תיאוריות, קונספירציות ומיתוסים – חלק 5

אחד המקומות הכי מעניינים במחוז ג׳וטו הוא המגדל השרוף. המגדל, שבהתחלה נראה נטוש, מחזיק בתוכו ישויות רבות עוצמה והיסטוריה מעניינת.

 

37 1f

 

כבר עם ההגעה למגדל תוכלו לשמוע את הסיפור שלו- כשהמגדל נשרף, שלושה פוקימונים נשארו בתוכו ומתו. הפוקימון האגדי הו או ריחם עליהם, ובנה אותם מחדש בתור האגדיים אנטיי, סואיקון וראייקו. 

 

250px Burned Tower anime

 

במגדל תפגשו את שלושת האגדיים לראשונה, ומשם יתחיל המסע בניסיון למצוא אותם. לכל פוקימון אגדי יש סיכוי להופיע בכל מקום, כשהם ינסו לברוח מהקרב בכל הזדמנות. העובדה הזאת הופכת אותם למאוד קשים לתפיסה. למרות זאת, מדובר בפוקימונים חזקים ומיוחדים שתמיד שווה להשתמש בהם, והם כמובן נחוצים להשלמת הפוקידקס.

 

7b82a10c3660ca54f13892fe690274c0f6b526d4 00

 

אבל למה דווקא חשמל, מים ואש? יש בנושא שתי תיאוריות מרכזיות. הראשונה אומרת שהפוקימונים שנשרפו היו שלושת ההתפתחויות המקוריות של איווי- פלריאון, ופוריאון וג׳ולטיאון. לא רק שהסוגים מתאימים, זה הפוקימון היחיד ששלושת הסוגים מופיעים במשפחת ההתפתחויות שלו, הגיוני ששלושה פוקימונים קרובים יחסית ישארו ביחד בסיטואציה של סכנה. עוד פרט מעניין הוא ששניהם מזכירים מעין הכלאה בין כלב לחתול, אז הגיוני שהמהות הזאת תשאר גם אחרי ההוולדות מחדש. זו התיאוריה הכי פופולארית בנושא אבל יש פרט אחד שלא מסתדר איתה- באנימה פוקימון אוריג׳ינס, שהיא האנימה הכי מדוייקת מבחינת עלילת המשחקים, אפשר לראות פלאשבק של אירוע השריפה. באירוע אפשר לראות מעין צללית של הפוקימונים, והם נראים כמו זן שעוד לא פגשנו, אבל שלושתם זהים במראה מה שלא מסתדר עם התיאוריה.

 

Pokemon Theory Legendary Beasts Suicune Raikou Entai were Eeveelutions Vaporeon Jolteon Flareon e1611464388481

 

התיאוריה השניה מציגה גישה קצת שונה- הפוקימונים האגדיים בעצם מייצגים את ההיסטוריה של המגדל. המגדל הוכה על ידי ברק, מה שגרם לו להשרף. השריפה כובתה באמצעות הגשם. הפוקימון הם בעצם השלבים השונים. ראייקו מייצג את הברק שהכה במגדל והתחיל את הכל. אנטיי מייצג את השריפה בה מתו הפוקימונים ונהרס המגדל, וסואיקון מייצג את הגשם שכיבה אותה, ולמעשה סיים את האירוע. לפי התיאוריה הו או בחר בעצמו לצור את האגדיים דווקא בצורה הזאת כדי להנציח את היהסטוריה שלהם.

 

HGSS Brass Tower Evening

 

מה אתם חושבים שקרה במגדל? מי לדעתכם היו הפוקימונים שהפכו לשלושת האגדיים? מוזמנים לשתף בתגובות ולהציע רעיונות לשבוע הבא!

שימו לב – אין באפשרותכם להגיב יותר מפעמיים לעדכון.

תמתינו בסבלנות עד שהתגובות שלכם יאושרו.

תכתבו הכל בתגובה אחת.

4.6 10 הצבעות
דירוג
הירשם
הודע לי
guest
שימו לב - אחרי שתגיבו תצטרכו להמתין עד שהתגובה שלכם תאושר.
40 תגובות
החדש ביותר
הישן ביותר הכי מדורג
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות
סילבאלי

לדעתי התאוריה ה-2 (התאוריה שהפוקימונים האגדיים בעצם מייצגים את ההיסטוריה של המגדל) נכונה מפנאי שגם מזכירים את התאוריה הזאת יותר מפעם אחת במהלך הסדרה וגם בסרט "אני בוחר בך", מה שבעצם הופך את התאוריה ה-2 לפחות תאוריה וליותר עובדה שמוחכת בסדרה. בנוגע לתיאוריה ה-1 לדעתי היא לא ממש הגיונית ולא נכונה (אבל בנוגע התאוריה ה-1 זאת רק דעתי האישית)

Kingachu

אני חושב שמה שנכון זה שפלריאון, ופוריאון וג'ולטיאון מתו במגדל ואז הו-או הפיל בטעות עליהם 3 נוצות קשת ואז הם חזרו לחיים בתור אנטיי, סויקון וראיקו.
זה נשמע לי יותר הגיוני.

פרוגאדיר

ראיתי את התאוריה מעניינת ביותר

Harel147

יש לי תאוריה משלי שמתם לב ל"כתרים" שיש לכולם על הראש? ול"שפם" שיש לאנטיי ורייקו? ול"מסכה" של אנטיי? (הכתרים הם החלקים שמעל לעיינים שלהם [אנטי-צהוב סוויקו-טורקיז רייקו-שחור] השפמים הם החלקים שבין העיינים לפה [אנטי-אפור רייקו-תכלת] והמסכה מחברת בין הכל [אנטי-אדום]) זה מאוד מוזר כי זה לא מייצג את סדר ההיווצרות שלהם ואין שם "פוקימון מרכזי"

הראל

לדעתי התאוריה השנייה לא נכונה בגלל שאם זה נכון אז רייקו יצר את אנטיי וסוויקון הרג אותו וזה לא נכון בכלל
בגלל שהו או הוא זה שיצר אותם ואף אחד מהם לא נלחם אחד בשני

Harel147

בסדרה ראו בפירוש שהם נוצרו כך לא רק שאתה טועה זו גם לא תאוריה זאת עובדה

bulbasaur

נכון אם אני לא טועה אמרו את זה כבר בסדרה

אנ'לא יודע איך לקרוא לעצמי

והם רק מייצגים את הארועים