תיאוריות קונספירציות ומיתוסים – חלק 53

היום בטור אנחנו נדבר על האם לפוקימונים יש רצון חופשי בקרב ובחופשי לאחר שנתפסו על ידי מאמן, התשובה לכך אולי נראת ברורה "ברור שכן וואלט" אבל היום אני ינסה להציג טיעונים שבעזרתם תוכלו להחליט מה אתם חושבים: כן או לא, אתם מוזמנים להגיב לי בתגובות גם עוד תיאוריות מטורפות שלכם או שראיתם ולא היו עדיין בטור ואולי הטור הבא יהיה עליהם!

Poke Ball success 2

בואו נתחיל בדוגמא הכי ברורה, הצ'ארמיליון של אש (charmeleon), אני מניח שבשנייה שקראתם את הפסקה הראשונה חשבתם עליו, אז זה אומר שהתשובה היא שברור שכן, נכון? יש כמה דרכים לפתור את עניין הצאריזארד.
הדרך הראשונה היא פשוט להגיד הוא מקרה מיוחד, אבל זה משעמם ואף אחד לא רוצה את זה נכון? אז הנה מה שאני חושב, ידוע לנו שהצארמיליון.. לא, הצ'ארמנדר (charmander) מעולם לא באמת היה של אש, המאמן שלו נטש אותו ואש הציל אותו, אומנם אש תפס אותו עם פוקדור אבל המאמן הקודם עדיין המאמן שלו, כי הוא לא שיחרר אותו לחופשי כמו שאש (לצערנו) עשה לגרנינגה, אלא פשוט השאיר אותו שם.
מכאן אנחנו יכולים להסיק שהצארמנדר לא היה בדיוק של אש, אפשר להגיד שהוא היה דומה לפוקימון בהחלפה, ולכן הוא לא מקשיב, רגע רגע רגע וואלט? למה הוא לא מקשיב אתה בטח שואלים! ובכן אפשר לבסס את זה על פי משחקי הפוקימון, שבהם כאשר מעבירים או מקבלים פוקימון בהחלפה, הוא נוטה לא להקשיב לך, להסתובב במעגלים, ולהיות עצלן.
כמו מה זה נשמע? כמו צארמיליון וצאריזארד כאשר אש ניסה להשתמש בו, הוא לא נטה להקשיב והיה עצלן כל הזמן, וזה למה הוא לא היה מקשיב, ועכשיו נתקדם לחלק הבא: ההוכחות שהפוקימונים חייבים לציית.
הרי הכי הגיוני שפוקימונים לא ירצו להיפגע בקרב נכון? אז למה, כאשר אש לא אומר לפיקאצו להתחמק, או כל מאמן אחר לפוקימון שלו הפוקימון פשוט עומד במקום מחכה להיפגע, עכשיו אתם יכולים להגיד ש"המתקפה מהירה מידי" והייתי מבין עם מתקפות שיש להם "עדיפות" שנותנת להם להתקיף מהר יותר ותמיד להיות ראשון, כמו התקפה מהירה או אקסלרוק (accelerock) אבל מתקפות כמו קצה אבן (stone edge) אשר לא אמורות להיות מהירות כלכך, פוגעות בפוקימון רק כי המאמן שלו לא אמר לו "התחמק" וכפי שכבר אמרתי, על פי ההיגיון הפוקימון לא ירצה להיפגע אז למה לא להתחמק לבד? תחשבו על זה.

pokemon tv 1215147 1280x0 1

כמו כן, יש פעמים שלפוקימונים יש הזדמנויות מושלמות לתקוף מהלכים מסויימים, אבל המאמן שלהם אומר להם לתקוף במהלך אחר, שבבירור לא משתווה לאפשרות האחרת, והם עדיין תוקפים במה שהמאמן אמר להם, אתם יכולים להגיד שהפוקימונים לא מספיק חכמים כדי לדעת לבד מה לתקוף, אבל אני בספק שזה נכון, נגיד שכאשר אש אמר לפיקאצו לתקוף את סנדיל (sandile) פוקימון אדמה, עם מתקפת חשמל פיקאצו רוב הסיכויים ידע שזה לא עומד לעשות כלום אבל עדיין ביצע את הפקודה, פוקימונים הם יצורים אינטילגנטים, חוץ מזה אנחנו רואים שמיאו של צוות רוקט יכול לתקוף לבד איך שהוא רוצה ותוקף מהלכים חכמים, אז אפשר להבין שהפוקימונים יודעים איך כדאי להם לתקוף.

לסיכום: הפוקימונים יכולים להתחמק ויודעים איך לתקוף אבל לא תוקפים בלי פקודה מהמאמן שלהם, ולכן אני חושב שאין להם רצון חופשי, וזה באמת הופך את פוקימון לסדרה הרבה יותר אפלה.

אז מה אתם חושבים? מוזמנים להגיב בתגובות אם אתם חושבים שיש להם רצון חופשי או לא, וגם עוד תיאוריות שלכם!

שימו לב – אין באפשרותכם להגיב יותר מפעמיים לעדכון.

תמתינו בסבלנות עד שהתגובות שלכם יאושרו.

תכתבו הכל בתגובה אחת.

2.9 7 הצבעות
דירוג
הירשם
הודע לי
guest
שימו לב - אחרי שתגיבו תצטרכו להמתין עד שהתגובה שלכם תאושר.
28 תגובות
החדש ביותר
הישן ביותר הכי מדורג
Inline Feedbacks
צפה בכל התגובות
אנ'לא יודע איך לקרוא לעצמי

וגם רוב הפעמים הפוקימון מתחמק מרצונו החופשי

ומיאו הוא נחשב לפראי וזה משהו אחר

ואוו אשכרה נתתי משוב לכל שלושת התיאוריות!!!

אנ'לא יודע איך לקרוא לעצמי

חשבתי עד היום שצ'ארמיליון חשב:"אני כנראה הייתי מתפתח מהר יותר עם המאמן הקודם שלי, אז למה לי להקשיב לו?"

Evyatar

תודה

Luna

לפעמים למאמנים יש אסטרטגיה שקשורה בזה שהפוקימון יקבל נזק או ינחית מתקפה שלא אפקטיבית

bulbasaur

לדעתי יש להם רצון חופשי
הם פשוט סומכים על המאמן שלהם שהוא יודע מה הוא עושה
ובדוגמא שנתת עם פיקאצו וסנדיל, אש בדרך כלל יודע מה הוא עושה, אם אני הייתי במקומו של פיקאצ'ו גם הייתי מקשיב לאש גם אם אני יודע שזה לא יעזור.
ולפעמים גם אם הפוקימונים לא מתחמקים, זה כי המאמנים והפוקימונים יודעים מה הם עושים