונים זוהרים. חלקם לא הוזכרו כפוקימונים זוהרים, אלא נאמר עליהם שהם בעלי צבע שונה מהרגיל. לפעמים בכלל לא הוזכר צבעם השונה של הפוקימונים הזוהרים. להלן רשימת הפוקימונים הזוהרים שהופיעו באנימה;

ד"ר וויזמן ניסה ללכוד את הנוקטאול הזוהר בעזרת מלכודות, אך בכל פעם שניסה הוא נכשל. לאחר שאש הציל את הנוקטאול הזוהר מצוות רוקט, הוא נלחם בעזרת פיקאצ'ו נגדו, והצליח ללכוד אותו.

נוקטאול

 הופיע בפרק: קרב מוחות

איש זקן המכין מיצים בעזרת שאקל, מצא את השאקל הזוהר, וגילה שהוא יכול להכין בעזרתו מיץ מיוחד. אך צוות רוקט ניסו לחטוף אותו, ולבסוף, הם נכשלו.

שאקל

 הופיע בפרק: תרופת הקסם

צוות רוקט ניסו לפתח מג'יקארפ מסוים. הוא התפתח לגרידוס, אך צבעו של מג'יקארפ נשאר. גרידוס החל לזעום. לבסוף, לאנס לכד אותו, והצליח להרגיע את גרידוס.

גרידוס

 הופיע בפרק: צרות באגם

המגנטון הזוהר הוא של ג'קסון, מאמן שהשתתף בועידת סילבר. הוא נלחם נגד פיקאצ'ו של אש, אותו הביס לאחר קרב ארוך. לאחר מכן, נלחם נגד סינדקוויל, והביס גם אותו. אך כשנלחם נגד בלבאזור, מגנטון הפסיד.

מגנטון

 הופיע בפרק: הפסד, תיקו או ניצחון

הסוולו הזוהר שייך למנהיגת מכון פורטרי, ווינונה. הוא הצליח להביס את גרובייל של אש, ובעימות מכריע נגד סוולו של אש, הוא הפסיד.

סוולו  הופיע בפרק: קרב בשמיים

מג'יקארפ זוהר הופיע בפלאשבק של ג'ימי, כאשר הוא מצא אותו בנהר. איש אחד הציע לו להחליף אותו תמורת צ'ארמיליון, וג'ימי הסכים.

מג'יקארפ  הופיע בפרק: השופט

הדונפן הזוהר היא נקבה. הדונפן הזכרים ניסו להרשים אותה, אך לבסוף היא התאהבה בדונפן פצוע, שאש וחבריו עזרו לו.

דונפן  הופיעה בפרק: ציפייה לדייט

ג'סי פגשה באוסטין, מאמן בעל דאסטוקס זכר וזוהר, שנקשר מאוד לדאסטוקס של ג'סי. השניים התאהבו זה בזה. הדאסטוקס של אוסטין עזב ביחד עם הדאסטוקס של ג'סי כדי להקים משפחה.

דאסטוקס  הופיע בפרק: צומת דרכים

ג'יימס, לאחר שהתפצל מג'סי ומיאו, הלך לחפש פוקימון נדיר שיוכל להביא לבוס. הוא פגש במטאגרוס זוהר ומסוכן מאוד. ג'יימס ניסה להילחם בו בעזרת קארניביין ומיים ג'וניור, אך הם הובסו. ג'סי ניסתה לעזור לו, ונלחמה עם סוייפר ויאנמגה, שהצליחו להפיל את מטאגרוס. אך לאחר מכן, הוא העיף את צוות רוקט.

מטאגרוס  הופיע בפרק: אטריות משוטטות

דיטו זוהר הוא פוקימון של מאמנת בשם נריסה, שהיא בעלת שני דיטו. השניים חיקו את הפוקימונים של אש וחבריו. לאחר מכן, הדיטו הזוהר חיקה את אחד הפוקימונים של אש כדי להילחם בו, אך הדיטו הזוהר הפסיד.

