תיאוריות, קונספירציות ומיתוסים – חלק 33

כולנו נתקלנו בשאלה הזאת לפחות פעם אחת- למה פוקימונים אומרים את השם שלהם? זה נשמע לא הגיוני… היום אני אנסה לפתור את הסוגיה ואציע שני הסברים שונים לתופעה.

954934FD 198A 4DE5 A8C7 B8D53A5712F9 e1631105136470

הבעיה העיקרית היא שהשם של הפוקימון הוא בדרך כלל תיאור שלו בשפה המקומית ומתייחס למראה חיצוני, לסוג שלו או לחיה שעליה הוא מבוסס. מצד שני, פוקימונים ברובם לא יודעים להגיד מילים, רק את השם שלהם בטון שונה… השאלה העיקרית שנשאלת לרוב היא האם פוקימונים במקרה יודעים איך אנחנו קוראים להם, או שאנחנו קראנו להם על שם המילה היחידה שהם מסוגלים להגיד. אני אציע הסבר לכל אחת מהאופציות.

pokemon legends arceus e1631693858466

הפיתרון הראשון אומר שפוקימונים הם הבסיס לשפה שלנו, ובני אדם ביססו את השפה שלהם על שמות של פוקימונים שונים. למשל, אם הרבה בני אדם ראו בייליף, שאכן כולל עלה כחלק מהעיצוב, יתכן שהם קישרו את המילה leaf (עלה באנגלית), או יותר נכון את הצליל שלה, לעלה רגיל וכך לאורך השנים נוצר מצב בו השמות של הפוקימונים תואמים לתיאור שלהם. לפי התיאוריה הזאת אנחנו קראנו לפוקימונים על שם הצליל שהם מפיקים.

Bayleef Ash e1631693884752

התיאוריה השניה טוענת בדיוק הפוך- שהשפה שלנו היתה קיימת לפני והפוקימונים למדו מאיתנו את השם שלהם. אנחנו יודעים שפוקימונים כן יודעים להבין את השפה שלנו, גם אם פוקימון לא מדבר איתנו הוא יקשיב לפקודות בזמן קרב וידע לבצע אותן. כל מי שיש לו חיית מחמד גם ידע להגיד לכם שחיות הן דיי חכמות והרבה פעמים הן ילמדו לזהות את השם שלהן ולהגיב אליו, או ללמוד פקודות פשוטות יחסית בקלות (כמו אימון כלבים למשל). ייתכן שהפוקימונים למדו לזהות את השם שלהן, ואז למדו להגיד אותו, ממש כמו שמיאות' יודע לדבר, פשוט רק מילה אחת במקום משפטים שלמים. אנחנו גם יודעים בזכות מיאות, שהיכולת לדבר משפיעה על הגנים של הפוקימון (במקרה של מיאות' היכולת שלו הוחלפה), כך שהגיוני שבשלב הזה זה כבר גנטי ופוקימונים נולדים פשוט עם היכולת להגיד את השם שלהם.

l intro 1625341289 e1631693908901

מה אתם חושבים? אני אשמח לשמוע איזו מהתיאוריות לדעתכן יותר נכונה או אם יש לכם הצעה משלכם! וכמובן אם אתם רוצים שאדבר על תיאוריה מסוימת מוזמנים לרשום לי בתגובות או בשרת הדיסקורד.

4.3 3 הצבעות
דירוג
הירשם
הודע לי
guest

שימו לב - אחרי שתגיבו תצטרכו להמתין עד שהתגובה שלכם תאושר.

4 תגובות
החדש ביותר
הישן ביותר הכי מדורג
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות
נבו הפינסיר

לדעתי אחד כי יש עוד הרבה מילים שהם שומעי אז למה הם למדו להגיד רק את זה

היטאצי

האמת שלא כלכך הבנתי את התיאוריה הפעם

איליי

לדעתי 2,גם כי יש פוקימונים שיכולים לדבר בשפה שלנו ככל הנראה הם למדו איך

מגה קרווקנייט

2 נכונה