דיטו  הופיע בפרק: !Dealing With a Fierce Double Ditto Drama

שלוש החיות האגדיות הזוהרת, אנטיי, ראיקו וסוויקון, הם פוקימונים פראיים שמגינים על העיר קראון. קודאי השתמש בזורוארק כדי לפגוע בעיר ולהשתמש בדמותם, כדי להפליל אותם, אך לאחר שהביסו את קודאי, הם הוכיחו שאינם אחראים לנזק.

אנטיי, ראיקו וסוויקון  הופיעו בסרט: Zoroark: Master of Illusions

אריאדוס זוהר ופראי הופיע לאחר שדון ושינקו חיפשו את צ'ימצ'אר ופיפלאפ שברחו ממעבדת רואן. האריאדוס הזוהר הנהיג להקת אריאדוס גדולה, שתקפה את השתיים. אך לבסוף, הוא הובס ע"י הקווילאבה של דון.

אריאדוס  הופיע בספיישל: דון – יוצאים למסע חדש!

הגולארק הזוהר שייך לחואניטה, והוא עוזר לה בהפעלת הדוכן למכירת מוצרי ויקטיני. בסרט, הוא גם עזר לעצור את הקרב בין זקרום לרשיראם.

גולארק  הופיע בסרט: Black: Victini and Reshiram

ההיידראיגון הזוהר שייך לקרליטה, מאמנת פוקימונים, שהשתמשה בו בטורניר הקרבות שנערך בעיירה. הוא נלחם נגד הסקרגי של אש, אך הפסיד לו, לאחר שסקרגי התחזק בזכות ויקטיני.

היידראיגון  הופיע בסרט: White: Victini and Zekrom

אש, סיילן, אייריס ודון ששהו בוילה של סינתיה שמעו מג'רביס על אוניקס מיוחד שנמצא באי קרוב. הם החליטו ללכת ולמצוא אותו, אך בדרך אליו הם נתקלו באוניקס רבים שנלחמו בהם. אז, האוניקס הזוהר עצר את האוניקס האחרים, והתגלה שהוא מנהיגם. לאחר שאש וחבריו ראו אותו, האוניקס הזוהר עזב עם להקתו.

אוניקס  הופיע בפרק: !Expedition to Onix Island

הדראדיגון הזוהר חי במערה באחד מאיי דקולור. קלייר, מנהיגת מכון העיר בלקתורן, הגיעה לאי בכדי ללכוד אותו. ביחד עם אש וחבריו, הם מצאו את דראדיגון, שנלחם קודם לכן בצוות רוקט. לאחר שקלייר הרגיעה את דראדיגון היא לכדה אותו.

דראדיגון  הופיע בפרק: !A Pokemon of a Different Color

הג'נסקט הזוהר היה המנהיג של קבוצה של ג'נסקט שהוקמו לתחייה על ידי צוות פלזמה. הוא הוביל את הקבוצה שלו למצוא את הבית שלו, אך לאחר שמיוטו הסביר להם שהזמן השתנה וכך גם המקום, הם החלו לתקוף אותו ואת העיר. לבסוף, מיוטו הצליח לשנות את התפיסה של ג'נסקט ונמצא לו המקום המתאים ביותר עבורו ועבור שאר הג'נסקט לחיות בו.

ג'נסקט  הופיע בסרט: Genesect and the Legend Awakened

אש וחבריו פגשו את לאודן בקרבת האקווריום של העיירה אמברט, כשהוא מנסה ללכוד את המג'יקארפ המוזהב, שמסתובב בים כבר שנים רבות, והוא נחשב לאגדה באזור. אש וחבריו ניסו ללאודן לדוג אותו, אך לא הצליחו. מאוחר יותר, בטרם נפרדו ממנו, המג'יקארפ המוזהב קפץ מחוץ למים וחזר בחזרה לים. לאודן היה מאושר שזכה לראות את המג'יקארפ המוזהב.

מג'יקארפ  הופיע בפרק: לדוג את המג'יקארפ המוזהב!!

8 תגובות

השאר תגובה